Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

damian40000    86

przeważnie jak ktoś sprzedaje ziemię to chce kasę już. Załatwienie kredytu trochę trwa a i nie zawsze są dostępne w danej chwili. Większy ma kasę na koncie i dlatego łatwo może kupić taniej bo się nie "czai" tylko płaci i kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

U nas ostatnio facet sprzedawał 7ha i biło się o to 3 dużych rolników. Jeden najmądrzejszy odpuścił przy 25tyś/ha a tych dwóch dojechało do 33tys/ha ludzie mieli ubaw a koleś co sprzedawał chyba się posikał ze szczęścia :D Dwóch gości którzy wiecznie się kłócą ale przepłacać 10tys/ha tylko po to żeby ten drugi nie kupił. Ziemia klasy IV-V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie była ostatnio sytuacja tego typu. Że ja zgodziłem działke zadatkowałemspisalismy umowe w miedzy czasie zaorałem i obsiałem. Wtedy dowiedział sie koles który ma przez miedze uwazałem go za "kolege" pojechał do włascicielki i prosił na kolanach zeby jemu sprzedałą, przebił cene tak zeby jej sie opłącało oddac mi zaliczke 2x. Ale ze miałęm swoich informatorów i wiedziałem o tym jak do mnie przyjechała zerwac umowe ( sciema ze nie sprzedaje bo....) to dałem tyle samo co on dał wzieła dodatkowa zaliczke zeby znowu tamtemu oddac 2x :) I myslałem ze juz odpuszcza :) Ale nie koles znowu podbił i powiedział ze kasa nie ważna i musi to kupic :). Jak przyjechali oddawac zaliczke 2x to juz nie chcieli gadać :) Ja odpusciłem koles zapłacił 2x tyle co ja zgodziłem, z czego ja zarobiłęm zaliczke i rok dzierżawy za free no i biore dopłaty całe.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

bialy2005 , hmmm nietypowa sytuacja , mowisz ze gosciu dał dwa razy tyle czyli ile bo tego nie napisales? jezeli przykładowo ty dawales jej 15 tys /ha a on dał 30 tys/ha to ladnie cie przebił. u nas tez tak kiedys było ze kuzyni sie podkupili nawzajem i do dzis nie gadaja a mieszkaja przez płot.ja to jak robie umowe to nie dublujemy zaliczki tylko liczymy razy 3 czyli jak płace przykładowo po 20tys/ha to daje zaliczki z 6 tys i to razy 3 czyli ktos musiał by dac jeszcze raz tyle zeby sie opłacało. u nas poki co nie ma takich cudów ze ktos płaci po 40 tys/ha 3,4 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Bo chyba jest większe prawdopodobieństwo, ze kupi większy za większą cenę...

Niekoniecznie. U mnie Ci najwięksi rolnicy także nie chcą przepłacać i odsyłają od jednego do drugiego a jak cena będzie dla niego satysfakcjonująca to dopiero kupi. Często tą ziemię kupują za śmieszne pieniądze.

 

Większy ma kasę na koncie i dlatego łatwo może kupić taniej bo się nie "czai" tylko płaci i kupuje.

Z tym też się nie zgodzę. Załatwienie kredytu nie trwa tygodnie czy miesiące a sporo rolników nawet tych mniejszych ma trochę oszczędności na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Idz i załatw kredyt z dofinansowaniem do oprocentowania, życze powodzenia.

A normalny kredyt komercyjny na grubą kwotę może wykonczyć nie jedno gospodarstwo.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w tym roku braliśmy na ciągnik kredyt z dofinansowaniem i załatwienie go trwało ponad miesiąc. A akurat dawali takie a teraz np nie ma będą dopiero w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie pisałem o cenach bo u nas sa doc niskie patrzac na inne rejony :) ja zgodziłęm 15 a koles oststecznie dał 25 za 1,7ha. włąsnie w kwocie zaliczki i tym ze było 2x a nie 3 to był mój bład. Ale zimia nie super V klasa kamienista strasznie. Kolejny zakup juz było 3x :) a przegapiłem to przy drugim podejsciu :) bo zarobiłbymj 2x tyle jesli by chciał podbijac i musiałby dac ze 30tys :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

Dzisiaj na tablicy ogłoszeń sprzedam hektar 1,09 przy głównej drodze po telefonie 100tyś.Kur.. już to mnie wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Jak przy głównej drodze to czemu nie brać? Dziel na budowlane działki i sprzedawaj z zyskiem.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie taka cena to standard jakąś łąkę zalewową można tylko taniej kupić, ziemia 4 i 5 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

st220, no to masz raptem podlasie ze ma najwiecej bydla ale to nie wszystko ze najwiecej hoduja. u nas gosciu hoduje 25000 sztuk gesi rocznie i nie tylko on, nasz powiat jest zagłebiem gęsiny

 

Teraz to mnie rozwaliłeś :lol: Co to jest 25k na rok? U mnie w wiosce jest tylko jeden rolnik co ma gęsi i jest nie dużym hodowcą i ma 25k na rzut a nie rok, jego szwagier ma więcej bo 50k na rzut a jego brat ma 150k. Pisząc że 25k gęsi na rok to dużo to tak jak byś powiedział w mojej wiosce że rolnik który ma 3 krowy to duży hodowca :lol: :lol: :lol:

 

 

 

JanekJelonek , hehe oj kolego po co te złosliwosci?;] pewnie ze wschodu jestes jak sie domyslam , lepiej bierz sie za tworzenie lepszych statystyk na temat swojego regionu bo narazie w oczach wielu ludzi i wielu faktów wschod nie jest najlepiej postrzegany;] .

 

Hahaha, ostatnio trochę kraju zwiedziłem i Podlasie nie ma się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie inni mogą nam pozazdrościć :P . Pod względem przemysłu jesteśmy z tyłu ale nie pod względem rolnictwa :). A co do tematu w okolicy ostatnio poszło 5 hektary w cenie 40k klasa lV.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

W moich okolicach też ziemia w cenie ostatnio za kawałek niecałe 2,6 ha sąsiad dał 130 koła, ziemia większość glina pewnie wszystko w III klasie, dwa lata wcześniej za 2 ha dał po 50.

Są też takie oferty za 15,3 III-IV klasa do dopłat podawane 13,5 z budynkami (nadającymi się raczej na skansen)babka chce 1,5 mln ogłasza to przez 2 lata i jakoś głupiego nie znalazła jeden z sąsiadów podobno proponował jej po 50 za samą uprawną to nie chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Jak przy głównej drodze to czemu nie brać? Dziel na budowlane działki i sprzedawaj z zyskiem.

 

Proponuję samemu kupić i sprzedać z zyskiem ;)

Dzisiaj to nie jest takie proste, u mnie we wsi też dużo działek budowlanych zostało sprzedanych za ogromne sumy, a dzisiaj nawet za 20 procent tych cen z przed 2 lat nikt nie chce kupować. Tym bardziej dzisiaj jest w prawie każdej wsi kilka ofert sprzedaży działki budowlanej więc kupujący ma w czym wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Teraz to mnie rozwaliłeś :lol: Co to jest 25k na rok? U mnie w wiosce jest tylko jeden rolnik co ma gęsi i jest nie dużym hodowcą i ma 25k na rzut a nie rok, jego szwagier ma więcej bo 50k na rzut a jego brat ma 150k. Pisząc że 25k gęsi na rok to dużo to tak jak byś powiedział w mojej wiosce że rolnik który ma 3 krowy to duży hodowca :lol: :lol: :lol:

 

 

 

Hahaha, ostatnio trochę kraju zwiedziłem i Podlasie nie ma się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie inni mogą nam pozazdrościć :P . Pod względem przemysłu jesteśmy z tyłu ale nie pod względem rolnictwa :). A co do tematu w okolicy ostatnio poszło 5 hektary w cenie 40k klasa lV.

50k rzut? 150k rzut? Kolego, chyba coś pokręciłeś :rolleyes: też jestem z podlaskiego i uważam że nie mamy czego sie wstydzic :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

wojtaso, to ze macie najwiecej krów to powód do dumy? dla mnie nie bo widze ile wymaga praca przy takiej hodowli... dzien w dzien,wiosna lato jesien zima, wydój nakram , rano wieczor , swiatek piatek i niedziela, wole 100 % robic w polu niz mialbym hodowac krowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

wojtaso, to ze macie najwiecej krów to powód do dumy? dla mnie nie bo widze ile wymaga praca przy takiej hodowli... dzien w dzien,wiosna lato jesien zima, wydój nakram , rano wieczor , swiatek piatek i niedziela, wole 100 % robic w polu niz mialbym hodowac krowy...

Hehe :D nie mam krów :rolleyes: mam gęsi :rolleyes: również uważam, że hodowla krów jest uciążliwa, bardzo uciążliwa... mówiąc, że nie mamy czego się wstydzic, mam na myśli to, że gospodarstwa w mojej okolicy(jestem z podlasia) są dosyc duże(hodowla i powiechrznia pól), mają nowoczesne obory i sprzęt, ale też kredyty... No i niestety niektórzy źle tym zarządzają... Też bym wolał robic w polu, ale mając 100ha piasków bez hodowli ciężko by było...

Edytowano przez wojtaso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na tablicy ogłoszeń sprzedam hektar 1,09 przy głównej drodze po telefonie 100tyś.Kur.. już to mnie wkurza.

przypadkiem nie chodzi ci o tablice w odonowie koło tokarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

st220

http://www.agrofoto.pl/artykul-tak-nastal-gesi-dolek-70568-dzial-4.php tutaj opisanych jest dwoch gesiarzy z naszego powiatu , maja po 40 tys gesi rocznie akurat w mojej wsi jest jeden co ma cos około 25 tys gesi.ale powiat poddebicki znany jest z hodowli gesi bo jest u nas duzo hodowcow tych ptakow najwieksi maja tak po te 40 tys. w necie mozna znalesc stronki na temat tego ze powiat poddebice to gęsiarskie zagłebie.

 

wojtaso, no fakt ziemia na podlasiu nie jest najlepszej jakosci. mojego szwagra kuzyn jest z podlasia i mowi ze ma 4,5,6 klase. duzo łak i dlatego ma bydlo, ja tez nie mam rewealacyjnej ziemi od 2 do 5 klasy chodz fakt jest taki ze przede wszystkim mam 3 i 4 klase takze na produkcji roslinnej mozna spokojnie swoje gospodarstwo rozwijac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Dzisiaj wygrałem przetarg w ANR, 27,5ha za 291tys.Ziemia taka sobie, IVa,IVb,V, mniej więcej po równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

redek jak za darmo. W jednej działce? Była duża konkurencja? Bo wydaje się że za wywoławczą wziąłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Było nas dwóch, ale nie przebijaliśmy się. Cena niska, bo to już trzeci przetarg na tą działkę, chętnych nie było, bo działka jest z ważną jeszcze dwa lata dzierżawą, ale przy tej cenie, to mogę poczekać...

Tym bardziej się cieszę, że dwa tygodnie temu podobną ziemię 5km dalej nabili do 25tys. za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy26    4

W tej cenie sam bym kupił ale w moim rejonie to można sobie tylko pomażyć o takiej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11

mam do kupna przez miedzę 6 ha po 35tyś. warto w to wchodzić? jak coś to tylko na kredyt. swojej ma 40ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj