Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

MichalR    34

u mnie (kuj-pom) cena dobrej ziemi dochodzi do 40 tysięcy.. Od 4 lat juz ziemi nie kupuję, bo nie ma kto sprzedać....


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio748    2

U mnie w centrum za ziemię III, IV klasy mógłbym zapłacić nawet 35 -40 tyś za ha. Co z tego jak nie ma nic do kupienia.Zero możliwości powiększenia obszaru gospodarstwa. Może za jakiś czas coś będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Tez jestem z kuj-pom okolice wloclawka i tez dochodzi do 40tys. i mimo to nie mozna sie dokupic ziemi u nas przechodzi autostrada, ludzie dostaja duza kase (15-20zl za metr kwadratowy) jak komus odetnie hektar to jedo jest stac kupic trzy;/


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

tylko ze za 10 tys to masz 5 i 6 klase z ktorej dochodl jest nieporownywalny z dobrymi klasami

 

 

ja wolal bym miec 20 ha II klasy niz 40 V nie wiem jak inni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

tylko ze za 10 tys to masz 5 i 6 klase z ktorej dochodl jest nieporownywalny z dobrymi klasami

 

 

ja wolal bym miec 20 ha II klasy niz 40 V nie wiem jak inni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Zgadzam się z tomy66692 u mnie, południe woj Lubelskiego ziemi jest sporo do kupienia klasa 3a-4b tylko pola są bardzo rozdrobnione za kawałki nie przekraczające 1h płaci się 6-8tys za pole w kawałku 1-5h bo o większe jest trudno trzeba zapłacić od 8-10 tys a myślę że za jakieś 5-10 lat ziemi w mojej okolicy będzie masę do kupienia poprostu nie będzie miał kto pracować na gospodarstwie wieś się wyludnia a z gospodarstwa 5-10h nie da się wyżyć młodzież masowo wyjężdża za granicę lub do więkrzych miast wolą dać w dzierżawę średnio za 1 h dzierżawy oddaję około 80% dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ojciec jakis miesiac temu kupil od agencji 35 ha za ok. 14 000, na przetargu byl tylko 1 rywal, klasa ziemi 3a, 3b, 4a i laki w lepszej klasie, zdjecia z tych pol sa w galerii w kategorii ciagniki-mf, oraz fendt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

35 ha za 14000? czy po 14 tyś za ha?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

normalna reakcja rynku jak ze żbożem... ceny wiecznie rosnąć nie mogą więc będzie czas na spadki :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Wg mnie za pare lat zacznie się rynek wtórny, bo na Boga jak można się utrzywać, mając powiedzmy 40ha i kupując następne 30ha po 30 tyś. zł/ha? Zysk z 1 ha to rocznie 1000-1500 złotych, wiec takie pole przez 25 lat nie przyniesie zysku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

w końcu ziemia to jedyny towwar którego nigdy nie przybedzie :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
brzozak nadal koło ciebie tyle ziemi jest do kupienia? ten facet sprzedał to 200 ha?

sprzedal 100 ha po 24 tys. nie wiem dokladnie ile mu zostalo ale cos kolo 120 moze 150. teraz chce sprzedac kombajn (dominatora 88 z 2000 roku), wiec chyba nie ma ochoty sie dalej bawic ziemia, ale widzialem ze rzepak zasial.

a ojciec oczywiscie kupil po 14 000 za hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelen    0

Moim zdaniem ziemia w województwie Kujawsko-pomorskim jest najdroższa, niedaleko mnie w okolicy Torunia gościu kupił 2 ha za 100 tys. zł (czyli po 50 tys za 1ha).

w mojej okolicy ludzie szaleją za ziemia, dzis pojawi sie ogłoszenie, ze jest ziemia na sprzedaz, jutro juz jest sprzedana. I jak tu powiekszac gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w mojej okolicy (dolnośląskie) I II i III klasa na przetargach agencyjnych cena wywoławcza to 32000 zł a dociągają ją do prawie 50000 zł ale ziemia grzechu warta :) bo w jednym kawałku 10 ha a jak bijesz kilka działek to i są koło siebie :) więc areał do 180 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Morze wiecie gdzie jest gmina Niedźwiada woj.Lubelskie tam miało być lotnisko a wyszło ze będzie w Świdniku to jeden facet myślał że zarobi i sprzeda za duże pieniądze wykupił na tym terenie 20ha ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

moj brat dzisiaj kupił dzierzawe ktora uprawiamy 7 lat.1h za 9500pln...nawet sie nie zastanawiamy.jeszcze jest do wziecia 4h ale jeszcze nie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

u mnie w łódzkim wokolice kutna to cena wacha sie od 15-25tys. zł za hektar w zależności od klasy ziemi i położenia za takie ceny to ja wole w dzierrzawe wziąść 7 lat temu kupiłem II klase za 7 tys zł z działką budowlaną


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

my w zimie kuoimy 3ha za 30tys klasa ziemi chyba III. Ta ziemia jest troche daleki i daltego tak tanio jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spider85    0

Mam problem, gmina chce ode mnie kupić niewielką działkę (10 arów), ponieważ będą coś budować. Nie mam zielonego pojęcia ile ta ziemia może być warta, a nie chcę jej sprzedać za bezcen. Jakby ktoś mógł napisać, ile miej więcej taka działka jest warta, będę wdzięczny. Dodam, że jest to ziemia V i IV klasy, woj. lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dar0    0

to działka budowlana ? bo jak tak to dużo kasy możesz zgarnąć ! a nawet jak nie to i tak dużo możesz dostać bo idzie pod budowę ! niedaleko mnie koleś dostał 80tyś zł ! za ha ! bo działka szła pod zabudowę ! Pozdro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj