Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Mathieu92    122

Tu jest właśnie ból choć jeżeli ktoś by dał dobrą cenę to w innych okolicach można się na prawdę nieźle ustawić. Jeszcze są takie miejsca w Polsce gdzie ludzie błagają rolników by wzieli w dzierżawę lub kupili pole :) W tym upatruje swoją szansę :)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

To ja kupiłem pole 2,5ha 5km odemnie za 20tys 4 klasa i drugie tyle dzierżawie od nich z frii tylko podatek płace reszte moje to widze że mi się trafiło(woj.dolnośląskie)POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

u mnie ziemia płaci się od 5 do 12 tys ale wogóle nie ma ofert sprzedaży, w ciągu 2 lat udało mi się kupić tylko 10 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

3 lata temu zapłaciliśmy po 52 tys za hektar (ale na przetargu) teraz mam coś do kupienia po 22 tys hektar ;) wszystko w I II klasie :) ogólnie w moim rejonie cena coś koło 30 tys za hektar ale zdarzają się odchyłki zarówno w góre jak i w dół :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Za czarnoziem warto wydać te 30 000zł. Z resztą mogę sobie tylko wyobrazić jak świetnie na tym rosną kalafiory czy brokuły lub inne warzywa.

 

@Losktos: daleko od siebie ogólnie szukasz ziemi? Ostatnie nabytki w promieniu ilu km od gospodarstwa? Jakie to są kawałki ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Mogę sprzedać 12,5 ha łąki, 8 ha da się skosić i zebrać "tyle podaję" reszta olcha na naturze 2000 cena 12000 za ha. Piękna działka z dala od ludzi wokoło las. zach pom powiat Świdwin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie znacie jakieś strony aktualne z gruntami rolnymi oprócz agencji anonse i allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Z tego co zauważyłem to warto w google nawet wypisywać frazy - często wyskakują zaskakujące strony o których wcześniej nie miałem pojęcia ...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Witam ponownie , ANR wystawia działkę 0,35 ha graniczącą z moim gospodarstwem za 15,200 "rola 5 i 6 klasa " i muszę kupic nie pozwolę żeby mi pod dom podeszli. Zainteresowanym podeślę zdjęcia na meila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Hmm..blisko mnie jest piękny kawał ziemi

60ha w jednym kawałku, przetarg cena wywoławcza 2590000..1ha za ok 41 tysięcy, Jakiego zwykłego rolnika na to stać?

 

Cena 41 tys jeszcze do przezycia nawet jak do 50 tysięcy podskoczy ale gdyby działka była podzielona. A w jednym kawałku to pójdzie na jakieś tysięczne hektarowe przedsiębiorstwo.

 

Hmm..tylko pytanie co to znaczy?

Zgodnie z art. 28a ust. 1 cytowanej ustawy sprzedaży nieruchomości rolnej przez Agencję może nastąpić, jeżeli

w wyniku tej sprzedaży łączna powierzchnia użytków rolnych będących własnością nabywcy nie przekroczy

500 hektarów.

Edytowano przez Madzia20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

walczyc z anr samemu się nie da ale. W mojej okolicy piękny rozłóg około 230 ha , płasko, ziemia 3,4,5 klasa podzieleno na kilka działek około 25/30 ha aby w przetargu ograniczonym mogli kupić rolnicy z gminy. I co, naprawdę mocni rolnicy wymiękli bo pierwsza działka wyszła 110tyś/ha (postraszyli mocnych,i cały rozłóg wyszedł po ok 55/ha

dwóch nabywców za całość). MINISTRZE SAWICKI, ROLNICY ZAPRASZAJĄ NA PRZETARGI OGRANICZONE(pozwalają rolnikom nabyć ziemię)BIADA NAM BIADA . Opisuję rekord ale 35/ha to u nas norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale czy w taki razie jest sens kupować tak drogą ziemię? Przecież to jeszcze drożej niż w Niemczech czy Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nor3b    0

w mojej okolicy gościu kupował za 25zł za ar, tylko że to było w małych kawałkach a łącznie kupł coś ok 25-30 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

walczyc z anr samemu się nie da ale.      W mojej okolicy piękny rozłóg około 230 ha , płasko, ziemia 3,4,5 klasa podzieleno na kilka działek około 25/30 ha aby w przetargu ograniczonym mogli kupić rolnicy z gminy. I co, naprawdę mocni rolnicy wymiękli bo pierwsza działka wyszła 110tyś/ha (postraszyli mocnych,i cały rozłóg wyszedł po ok 55/ha

dwóch nabywców za całość). MINISTRZE SAWICKI, ROLNICY ZAPRASZAJĄ NA PRZETARGI OGRANICZONE(pozwalają rolnikom nabyć ziemię)BIADA NAM BIADA . Opisuję rekord ale 35/ha to u nas norma

 

U nas w Zachodniopomorskim też niestety zdarzają się często takie przypadki.przetarg ograniczony to bujda. Nie ma co zapraszać ministra trzeba protestować.W Szczecine między innymi protestowaliśmy pod ANR właśnie przeciwko takim praktykom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmm..blisko mnie jest piękny kawał ziemi

60ha w jednym kawałku, przetarg cena wywoławcza 2590000..1ha za ok 41 tysięcy, Jakiego zwykłego rolnika na to stać?

 

Cena 41 tys jeszcze do przezycia nawet jak do 50 tysięcy podskoczy ale gdyby działka była podzielona. A w jednym kawałku to pójdzie na jakieś tysięczne hektarowe przedsiębiorstwo.

 

Hmm..tylko pytanie co to znaczy?

Zgodnie z art. 28a ust. 1 cytowanej ustawy sprzedaży nieruchomości rolnej przez Agencję może nastąpić, jeżeli

w wyniku tej sprzedaży łączna powierzchnia użytków rolnych będących własnością nabywcy nie przekroczy

500 hektarów.

 

 

Oni to bardzo prosto omijają te prawo. Załóżmy że gospodarstwo ma 5 tyś ha przepisują 200 ha na jakiegoś innego człowieka co jest w spółce i mogą startować w przetargu tylko że gospodarstwo co ma 5 tyś ha nie może stratować ale ten co ma 200 ha to może. To tylko Polska norma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@Losktos: daleko od siebie ogólnie szukasz ziemi? Ostatnie nabytki w promieniu ilu km od gospodarstwa? Jakie to są kawałki ?

 

ostatni nabytek to 2,3 ha jakieś 4-5 km od gospodarstwa a wcześniejszy to 11,47 ha oddalone na jakies 5 km.. Kawałek najbardziej oddalony to 6 ha w odległości 10-12 km nie wiem dokładnie :)

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

dobrze że sa takie wysokie ceny bo jak sprzedam swoje to sobie troche odłorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Zależy, kiedy sprzedaż. Czytałem gdzieś, że w Unii brakuje pieniędzy. Jeśli się rozleci i skończą się dopłaty to ceny ziemi mogą polecieć w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A jak dopłaty polecą to musieliby zabrać vat bo inaczej zostaną bankruci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak    10

oj tam, oj tam jak UE popłynie my też popłyniemy! Wiec brać widły i w pole a nie przed komputerem cały dzień siedzicie i tylko smarujecie zamiast wypracowywać PKB :ph34r: , jaka ta ziemia droga :o , znam, co niektórych wzięli od ANR dzierżawy i nic nie inwestują tylko bujają :D a teraz chcieliby kupić za przysłowiową stawkę dzierżawy, albo przedłużyć umowę B) nie ma głupich nie kupicie wy kupi Plebs, a jak nie to porządny rolnik :lol: POZDRAWIAM I MIŁEGO DZIONA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Na papierze istnieją do końca 2013 roku ale skończyły się ponoć limity i próbują teraz przerzucić środki z innych działań Jednak przeczytałem ostatnio że niby Sawicki podpisał rozporządzenie które pozwala ANR rozkładać zakup ziemi na raty z tym że w artykule był dopisek że 2% dotyczy tylko tych co kupią ziemie w przetargach a dla tych co kupią bez przetargu jest 5,91% Czyli jak dobrze rozumuję te 5,91% dotyczy dzierżawców? Chciałem sprawdzić dokładny tekst tego rozporządzenia ale na stronie minrolu nie ma tego ani w projektach rozporzadzeń ani w dzienniku urzędowym Czyżby rozporządzenie widmo? Informowała o nim w mediach dyrektor Szelągowska z MR więc gdzie można znaleźć tekst tego rozporządzenia?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Przypomnę moją sytuację. Miałem nagrane prawie 3ha po 28tys/ha. W zeszłą niedzielę miałem jechac z zadatkiem a w sobotę sprzedawca się rozmyślił i uznał, że nie bedzie sprzedawał. Złość mnie ogarnęła niesamowita. Ale przypadkiem ktoś podsunął mi inną ofertę. 5ha w jednym kawałku 3-4kl. Cena 38tys/ha. Co prawda droższa od poprzedniej ale też nie bardzo wygórowana. Wczoraj byliśmy u właściciela i można powiedzieć, że się dogadaliśmy. Z poczatkowych 220tys zł (za całość), zszedł na 190tys zł. Oby ten mi się nie rozmyślił do najbliższej niedzieli.

I dodam tym, których i tak oburzą te ceny, że to podwarszawskie okolice i takie ceny to u nas i tak rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj