Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Impor    0

Witam serdecznie. Może Wy poradzili byście mi ile mogę dostać za ziemie. Mam 7h ziemi 4h klasy IIIb, IV 3h V i VI. Nie jest to niestety w 1 kawałku a podzielone na kilka. Woj. łódzkie powiat Łask. Na jaką cenę mogę liczyć według was ? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas we wsi są do sprzedania dwa kawałki 2 i 4 ha. Klasa 3 i 4. Obydwa są wystawione za 40tys za hektar. Chętnych narazie brak.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lorakw    0

Witam! Tak czytam o tych cenach i jestem bardzo zaskoczony tak wysokimi cenami ziemi. U mnie (mazowieckie,pow. łosicki) ceny są o wiele niższe. Wahają się tak w przedziale od 8 tys do góra 20. Ziemia jest bardzo zróżnicowana. Nie mam pojęcia dlaczego jest taka różnica cen.

Może jest ktoś z moich okolic i chce się wypowiedzieć na ten temat?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras258    0

my kilka lat temu kupilismy morge (ok 60 arów) za 8 tys. to stosunkowo niedużo patrząc na posty pozostałych. działka prosta bez zadnych przeszkod. ziemia III lub IV klasy. w mojej okolicy tak wlasnie sie kształtują ceny. zdarza sie jednak ze nie ma chetnych na pole i jest sporo ugorów co mnie troche dziwi <_<


nie ma opierdala... sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras258    0

poniewarz trzymam bydlo i krowy mleczne i nie mam budynkow na powiekszenie chodowli, wiec nie ma sensu dokupywac pola. <_<


nie ma opierdala... sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to sprzedałbys zboze :) takie podejscie jak masz to krok wstecz zamiast do przodu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

O kurde jak są ugory to kupuj i bierz w dzierżawe. Na polu myśle ze jest lżej niż z krowami. Tylko potrzeba sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras258    0

nie mam niestety warunków na magazynowanie zboza. musiałbym zaraz w zniwa jechac i handlowac co nie ukrywam ze przy braku czasu jest nie na ręke. Ale moze Silva dobrze mówisz :rolleyes:

Edytowano przez milanreal1

nie ma opierdala... sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

biny nie sa tak strasznie drogie :) albo magazyn płaski :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W moim rejonie(świętokrzyskie, pińczowski) panuja taka sytuacja, że ziemia jest stosunkowo tania, ale nie ma chętnych bo nie ma dużych gospodarzy. Jeżeli na sprzedaz bylby jakiś kawałek 5 ha to już byliby tacy, którzy by walczyli o niego. A powiem wam ciekawostke jak jest mentalność ludzi, np. jeżeli pracuje w jakimś zawodzie(również prowadze gosp.), a chciałbym dokupić ziemie to niektórzy by podnieśli cene o 4-6 tyś, i powiedzieliby ,,jak to? nie masz tyle?Przecież dużo zarabiasz''

Edytowano przez cezar903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARIAN1056    0

Mam okazje kupić ziemie IV klasy za ok 15 tysiecy za hektar jednak przez ostatnie 3 lata nic tam nie było zasiane, jak myślicie warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marian zależy ile tej ziemi tam masz w kawałku i czy daleko od gospodarstwa.

U nas takiej ceny dawno już nie ma dlatego ja bym brał bez wahania.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 3 latach odłogowania to w pierwszym roku nie masz co liczyć na bardzo wysokie plony, ale przy dobrej agrotechnice szybko nadrobisz.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ja bym również brał bez wahania. ładny kawałek. Nie za drogo. A właśnie to jest plus że ziemia wypoczęta. Pryśnij jakimś glifosem i będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARIAN1056    0

Teraz to wygląda jak ekologiczne pole... Fakt że IV klasa to aż taka super nie jest,ale cena myśle nie jest wygórowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristof82    1

Dużo zależy też od tego gdzie jest to pole,bo jeśli koło lasu gdzie dzików i innych zwierząt sporo ,a pole jest górzyste to ja bym sie zastanowił i wolał dopłacić pare tysiecy i miec lepsza ziemie i nie mieć problemów. A różnica w cenie po kilku latach sie z nawiązką zwróci!!!

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Mi się trafia kawałek 5ha do kupna po 20tys i dodatkowe 4ha przez miedzę do wydzierżawienia. Intensywnie rozmyślamy z ojcem ten zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj