Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

zmija2a    1

ale troche jest w tym prawdy ze jestesmy Polakami ale i tak nigdy nie dorównamy naszym sasiadom

 

doj**ałeś do pieca, woda się zagotowała. Wogóle kto Ciebie uczył, że "sąsiadom" pisze się "sasiadom".

 

Owszem nie dorównamy (bo mamy własne źródła, które dyma wschód-zachód-północ-południe, a dodatkowo kretowiska i sr**ące ptaki), dzięki Twoje fizjopatologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

bo nie mam czasu pisać dokladnie ą tylko a , kazdy wie o jakie słowo chodzi wiec nie czepiaj sie detali...hehe człowieku wez sie nie udzielaj a jak chcesz napisac cos madrego w tym temacie to pisz wyczerpująco a nie w jednym zdaniu;] na tyle cie tylko stac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

"bo nie mam czasu pisać dokladnie ą tylko a , kazdy wie o jakie słowo chodzi wiec nie czepiaj sie detali...hehe człowieku wez sie

nie udzielaj a jak chcesz napisac cos madrego w tym temacie to pisz wyczerpująco a nie w jednym zdaniu;]

na tyle cie tylko stac? "

 

"bo nie mam czasu pisać dokladnie ą tylko a " - może też nie masz czasu się wysrać tylko zesrać.

 

"kazdy wie o jakie słowo chodzi wiec nie czepiaj sie detali...hehe" - wydy-mać, czy dymać?

 

"cos madrego w tym temacie to pisz wyczerpująco a nie w jednym zdaniu;]

na tyle cie tylko stac? " Czasami jedna kropla jest "wiecej warta" od wody ktora Ty lejesz. (Sory, ze w w wydaniu bez PL)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

wydymac to wiesz kogo mozna ?:) nie uzywaj słów ktore bede użyte przeciwko tobie :)dobrze ze tylko ty umiesz pisac tak prostolijnie bo zreszta widac ze prosty człowiek z ciebie, dobrze ze ty wody nie lejesz , zachowaj ją na okres suszy;]haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
JanekJelonek, moja wiedza niech pozostanie moja sprawa. ale nie watpie ze ty masz wieksza :):D , i tak tego nie zmienisz ze WLKP rzadzi czy tego chcesz czy nie;)

rządzi Gdańsk bo z stamtąd jest premier oraz Wawa bo prezydent tam mieszka ;)

Walek z tymi zaborami to masz 101% racji :o zabory zrobiły swoje :(

ale nieukrywajac rolnictwo jest słabsze na wschodzie

to pewnie podlasie ma gorzej rozwinięty przemysł mleczarski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

tylko mleczarski z tego co ja wiem , a w wlkp wielu rolnikow prowadzi gospodarstwa rolne i dodatkowo ma dzialalnosc pozarolnicza. dorabiaja sie na kilka frontów. w moim przypadku jest podobnie :) i nie wynika to z tego ze przejelismy gospodarstwo ,,na gotowo'' tylko było trzeba inwestowac w gospodarstwo. dla niektorych rolnikow jest to niemozliwe w mojej regionie jest wielu takich;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko mleczarski z tego co ja wiem , a w wlkp wielu rolnikow prowadzi gospodarstwa rolne i dodatkowo ma dzialalnosc pozarolnicza. dorabiaja sie na kilka frontów. w moim przypadku jest podobnie :) i nie wynika to z tego ze przejelismy gospodarstwo ,,na gotowo'' tylko było trzeba inwestowac w gospodarstwo. dla niektorych rolnikow jest to niemozliwe w mojej regionie jest wielu takich;]

 

Nie wiem jak wyobrażasz sobie prowadzić gospodarstwo mleczne ze 20-30 krów i pracować "na kilku frontach".


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tomaszpa1 czemu jest dla nich nie możliwe inwestowanie w gospodarstwo? Co, zaraz powiesz że są mniej inteligentni i niegospodarni i dlatego tego nie robią, haha. Mówisz że działasz na kilka frontów, mam nadzieje że w branży taksówkarskiej. Odp na poje wcześniejsze porównanie niemcy ,polska, WLKP, i LU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No to powiem jak było u nas mamy swojego 50 ha, z dzierżawami 85. 10 lat temu mieliśmy 20 ha swojego i brak dzierżaw, 20 lat temu mialiśmy 8ha. Plony na nie najgorszym poziomie. Jakieś 10 latek temu rzepak dał ojcu 4,5t/ha średnio. z 8 lat temu pszenica 8t/ha. Lubelskie. A są lepsi. Dorabiamy na prasowaniu słomy. Czy to nie jest gospodarstwo rozwijające się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1982    0

Jestem z wielkopolski i nie do końca zgodzę się z teorią głoszoną że u nas są tacy wspaniali rolnicy.

20 lat temu było na wsi 50 gospodarzy, dziś zostało 15. Co się stało z pozostałymi skoro byli to Ci lepsi??

Ano pili, lekko żyli albo myśleć nie umieli. Oczywiście Ci co zostali to radzą sobie lepiej ale jest jeszcze kilka asów :P

 

A może jednak coś w tym jest??

Obok mnie stoi wioska w całości po niemiecka. Po wojnie przyszli śpiewający za buga i dostali na własność gospodarstwa.Wioska liczy ze 100 zabudowań.

I niestety rolnicy Ci nie byli w stanie dobrze gospodarzyć, ba nawet drugie i trzecie pokolenie ma z tym problem. W zasadzie na trzecim pokoleniu się skończyło.

Dostali gotowe obory i chlewnie i przez 70 lat nic nie zmienili, nic nie zmodernizowali, nic nie wybudowali no i dziś już ich prawie nie ma.

Fakt bawić to się umieli i umią do dziś ale bajzel na podwórzu pożal się Boże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A nasza wieś wygląda tak. 10 lat temu było ze 250 rolników. Na spisie zredukowałem do ok 130 z tego jeszcze uciekło zostało ze 100 którzy mają gospodarstwo z tego rolników tak naprawde na wsi jest jeśli sie nie myle to pięciu którzy naprawde gospodarzą reszta zbytnio nie dba o pole albo oddało w dzierżawie ale figuruje jako rolnik.

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Porządek w obejściu na terenach zachodnich to zasługa zaboru pruskiego. Mianowicie pruski urzędnik regularnie sprawdzał stan obejścia u Polaków ,no i w przypadku nie wywiązania się z obowiązków narzucano grzywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

paktofonikas1987 , no i wlasnie w tym jest sedno sprawy dla ciebie to niemozliwe a u nas jest wielu takich co pracuja w gospodarstwie dodatkowo pracuja np w kopalni KWB w okolicy Turku. i maja wiecej niz 20 sztuk i ze wszystkim sobie radza. wójt pewnej gminy ma nawet gospodarstwo 100 ha z duza hodowla bydła około 100 sztuk . fakt nie robi w oborze bo ma ludzi ale na traktorze nieraz go widzialem. u mnie ojciec pracuje w branzy elektornicznej zajmuje sie centralami i nagłosnieniami , pracuje na włąsny rachunek , nie jedni sie dziwia ze pracuje jako doswiadczony rolnik prowadzacy spore gospodarstwo i jednoczesnie pracuje w takiej dziedzinie.

damianzbr , kolego u nas w rodzinie ambicje sa wyzsze niz bycie taksówkarzem;] takze pracuje w tym w czym jest dobry i jednoczesnie stara sie ułozyc moje zycie zebym miał jak najlepiej. inwestycje w ziemie i sprzet. hodowla nas nie interesuje bo poki co nawet nie ma odpowiedniej opłacalnosc w naszym przeliczeniu.

lukas1982 , ci co mieli ziemie a parcelaci nie byli dobrymi gospodarzami , poniewaz najczesiej dostawali ci co robili w dworze lub jakims majątku. rzadko ktory ,,dworus'' cokolwiek zdziałał. ja mowie o ogole , nie o pojedynczych wioskach bo jak pisalem wczesniej u nas jest 15 gospodarstw powiedzmy dobrze prosperujacych a na sasiedniej wsi 1 gospodarstwo itp. w regionie przyjmuje sie statystyke ogółu a nie pojedynczych wsi.

silva, ja nie mowie konkretnie ze ty nie masz gospodarstwa rozwijajacego sie zaznaczam mowie przykładowo o całych województwach a nie o wyjątkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

tak czytam te wypowiedzi i mogę stwierdzić jedno, że tomaszpa1 to zwykły nacjonalista stawiający wszystko co z wielkopolski wyżej nad innymi województwami, żeby nawet był to najbardziej błahy powód aby tylko wywyższyć region.

Może kiedyś wlkp była lepiej rozwinięta rolniczo niż reszta część kraju ale to tylko dlatego, że ustrój polityczny dąży do szybszego rozwoju tamtego regionu. Cały sęk polega na tym, że Wielkopolanie do tej pory nie mogą, zrozumieć, że zostali dogonieni/przegonieni przez inne województwa. Bo czym niby góruje rolnik z wklp nad tym z Lubelszczyzny, Małopolski czy Podlasia? niczym, dokładnie niczym. Te same nawozy, sor, nasiona, maszyny, wiec czym górują? agrotechnikę dobierasz do gleby, także tu każdy kupuje co mu potrzeba. Kolejnym twierdzeniem, jest, że wlkp ma takie piękne gospodarstwa ile różni się średnia dla tych województw? kilka ha także w ogólnym rozrachunku wielkości są niemal identyczne. Lubelszczyzna ma gleby dobre gleby, czarnoziem, brunatnoziemy, borowiny, czarne gleby, lessy oraz piaski i tych ostatnich na szczęście jest mało. Różnica wielkości gospodarstw jest niwelowana przez jakość gleb, w końcu nie bez powodu ziemi od znacznej części Lubelszczyzny na wschód są zwane Spichlerzem Europy, nie tylko u nas w regionie ale i w całej Europie, no z wyjątkiem wlkp.

Dlaczego masz taki problem względem Lubelszczyzny? otóż żal ci tyłek z ciska, że u nas można ziemię IV klasy kupić za 10 tyś a wy się zabijacie o V klasę 50 tyś. Twierdzisz, że jesteście bardziej gospodarczy? Czy po prostu lubicie pracować na innych? Po ilu latach ta ziemia się zwróci? Mając 11 ha czyli średnią, sprzedajesz 10 ha zostawiasz 1 aby płacić KRUS, masz 500 tyś, dajesz to na lokatę w banku i masz 22 tyś rocznie. Dasz radę mieć 2,2 tyś zysku z ha? jak średnia krajowa zboża to niecałe 4t a rzepaku 3t? bez roboty masz stypendia socjalne, zapomogi i inne świadczenia i ponad 1800 zł na rękę miesięcznie. Nikt u was na coś takiego jeszcze nie wpadł? Jakim cudem jak tak gospodarni jesteście? Tą cenę ziemi nagoniliście sobie sami i sami jesteście sobie winni.

Twierdzisz, że wlkp to tacy dobrzy gospodarze. Tak? to dlaczego żaden nie wpadnie na świetny biznes, sprzedać pole u siebie i emigrować na wschód? gdzie kupi 4 razy tyle? Poza tym sam sobie przeczysz, tacy dobrzy gospodarze z was a mając 80ha jesteś drugi w gminie :blink: Jakim cudem w takim razie tacy z was gospodarze? W 6 pobliskich powiatach oraz tym w którym mieszkam nie ma szans żeby osoba mająca 80ha była na podium w gminie. Więc drobnice macie jak wszędzie. Sam Top Farm WLKP podnosi wam średnią. Także stwierdzenie :

poziom rolnictwa ma wpływ na cene ziemi rolnej
jest po prostu wyssane z palca. Na cenę ma wpływ popyt i podaż, brak podaży cena rośnie, jak o jeden kawałek bije się 10 to cenę macie kosmos.

Oceniasz Lubelskie na podstawie Łukowa i Janowa, terenów typowo leśnych o słabych glebach, dlaczego nie podjechałeś do powiaty Hrubieszowskiego i Tomaszowskiego? gospodarstwo jedno lepsze od drugiego a też Lubelskie ;)

 

,Kaczyński to se mógł podzielić - po mapie wyników wyborczych widać granice zaborów i to wywodzi się z tych czasow a nei od Kaczynskeigo '' - człowieku kiedy były zabory , dawno dawno temu i nie ma to przełozenia na dzisiejsze czasy

twierdzisz, że zabory były dawno dawno temu, tylko, że my jeszcze przez długie długie lata, będziemy ich nienawidzić za zsyłki na Syberię ;[, prusak dbał o chłopa polskiego, a ruski chciał nas zniszczyć, większość na wschodzie głosuje na kaczuszkę to ten ma politykę anty rosyjską.

 

Dlatego My na Lubelszczyźnie lubiby mieszkać w naszym zaścianku, gdzie ziemia dobra, ceny jej niski i powtarzać sobie stary dobry kawał z którego zawsze wszyscy się śmieją. Chcesz zobaczyć prawdziwych rolników jedź do wlpk :lol::D:lol: jak pojechaliśmy do Lichenia, Poznania, to zobaczyliśmy takie same małe poletka jak u nas, takie same maszyny, tyle, że u nas nie było tyle zniszczonych obejść. Ale jak się później dowiedzieliśmy to podobno prawdziwa wlkp zaczyna się za Poznanie, :blink: więc co do jest podróbka?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

czym podlasie przescigneło WLKP ? poki co tylko dominuje w ilosci bydła. nie jezdzilem w inne rejony lubelskiego bo jechalem w konkretnym celu a nie zwiedzac tym bardziej ze nic mnie tam nie zaciekawiło

 

haha kolego nie czytasz moich postów , mieszkam w WLKP a gospodarstwo mam w łodzkim;] wiec jak na łodzkie moje gospodarstwo nie jest taka drobnica jak ty mowisz , tylko ja powiedzialem ze sposob zarzadzania gospodarstwem wzoruje od poznanskich rolnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Panowie, różnice pomiędzy poszczególnymi regionami albo są po prostu żadne lub bardzo szybko się zacierają blisko prawdy jest lukas 1982.

Lukasz1987 parę twoich wypowiedzi nie daje mi spokoju. Jakim cudem Top Farms o powierzchni 10 tyś. ha zawyża średnią powierzchnie województwa (w jakiś znaczący sposóB) o powierzchni 1,9 mln ha.

Poziom rolnictwa ma wpływ na ceny ziemi, zgadzam się z tobą decyduje popyt i podaż, ale skąd się one biorą czy nie jest to czasami odzwierciedleniem możliwych do uzyskania dochodów. Co do przytoczonych przez ciebie wartości transakcji to trochę się zagalopowałeś więc tego nie komentuje. Sprzedaż ziemi i przeprowadzka na wschód - zapewne ci dla których rolnictwo jest tylko biznesem i nie są związani emocjonalnie z miejscem zamieszkania (rodzina, lokalna społeczność) na pewno jest to jakieś rozwiązanie (wzorem holendrów). Ciesze się że wycieczka do wielkopolski się udała, a prawdziwa wielkopolska być może zaczyna się dalej na zachód lepsza ziemia, (bo większa cześć województwa jest nazywana krainą lotnych piasków) dużo lepszy rozłóg i ukształtowanie terenu. Licheń i znaczna część wielkopolski od kongresu Wiedeńskiego w 1815r. należała do tzw. Kongresówki będącej pod panowaniem cara Rosji Aleksandra I. A kawał o rolnikach nieśmieszny.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie ojciec pracuje w branzy elektornicznej zajmuje sie centralami i nagłosnieniami , pracuje na włąsny rachunek , nie jedni sie dziwia ze pracuje jako doswiadczony rolnik prowadzacy spore gospodarstwo i jednoczesnie pracuje w takiej dziedzinie.

damianzbr , kolego u nas w rodzinie ambicje sa wyzsze niz bycie taksówkarzem;] takze pracuje w tym w czym jest dobry i jednoczesnie stara sie ułozyc moje zycie zebym miał jak najlepiej. inwestycje w ziemie i sprzet. hodowla nas nie interesuje bo poki co nawet nie ma odpowiedniej opłacalnosc w naszym przeliczeniu.

 

Nie jeden taksówkarz powie ci że ma wyższe ambicje niż bycie elektromechanikiem. Jesteś w wieku 23 lat a tata wciąż stara się ułożyć Ci życie. Wiesz qmpel u siebie w pracy ma typa co ma 39 lat, nigdy nie miał dziewczyny, lubi soje kwiaty i zbiera znaczki, a mamusia wciąż stara mu się ułożyć życie. Potraktuj to jako przestrogę bo gdy się zorientujesz może być za późno na szkołę życia. Hodowla jest nie opłacalna, ale inwestowanie kroci w ziemię która nie wiadomo kiedy się zwróci według twoich przeliczeń jest opłacalne. To faktycznie, przedsiębiorczością malowany jesteś, buhahaha.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1982    0

A dlaczego na ziemię patrzycie kątem zwrotu?

Ziemię można traktować jako kapitał. Jeżeli kupił ją za 50tys a za 5 lat sprzeda po 60tys (założenie czysto teoretyczne) to sporo na niej zyska.

A już raczej napewno nie straci bo ziemia tanieć raczej nie powinna, przynajmniej w naszych stronach głód ziemi jest duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

@lukas1982

Małe "ale" do Twojej wypowiedzi.

1. Masz pewność, iż cena ziemi będzie nieustannie rosła ? Wystarczy chociażby jakiś poważny konflikt zbrojny etc...

 

2. Zysk 10 tys- czy to jest sporo ??? Lepiej włożyć na lokatę i cieszyć się życiem...

 

3. Ziemię można traktować jako kapitał tylko w jednym wypadku- gdy posiada się tyle pieniędzy, że nie wiadomo co z nimi zrobić (tzw. pranie brudnych pieniędzy) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

50 tys - 5 lat - 60 tys , założenie czysto teoretyczne, a za razem bliskie realiom. Bo chyba nie myślisz że w 5 lat do 60 tys dołożysz trzy zera. To nie jest szybki dorobek, nie posypią się talary. Chcesz forsą szastać to rzuć fajki na 5 lat, tu żadnych inwestycji, sam zysk. Po za ty kasa jest aby żyć a nie ją zamrażać. A ziemie traktuj jak zużycie materiału do produkcji a nie kapitał który sam się podwoi, troi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

damianzbr, bo ty myslisz ze to jest tak ze moj ojciec jest mozgiem wszystkiego a ja jestem jakims cieciem. tylko ze ja pisalem wczesniej ze glebe kupuje w granicach rozsadku;] moze tego posta nie czytales bo wtedy jeszcze chyba nie uczestniczyles w tej dyskusji. nie bede sie chwalil co jeszcze mam bo nie tylko ziemie ale rowniez dwa mieszkania ktore wynajmuje , czysty pieniadz. i tak mnie nie znasz wiec to nie wazne. ambicje to niby ma kazdy ale nie kazdy moze robic np co moj ojciec a bycie taksówkarzem nie równa sie byciem programista central i ich konserwatorem;] naprawde mało mało wiesz o tym i nie chce mi sie tego tłumaczyc bo ty z tego co wiem jestes lub byles tylko kierowca , nie obrazajac ciebie... tylko ze moj tato jest jedyna osoba w okolicy ktora robi takie rzeczy w swojej dziedzinie i chodz juz ma sporo lat , chłopcy po studiach poki co mu nie dorownuja;]

a nie hoduje tez miedzy innymi dlatego ze moja pasja nie jest siedziec cale zycie w oborze i bujac jaja bykom , troche to nie ladne z mojej strony ale bede szczery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mów że: ty to i tamto. Nie prowokuj, a nie zaznasz złośliwości. Rozmawiamy o ogóle a ty wciąż wkraczasz w swoje prywatne sprawy i przykłady. Coś się w tobie zacięło czy jak? A może trafiła kosa na kamień i cala rozmowę sprowadza do swojego przykładu aby ciągle kręcić, mącić dowieść swojej wybujałej wyobraźni. Zmieniłeś technikę, zamiast odnieść się do moich argumentów, podważyć je, robisz uniki. Rozwesela mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

kolego nie wiem jak ty rozumiesz moje intencje i wypowiedzi, mowie jak jest... i nie znasz mnie wiec pewnie nic nie rozumiesz , ja nie traktuje rolnictwa jak chlop z krwi i kosci , traktuje to w inny sposob wedlug mnie dobry i to jest dla mnie najwazniejsze... ja nie robie zlosliwosci mowie to co uwazam a ze ciebie cos zabolalo to nie moja sprawa , nigdy nie mozna sie kims przejmowac bo nikt nie martwi sie o kogos... hm mowisz ze ciebie to rozwesela? to dobrze ciesze sie:) a mnie cieszy to ze nie chcesz przyrownac swojego gospodarstwa do mojego , zwatpiles czujesz ze masz gorsze? a moze ja mam gorsze ... a i gospodarstwo nie mam w WLKP tylko w łodzkim zeby nie bylo ze to i tam to jak ty to mowisz. wlasnie nie jest dobre podejscie aby sie czyms chwalic , sprowokowales mnie wiec i ja przedstawilem ci moja sytuacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ku.wa, już 3 dni wciskam ten temat by sprawdzić ceny ziemi, a tu referaty po pół strony o c..j wie czym. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80

właśnie panowie jaka jest granica ceny za hektar kupna czy też np dzierzawy aby to się opłacało (chodzi mi o produkcje roslinną ) a gleby klasy 3-4


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj