Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

tomaszpa1    0

dobra kolego ale dla rolnika ktory gospodaruje na 25 ha dac 110 tys za 2 ha to moim zdaniem duzy wydatek w obecnych czasach. u nas działki przy miescie kupuja jedynie biznesmeni i płaca nawet po 150 tys/ha. ale oni dobrze wiedza co jest w zagospodarowaniu przestrzennym tego terenu. wiedzac ze sa tam grunty w przyszlosci przeznaczone pod budowe jednorodzinna to prawie ze maja pewnosc ze za kilka lat skorzystaja oni lub ich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

ja chcialbym dokupic troche pola jednak ze mieszkam na kujawach i ceny sa kosmiczne to boje sie ryzyka...fakt na ziemi do tej pory nikt nie stracil bo ceny nadal ida w gore...a kredyty prefernycjne daja mozliwosc w miare spokojnego choc dlugotrawlego splacenia tej ziemi ale...no wlasnie gdzies czytalem ze w portugali albo hispzani bylo tak samo...ceny rosly z roku na rok...w koncu urosly do kosmicznej sumy...i w koncu tez nikt nie chcial jej kupowac...jk myslicie co sie stalo ?? ziemia poszla ostro na dol...wiec z mowieniem ze ziemia to zamrozenie kapitalu nie do konca bym sie zgodzil ;] ale jak to mowia kto nie ryzykuje ten nie ma....ja mam 32 ha jednak tylko i wylacznie I i II klase...zyc z tego spokojnie mozna no ale kusi miec wiecej :) zobaczymy kto wygra wybory w polsce bo jezeli PO to przewiduje za jakis czas zamieszki i rewolucje i sadze ze rolnictwo tez na tym ucierpi...unia moze sie rozpasc...doplaty pojda sie jeb...i bedziemy zyli jak za rzadow buzka z kredytami ktore zeby splacic bedzie trzeba sprzedac ziemie ale moze tez byc tak ze PO przegra wybory..inni dla nas wywalcza wyzsze doplaty i ten kto zainsetowal bedzie mogl sporo pozniej zyskac. Ja mimo wszytko sprobuje zaryzykowac dokupic ta ziemie. 10 lat temu tez w sumie ceny za ziemie dla nas byly kosmiczne ale przyszla unia,doplaty,kredyty na dobrych warunkach i ten kto kupowal bardzo dobrze na tym wyszedl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ale pier....olisz farmazony :) co ma byc to bedzie i nie wazne czy to PO czy ktos inny wygra. I tak rolnikammi za bardzo sie nei beda przejmowac teraz tylko hałasuja zeby na nich głosowac :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

bialy dobrze powiedziane bo w naszym kraju nikt sie zrolnikiem nie liczy a panstwo woliprzywiezc cos z zagranicy niz kupic nasze ;[

Edytowano przez wojtas972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

wlasnie widze oferte 2 ha klasa I -0,5 ha klasa II -1.5 ha cena 140 tys :) hehehe zwykla wies 15 km od sredniego miasta OKAZJA jak sie patrzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Chłopaki to u mnie- blisko Lublina ziemia chodzi nawet po 150zl/metr. Mamy blisko Lublina pole 2ha i jak tak dalej pójdzie(sprawy spadkowe) będziemy musieli ją w całości sprzedać. Przeliczałem już to wszystko dokładnie i za to co zostanie na spłatę budynków można kupić dobrze prosperujące gospodarstwo rolne o powierzchni 20-30ha a może i więcej w zależności gdzie chciałbym je kupić :blink:


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

kolega sprzedawał to twierdził ze płacili dwa razy tyle niz za ziemie rolna. z kolei jak ktos negocjował to sie okazało ze omineli ten skrawek ziemi a autostrade puscili łukiem a ziemie kupili od kogos innego. nieraz bywa i tak ze panstwo powiedzmy płaci okreslona cene i ta ziemie wywłaszcza bez wzgledu czy własciciel chce sprzedac czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Plan autostrady jest już pewnie z 10 czy może nawet 15 lat więc tak łatwo go nie zmienią jak ktoś nie będzie chciał sprzedać działki. Niedawno weszły przepisy, które pozwalają na wywłaszczenie (oczywiście nie bezpłatne) działek pod takie inwestycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

no to jak jest plan to jednoczesnie oznacza to ze nalezy ta ziemie wykupić a nie ze kupuja kilka lat przed rozpoczeciem budowy. wiem ze u nas tak było bo mieszkam 5 km od autostrady a2 na odcinku od konina do strykowa k. Łodzi. nawet odziwo zdarzyla sie taka sytuacja ze mieli wykupic gospodarstwo czyli budynki i całą zabudowę pewnego rolnika. jak sie okazało miał bardzo duzo warte budynki cos około 2,5 mln i autostrade przesuneli o jakies 40 metrów i za jego stodoła stoi ekran dzwiękowy i przebiega autostrada. także to nie jest tak ze jak sa plany to nie mozna zupelnie w nich nic zmienic. plan to tylko plan a wdrozenie tego w zycie to inna kwestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

w tym roku moi rodzice dokupili 6ha ziemi, klasy to od VI do III, 3.5 ha pola i 2.5 ha łąki, wszystko 1 kilometr od gospodarstwa, można powiedzieć że za darmo kupiliśmy bo wyszło niecałe 60 tys :D woj. mazowieckie, powiat miński

a w sąsiedniej miejscowości gość kupił 4 ha pola (tylko nie wiem jakiej klasy) za 100 tys :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

pavlo1706, fakt dosc tanio ale proporcjonalnie ktorej klasy ile jest , ja kupilem 5 ha 3,4,5 klasa , 3 ha-3b,4a. w jednym kawałku czyli pole dosc dobre pozostałe 2 ha 1 - ha 4b i 1ha - 5. po 12 tys/ha za te 5 ha dalem 60 tys. normalnie w moich okolicach dali by za to 90 tys bez problemu ale udało mi sie kupic tak tanio tylko dlatego ze ludzie sie troszke nie orientowali tzn kasa im była szybko potrzebna i musieli sprzedac. dla kupujacego wymarzona sytuacja na kupno. z 70 tys utargowałem na 60 wiec uwazam ze zakup udany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
point    1

co do mojego posta na poprzedniej stronie - ziemie kupił rolnik z innej wsi za 80tys zl/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja jestem z łukowskiego. Wąłsnie dzis kupiłem 2ha po 7tys :) kolega niedawno kupił tez 1ha za 8tys. Ale co to za ziemia słaba IV i V zakwaszona, zachwaszczona jak sucho to i zyto nie chce rosnac. Ale moze jakos doprowadze to do porzadku przez kilka lat :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

to bialy masz super cenę u na warmi agencja rolna życzy sobie za taką ziemie tej klasy po 13,300zl bo prywatnej ziemi nie ma na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u nas tez ciezko cos kupic ale nikt nie wyskakuje z cenami i tak jest jak jest :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

krzysiek55555666 , sprawdzilem link ktory wyslales na allegro 3,2 powierzchnia a 1,3 ha przeliczeniowe czyli pewnie 5 i 6 klasa. takich piasków to ja za 5 tys za ha bym nie kupił. sam wetchnałem facetowi 2 ha 5 i 6 klasy za 7,5 tys/ha. wiem ze dostalem mało ale nie chce obrabiac piaskow z ktorych nic nie ma;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Właśnie dostałem propozycję kupna ziemi 20 tys./ha. Klasa ziemi to 3a i b

Pole mam po sąsiedzku i chyba nie mam się bardzo co zastanawiać tylko kupić... :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jeśli koło siebie i nie osłabi w bardzo dużym stopniu kondycji gospodarstwa to i ja bym sie nei zastanawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj