Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

tomek73    579

Kolo Strzegomia ostatnio nabili nie cale 1,5 hektara na 73 tyś Działka z gminy. Wyszło po 48 tyś.A średnia była około 30. I teraz sami sobie podnieśli średnią. Bo kto teraz sprzeda niżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja wczoraj kupilem 0.5h łaki za 5tyś zł. ziemia klasa 5 ale wiexej nikt by nie dal bo to ziemia torfowa i podmokle takze zaden biznesmen by sie nie pokusil bo domu tam nie postawi ani dzialki budowlanej nie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W moich okolicach jest ciężko o ziemie a jak coś się trafi to za dobrą 3-4 to trzeba tak 40 tyś za ha mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja gdybym mial kupic za 40 tys ziemie to byum sie zastanowil i z 10 razy to przeliczyl kiedy mi sie to zwroci a chyba wolalbym jednego opasa mniej chodowac ale bez tego ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie Ty jeden, ja tam nikomu nie bronię. Dla mnie kupno 5ha po 40 tys = upadkiem gospodarstwa lub tyraniem kilkanaście lat na kredyty i procenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To wszystko zależy kto jak odkłada bo jeden mając 100 ha gospodarstwo odłoży sobie i kupi za swoje pieniążki a drugi jest taki który jak ma 10 zł to zaraz wyda i bierze kredyt na tą ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dokładnie tak jak pisze kolega jak ktoś za gotówkę kupuje to nie liczy kiedy mu się to zwróci bo tą kasę i tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale to jest czyja wina że nie umieją oszczędzać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

moze nie temu ze nie umieja oszczedzac tylko wydaje mi sie ze malo jest takich gospodarstw ktore maja te 100 i wiecej ha. wiadomo ze dla takiego rolnika to jest zupelnie inna kwota dla mnie 1000zl bedzie duzo dla niego 100000zl bedzie to on z kieszeni sobie wyciagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokoll    0

Witam!

Ja chce sprzedac dzialki orne o pow.3,8ha w 3ech kawalkach ,woj Opolskie,pow.Kedzierzyn-Kozle gmina Cisek

Jak kogos to interesuje to prosze o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak myślicie ziemie rolna teraz potanieje bo nie ma kredytów na 2% bo widzę że już tak ludzie nie kupują ziemi to co śledzę strony jak wcześniej.

Ja myślę że jak do czerwca nie będzie kredytów to pójdą spore zniżki mam taką nadzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokoll    0

Jak myślicie ziemie rolna teraz potanieje bo nie ma kredytów na 2% bo widzę że już tak ludzie nie kupują ziemi to co śledzę strony jak wcześniej.

Ja myślę że jak do czerwca nie będzie kredytów to pójdą spore zniżki mam taką nadzieje :)

 

Ja mysle ze ceny ziemi do konca 2013 zostana stabilne a puzniej moga pojsc w dol

Edytowano przez sokoll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

To zależy czy ma kto kupić w danym rejonie bo są rejony gdzie jest dużo ludzi których mimo wszystko stać jest i walczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokoll    0

To zależy czy ma kto kupić w danym rejonie bo są rejony gdzie jest dużo ludzi których mimo wszystko stać jest i walczą

 

30tys za ha 4kl czy to jest duzo? taka cena srednia jest u nas woj.opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Czy ceny ziemi pójdą w dół? To zależy od wielu czynników. Jeśli zlikwidują dopłaty to tak, ceny ziemi spadną. Bardzo możliwe że kolejne programy rozwojowe dla rolnictwa typu PROW będą przydzielane bardzo restrykcyjnie np młody rolnik musi mieć wykształcenie rolnicze - do tej pory można było zdobyć je kończąc technikum zaoczne. Od września koniec z tym, będą tylko technika dzienne i teraz wyobraźcie sobie gościa który ma 27 lat, składa na MR i potem siedzi 4 lata w ławce razem z dzieciakami po gimnazjum. Teraz robi się tak: zwija 75 tys, "rolnik" idzie zaocznie do technikum, studiuje, przyszłości z rolnictwem nie wiąże, za kasę kupi jakiś drobny sprzęt, za kwotę wolną od inwestycji zakupi np samochód, rodzice ziemie obskoczą, minie 5 lat i jest wolny.

Np teraz płacę dzierżawę: 2,5h - 1200kg żyta rocznie. Ziemia nadaje się jedynie pod mieszankę, pszenżyto. Dopłaty nie biorę. Gdyby zniesiono dopłaty i przyszło mi zapłacić 2,5x1000zł + 1200zł to bym podziękował z miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zawsze mówiłem że ceny ziemi spadną.

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/ziemia-od-anr-bez-doplat,35272.html

Do tego trzeba dodać podatek katastralny który w końcu wprowadzą i pewnie policzą od tej wartości co niektórzy płacą i sporo PROW-owców będzie płakało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak ja to rozumiem to jak wykupimy grunt to dostaniemy dopłaty ?? A jeśli nie wykupimy i agencja nie jest aktywnym rolnikiem nie dostaniem dopłat do gruntów agencyjnych ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zwrócił uwagę, że zgodnie z nową propozycją WPR na okres budżetowy po 2013 roku, właściciele ziemi należącej do ANR będą pozbawieni prawa do dopłat bezpośrednich.

 

właściciele ziemi należącej do ANR - ktoś mi to wtłumaczy? to tak jak bym napisał jestem właścicielem ziemi należącej do mojego sąsiada. Jakiś czub to pisał.

 

Saszeta - jeśli faktycznie wprowadzą kastralny to udupią rolników rozwojowych... stanie przemysł zaopatrujący w sprzęt i po ptakach. Nikt na tym nie zarobi.

Ceny ziemi zapewne spadną jednak nie wiem czy jest się z czego cieszyć. Spadną bo przestanie być opłacalna uprawa - tak samo mi jak i Tobie. Teraz wielu nie stać na zakup gruntu po 30-40 tys. Przyjdzie czas że za 15 tys nie będzie chętnych...

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

polska w uni ma być jej płucami a nie konkurencją. Co niby dali w Prow-ie to muszą odebrać chociażby w sprzedaży zachodnich maszyn. Nie co roku kupuje się nowy ciągnik a większość już chyba pozmieniała. Wiec teraz można już ud***ć

Co do cen ziemi to dobrze że spadną. Teraz te ceny są nierealne. 30-40 tyś to nawet za 1 klasę jest dużo za dużo. Czy tak jak teraz u mnie było 16 tyś za 5 klasę. Kiedy to się zwróci? Dopłaty są do upraw a nie na zakup ziemi bo gdyby ich nie było to ile warty jest ten hektara co teraz kosztuje te 30-40 tyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlasie5    0

okolice łomży...u nas ceny sa dosc wysokie ale kupujacych jest duzo...a ziemi niewiele,ja teraz kupiłem po 25 za ha ale tylko dlatego ze sprzedajacy nie ogłaszał sie...a co do klasy to 4 i 5 ...bank to wycenia na 16-21tys ale realnie to i powyzej 30 płacą co niektorzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zwrócił uwagę, że zgodnie z nową propozycją WPR na okres budżetowy po 2013 roku, właściciele ziemi należącej do ANR będą pozbawieni prawa do dopłat bezpośrednich.

 

właściciele ziemi należącej do ANR - ktoś mi to wtłumaczy? to tak jak bym napisał jestem właścicielem ziemi należącej do mojego sąsiada. Jakiś czub to pisał.

 

Saszeta - jeśli faktycznie wprowadzą kastralny to udupią rolników rozwojowych... stanie przemysł zaopatrujący w sprzęt i po ptakach. Nikt na tym nie zarobi.

Ceny ziemi zapewne spadną jednak nie wiem czy jest się z czego cieszyć. Spadną bo przestanie być opłacalna uprawa - tak samo mi jak i Tobie. Teraz wielu nie stać na zakup gruntu po 30-40 tys. Przyjdzie czas że za 15 tys nie będzie chętnych...

A czytałeś dokładnie ten artykuł? Tam chodzi o to że ci co kupią ziemię od ANR po 2014 roku nie dostaną dopłat do tej ziemi Mnie interesuje natomiast ostatnia wypowiedź pana Zagórskiego - wynika z niej że dzierżawca ziemi od ANR nabędzie w 2014 roku uprawnienia do płatności - dzierżawa się skończy , ziemia wraca do ANR a uprawnienia zostają u dzierżawcy? Czyli że dopłaty będzie brał dzierżawca, który faktycznie nie będzie już posiadał tej ziemi? Ciekawe ile czasu będą mu przysługiwać te dopłaty Widzę tu spore pole do nadużyć i jak zwykle obłowią się ci co są obecnie wtajemniczeni w to jakie przepisy zostaną przyjęte odnośnie przyznawania uprawnień do dopłat w 2014 roku W naszym interesie jest aby jak najszybciej poznać te przepisy które będą obowiązywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj