Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Maluch    4
Napisano (edytowany)

Tak był to przetarg niegraniczony z ANR sam mnie zaczepił i zaproponował bym bez żadnych dodatkowych koszyków to obrabiał zgodziłem się, ale co z tego dopłaty już niedostane na tą działkę.

Edytowano przez Maluch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

U nas jakies 2 tygodnie temu poszlo 30 ha na przetargu likwidujacym kolko rolnicze za 900 tys czyli po 30 tys za ha lecz jest pewien szkopul bo te 30 ha jest w przynajmniej 3 rozlogach a moze 5 juz sam nie wiem oddalonych od najwiekszego kawalka o 15 km moim zdaniem gowniany interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116
Napisano (edytowany)

po ile chodzą łąki w prywatnym obrocie w okolicach kolna na podlasiu?

Edytowano przez ahme999

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Wczoraj byłem z ojcem u jednego gościa i zgodziliśmy się po 50tys/ha. Jest tego 2,8ha, ziemia całkiem niezła nie pamietam jaka klasa. Jest to w moim rejonie bardzo atrakcyjna cena ponieważ ceny dochodzą do 120tys/ha. 40km na zachód od Warszawy. Już miałem kupowac kombajn, nawet oglądałem kilka, ale chyba lepiej rok przezyc bez kombajnu a nie przegapić takiej okazji. Szkoda tylko że na razie mozna zapomnieć o nowym Binie, opryskiwaczu i małym ciagniku. Ale najważniejsze jest to, że jak się ziemie raz kupi to zostanie na zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

50tys za hektar to bym nigdy nie dał chyba ze to działka z mozliwoscia zmiany na budowlana w dobrym połozeniu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

a ja jak kupowałem rok temu po 8tyś to mi się za drogo widziało ;) IV i V klasa.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

50tys za hektar to bym nigdy nie dał chyba ze to działka z mozliwoscia zmiany na budowlana w dobrym połozeniu

 

 

To podpowiedz mi może co robić? Usiąść i płakać że ziemia droga i nic nie inwestować?

 

Gdyby u mnie byla ziemia po 8 tys to bym od razu brał kredyt i dawno mia ze 100ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Witam

 

Ja byłem 26 maja na przetargu chciałem zakupić 5.50 ha ok. 2 km od mojej posesji działka leży na końcu wsi pasowała by mi, ponieważ obok niej po drugiej stronie drogi. Mam 14 ha w jednym kawałku tylko przejechać przez drogę. Miałem nadzieję ze będę sam na przetargu a pojawił się miastowy z Torunia. Ja zaproponowałem 95.000 a on 98.000. Zrezygnowałem, ponieważ płacił on gotówką nie chciałem się pchać w koszty, bo i tak by mnie przebił i działka przeszła mi koło nosa.

 

za taką cenę to bym się nie zastanawiał tylko brał. poniżej 20tyś/ha to bardzo dobra cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek
To podpowiedz mi może co robić? Usiąść i płakać że ziemia droga i nic nie inwestować?

 

Gdyby u mnie byla ziemia po 8 tys to bym od razu brał kredyt i dawno mia ze 100ha

 

To ja się wtrącę i na pytanie odpowiem pytaniem. Kiedy kolego osiągniesz zysk z tej ziemi? Według mnie dopiero Twoje dzieci lub wnukowie coś z tego (może) będą mieli. Co innego jeśli jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja... W mojej okolicy cena ziemi również pięła się ostro w górę, jednak do czasu, gdy przestało brakować chętnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmmm... czemu traktujecie ziemię, jako narzędzie pracy, które ma na siebie zarobić? Nikt nie bierze pod uwagę, że ziemię się eksploatuje, a ona nie traci wartości?

 

Jak się sporządza bilans majątkowy to ziemia jest zaliczania do aktywów trwałych i stanowi część kapitału własnego. Nie mniej nie więcej, można liczyć na zwrot kapitału w razie odsprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

50tys za hektar to bym nigdy nie dał chyba ze to działka z mozliwoscia zmiany na budowlana w dobrym połozeniu

za taka ziemie to mozna 500 tysi za hektar placic i zarobic na tym krocie za pare lat.

zwykla ziemie dobrej klasy (min 4a, ale wiadomo lepiej 3) to tez bym po 50 kupowal, tylko zeby na wadium miec, albo na wplate na kredyt.

ziemia musi zarabiac na siebie, jak ktos tego nie widzi, to rzeczywiscie lepiej niech nie kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

50tys za hektar to bym nigdy nie dał chyba ze to działka z mozliwoscia zmiany na budowlana w dobrym połozeniu

Właściwie lokalizacja jest niezła, 4 km od miasta przy drodze asfaltowej i kupuję to ze starym drewnianym domem który jest do rozbiórki ale działka budowlana przy drodze pozostaje.

Więc może za pare lat stac się to łakomym kąskiem dla potencjalnego klienta szukajacego działki na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No ziemia raczej nie straci na wartości. A jesli masz kase no to ją zamrozisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My ostatnio nabyliśmy działke 8,34ha klasa ziemi 3b ale taka konkretna po 18,5 tyś/ha .Dodatkowo poprzedni właściciel przed sprzedażą wziął geodete i wznowił granice i przepis u noteriusza po pół ceny.Gość się strasznie upierał że po co nam wznowienie granic że on od 30 lat uprawiał i granice zna . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Kolego kupujac hektar po 50tys dla mnie to lekkaprzesada. Bo powiedzmy kupujac te 3 ha wydajesz150tys. Ile z tego rocznie mozesz osiagnac czystego dochodu ? Mysle ze inwestujac taka kase w całkiem cos innego spokojnie wiecej zarobisz ( przykład ciagnik siodłowy + wywrotka wożenie kamienia na drogi teraz roboty nie brakuje i ponad 10tys miesiecznie zostaje jesli sam jezdzisz). A takie kupowanie aby kupic napedza takie ceny. U nas niby jest ziemia po 8-10tys ale i tak nie ma do kupienia bo ludzie trzymaja na dopłaty i wola w dzierzawe oddac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Na pewno masz częściową rację, ale z drugiej strony jak bym miał kupić 3ha i z tego żyć to by była porażka. W moim przypadku obrabiamy 37ha więc powiększymy sobie gospodarstwo do 40ha, z tego względu mam nadzieję iż nie odbije się to szczególnie znaczaco na kieszeni. A jeśli chodzi o dzierżawę to w promieniu 15km od mojego gospodarstwa niema nawet skrawka ziemi do wydzierżawienia, wszystko zostało już pobrane przez innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kolego kupujac hektar po 50tys dla mnie to lekkaprzesada. Bo powiedzmy kupujac te 3 ha wydajesz150tys. Ile z tego rocznie mozesz osiagnac czystego dochodu ? Mysle ze inwestujac taka kase w całkiem cos innego spokojnie wiecej zarobisz ( przykład ciagnik siodłowy + wywrotka wożenie kamienia na drogi teraz roboty nie brakuje i ponad 10tys miesiecznie zostaje jesli sam jezdzisz). A takie kupowanie aby kupic napedza takie ceny. U nas niby jest ziemia po 8-10tys ale i tak nie ma do kupienia bo ludzie trzymaja na dopłaty i wola w dzierzawe oddac.

 

Po części się z tobą zgodzę ale jak piszesz roboty "jest" ale jak z płatnościami, takie auta chodzą po 2,5 zł/km.

 

Tylko jeszcze jedno co będzie wart ten sprzęt za 10 lat????? Zakup ziemi jest to pewna lokata gotówki, a jeżeli by każdy kupił ciągnik +naczepa to ceny by jeszcze spadły.

Znajomy ma 7 aut i jak kiedyś na bazie tylko w sobotę i niedzielę na noc tak teraz robią po kursie dziennie bo więcej roboty nie ma.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jadałem tylko taki przykład teoretyczny ze za taka kwote mozna cos innego zrobic co daje wieksze dochody. a ztransportem to jest podobnie jak w rolnictwie raz lepiej raz gorzej :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Po części się z tobą zgodzę ale jak piszesz roboty "jest" ale jak z płatnościami, takie auta chodzą po 2,5 zł/km.

 

Tylko jeszcze jedno co będzie wart ten sprzęt za 10 lat????? Zakup ziemi jest to pewna lokata gotówki, a jeżeli by każdy kupił ciągnik +naczepa to ceny by jeszcze spadły.

Znajomy ma 7 aut i jak kiedyś na bazie tylko w sobotę i niedzielę na noc tak teraz robią po kursie dziennie bo więcej roboty nie ma.

Sadek znasz przypowieść o talentach? nie tylko do ciebie kieruje tego posta tylko do tych co wywalaja po 50 tys za ha i wyciągają z niego max do 1500zl zysku na rok, gdzie inwestując w byle co niezwiązane z rolnictwem np. jak kolega wyżej wspomniał w tiry, czy produkcję handel czy inną gałęź przemysłu mnożymy te pieniądze kilkakrotnie obracajc nimi a wy zamrażacie swój kapitał w ziemi, jak ten głupi sługa w przypowiedni zakopując pieniądze.Nie mówie że kupowanie ziemi jest złe ,ale za jakie pieniądze puknijcie się w czułko , pisałeś że po kilku latach ten jego zestaw będzie mało wart to prawda, ale co go to obchodzi skoro przez te kilka lat zarobi na następny , spokojnie utrzyma dom rodzinę i jeszcze mu zostanie a tobie? ile ci zostanie czystego zysku z tych 3 ha?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

najważniejszym w tym naszym szczególnym przypadku jest to że jeśli wykupimy ziemię to nie dostanie jej sasiad-proste wycinanie konkurencji, acz kosztowne i efekt uzyskamy dopiero za dłuzszy czas. to czy ziemia jest taką pewną lokatą to gtów jestem dywagować. przykład z moich stron-15 lat temu o ziemię szły wieloletnie procesy w sądach, płacili Bóg wie ile, aby tylko wyciąć konkurencję. teraz z 30 gospodarzy zostało trzech, każdy obrabia ile chce, co prawda w dierżawach bo większość włascicieli trzyma ją dla dopłat, ale niech minie kolejny prow i zniosą dopłaty, a cena zadnego ha nie ujrzy 2 z przodu.

Zebym nie był gołoduposłowny-pisze tu o okolicach Czyżewa i Bogut na Podlasiu


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chyba nikt przy zdrowych zmyslach wyciagajac 1500 zl z ha nie kupilby ziemi nawet po 30 tysi - bo to oznacza, ze bedzie na zero przez kolejne bagatela 20 lat :lol: :lol: :lol:

 

jak umiecie na czym innym zarobic to zarabiajcie, a ziemie zostawcie tym co potrafia wyciagnac z niej gotowe.

mi sie podoba przewracanie - tffu mieszanie - ziemi i nigdzie indziej wiecej nie zarobie to po co mam sie brac za co innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A ty brzozak myślisz że jak w zeszłym roku każdy nabrał kase za zboża rzepak czy ziemniaki, to co rok już tak będzię? zboża i rzepak napewno jeszcze w tym roku będą drogie, a gdy spadną do poziomu z przed 2 lat 400-600zl to już byś się tak nie śmiał i chyba tych 30 tys za ha też byś nie dał.Pamiętam kalkulacje z przed kilku lat 3 może 4 gdzie z hektara zboża na czysto zostawało ok450zł, a z ha buraków ok 2150zł, dziś z buraków zostaje jeszcze mniej ale czym byście spłacali kredyty gdyby wróciły takie ceny?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na kazdym rynku sa dolki i gorki, ja sie od takich uniezalezniam podpisujac kontrakty co roku po zblizonych cenach.

 

a tym ktorzy sa skazani na hustawke polecam ciecie kosztow, bo mozna sporo zaoszczedzic i wtenczas w najgorszych latach wyjdzie sie na zero (po splacie raty za ziemie).

 

poza tym u nas to rolnik tylko wciaz narzeka, zastanawiam sie po co zatem uprawia te swoje ha jak mu sie nie oplaca?

niech tylko szepnie slowko, ja od niego zakupie w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Dobrze powiedziane że każdy narzeka ale jak ktoś myśli na tym co robi to nie jest tak źle.

 

Jak w każdej gałęzi przemysłu trzeba myśleć a nie gospodarzyć tak jak gospodarzył dziadek i to powielać, czasy się zmieniły. Ale w rolnictwie też jest drastyczna zmiana kiedyś rolnik to tylko praca fizyczna, dziś więcej umysłowa jak fizyczna.

 

Żona po przyjściu na wieś stwierdziła że Ona ciężej pracowała w sklepie niż Ja na gospodarstwie (choć często przez miasto rolnictwo jest spostrzegane jako ciężkie miejsce pracy).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj