Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Arek    218

Ale nikomu się nie chwalił skąd miał te szable bo inaczej musiał by je oddać na rzecz państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

W naszej wsi to za 12 tys mogę kupić w 3-4 klasie lecz małe kawałki (1-2 ha),nie bardzo potrzebuję ale może to korzystna lokata lepsza od NBP.Co o tym myślicie?Bo z tego co tu czytam chyba i do nas przyjdą ceny około 30 tys/ha,jak braknie w sąsiednich gminach a po drugie co będą robić te nowe i wydajne maszyny z PROW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

marian7k, ja w tam tym roku dalem po 12 tys/ha 3,4,5 klasa. uwazam ze to bardzo tanio a u ciebie jak 3,4 klasa po 12 to smiało mozesz kupowac. 10 lat dopłat i ziemia spłacona. moim zdaniem warto bez zastanowienia

 

Arek, tak pochwalił sie o tym dobrych kilka lat temu , facet nie był głupi myslal o tym co mogło by go czekac jezeli by sie wydalo a teraz to juz tak dawna sprawa ze pewnie by nic by mu nie zrobili chodz sie nie chwali tym na prawo i lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe co to za szable bo kupić aż 10 ha za 2 szable to nie wiem ile one musiałyby być warte. Kolega znalazł z bitwy pod stoczkiem w 1831r. 70 szt, to po 800 zł/szt sprzedał. Ale ci żydzi mogli mieć jakieś starsze i to nie pochodzenia polskiego. W sumie oni mieli różne skarby z całego świata. Z jakimś wykrywaczem metalu jeszcze tam latał czy zadowolił się tymi dwoma szablami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

marian7k, ja w tam tym roku dalem po 12 tys/ha 3,4,5 klasa. uwazam ze to bardzo tanio a u ciebie jak 3,4 klasa po 12 to smiało mozesz kupowac. 10 lat dopłat i ziemia spłacona. moim zdaniem warto bez zastanowienia

Ziemię tą dzierżawię i dopłaty biorę i płacę podatek,chodzi mi o lokatę zł bo w banku przy tej inflacji po dodaniu odsetek i tak kasy w rzeczywistości ubywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

marian7k, jak masz wolny pieniadz na koncie to przy obecnych zawirowaniach z grecja włochami itp lepiej to zainwestowac w glebie tym bardziej ze to dobra cena niz trzymac te pieniadze na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
marian7k, ja w tam tym roku dalem po 12 tys/ha 3,4,5 klasa

poziom rolnictwa u was spadł?, że tak tanio?

Tomaszów Lub.

Lubię to! :)

Ostatnio ANR u nas sprzedawała 53ha to z 20 tyś na 35 podskoczyło, szło by dalej jakby ojciec się nie zorientował, że z synem batalie toczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rozegrali to z cholery jak od 30 koła już tylko we dwóch zostali, bo nikt nie jest tak głupi w okolicy aby płacić cholera wie ile za pole, które wnuki będą spłacać ;)

Ja zrobiłem pas po 22 koła bo na tyle dostałem zgodę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówicie że ziemia taka droga. Ostatnio kupiłem po 28 tyś. za hektar. Jak mam dać za ciągnik 300 tyś to wolę 10 ha.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

@Janek na więcej już żona nie pozwoliła? ;P

swoją drogą jest w okolicznej miejscowości na sprzedaż grunt orny o pow. 1.2ha za 100tys pole leży przy drodze wojewódzkiej ale to typowy grunt orny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

też :) bardziej pojechałem na spotkanie ze znajomymi a żeby nie stać jak przygłup podczas licytacji i nic nie robić, także zapłaciłem zaliczkę na poczet przetargu i sam zacząłem szastać kasą :) Poza tym Sebastian nie dokładam do pola kasy z roboty. Pole ma na siebie samo zarobić.

Rolnicy czasami tak mają, że próbują sprzedać działkę orną, której nie ma szans zagospodarować inaczej jak pod uprawę roślin na działkę inwestycyjną. Czasami trafi się jakiś jeleń i kupi pole za kilkaset tyś :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

JanekJelonek, hehe poziom rolnictwa ciagle pnie sie do góry. w moim przypadku cena 12 tys/ha była dlatego ze kupowalem od ludzi ktorych cisły długi oraz ziemie maja zlokalizowana w takim połozeniu gdzie nikt ziemi nie chce i tam w promieniu 5 km nikt nie kupuje ani ara ;D . z kolei jak kupowalem pole nie daleko domu 2,85 ha to wyszło 61 tys cos około 21,5 tys/ha, w 70 % to ziemia klasy 4a. to była cena tak jak u nas płaca 20 - 25 tys/ha za 3,4 klase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tłumacz się tłumacz a ludzie sie dalej z ciebie śmieją :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

lamborghini105, jezeli po te 28 tys/ha dales za 3 klase to moim zdaniem cena przystepna jak na kujawsko-pomorskie. w jednym kawałku to masz?

 

JanekJelonek , hehe oj kolego po co te złosliwosci?;] pewnie ze wschodu jestes jak sie domyslam , lepiej bierz sie za tworzenie lepszych statystyk na temat swojego regionu bo narazie w oczach wielu ludzi i wielu faktów wschod nie jest najlepiej postrzegany;] . poki co moich danych ktore ja wrzucilem na to forum nikt nie jest w stanie podważyc takze smiac sie mozemy z tych ktorzy sa w gorszej sytuacji ;D , jejku dobrze ze sie z ciebie nie smieja ;), a jesli nawet sie smieja to kto mnie tutaj zna? <lol> , niektorzy nie moga prawdy przebolec czytajac wyniki swojego regionu jak słabo wypada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Ja myślę że wschodnia polska nie ma się czego wstydzić. Za dobra glebę płaci sie tu 50-60 tys./ha. Może ogólnie gleby sa tu nie najlepsze a grunty rozdrobnione, ale tu naprawdę widać przyspieszenie w rolnictwie. Życzę takiego postępu innym regionom. Zapraszam na lubelszczyznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

jankis on nie przyjedzie, bo się wstydzi swojego zadupia. ;)

A tak swoją drogą, to ten temat co założył to chyba tylko po to oby podnieść oglądalność swoich filmów na yt, bo cały czas się nimi chwali :blink:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To była klasa III i IV. Ale w jednym kawałku to było. Kiedyś jak sąsiad sprzedawał po 20 to sądziłem że na głowe upadł, ale teraz jak by mi zaproponowali do 35tyś za III klase to bym się nie zastanawiał i spokojnie dobrał z 20 hektarów tylko że nie ma gdzie wziąść. Ludzie są czasami tacy zawistni że wolą iść i sprzedać komuś nawet za mniejszą cenę na inną wioskę żeby sąsiad się na jego ziemi nie dorobił.

Edytowano przez lamborghini105

Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moryc    0

Niektórzy rolnicy kupują ziemię za wszelką cenę nawet kosztem swojej rodziny, choć nawet nie zdają sobie z tego sprawy, kupiłem ostatnio około 9ha w jednym kawałku gleba słaba IV, V,VI klasa za cenę 18 tys. zł/ha, ale z drugiej strony gdyby nie program na młodego rolnika też by tego nie kupił :lol: a tak wpadła jeszcze premia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

lamborghini105, kwestia ile tej 3 klasy a ile 4 było bo u nas sa i tacy co mowia ze maja przykładowo 3 , 4 klase a jak przychodzi do sprzedazy i oglada sie mapy to okazuje sie ze 3 klasa owszem jest ale w 15 % całej powierzchni;] takze to tez ma znaczenie. ale jak w jednym kawałku 9 ha to cena do przełkniecia jak na Kujawy.

U nas sa pazerni na kase wiec patrza na to kto da wiecej. teraz mam oferte kupna po 16 tys/ha przy granicy 3a , 3b , 4a , 4b. głownie 4a , pola jest 3,15 ha gosciu chce za to 50 tys. chyba trzeba wziac no i kawalek dalej jest 1,65 ha 3b,4a podobno ze chce za to 35 tys za całosc bo wujas mi mowil wiec musze sie do goscia przejechac, z kolei moj dzierzawca od ktorego mam 11 ha zaspiewał sobie po 40 tys/ha klasa 3b,oferte dał ponad roku temu powiedzialem ze tyle nie dam no i wystawił ogłoszenie do biura nieruchomosci podobno zainteresowanie duze ( tak bynajmniej twierdził ) ale nie sprzedał do dzis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Czy w waszych regionach występuje zjawisko uprzywilejowania większych rolników przez sprzedających? Bo w mojej okolicy gdy jakiś drobny rolnik wystawia ziemię na sprzedaż z wygórowaną ceną wywoławczą to najpierw chodzi proponuje tym największym. Gdy oni nie chcą to daje ogłoszenie albo poczta pantoflowa. Ale ceny nie obniża. Gdy inni składają propozycję ale z mniejszą ceną to zarzeka się że nie sprzeda za takie małe pieniądze. Na końcu kupuje i tak większy rolnik po cenie którą sam zaproponował i która jest o wiele niższa niż sam sprzedający chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Bo chyba jest większe prawdopodobieństwo, ze kupi większy za większą cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj