Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotras    2

Można mieć 20 ha żyjąc ze zboża i rzepaku i mieć z tego ładne dochody. Trzeba mieć po prostu duuuużo w głowie.

 

 

dużo w głowie piszesz chyba najpierw dobrą ziemie chyba się kolego z swoimi wypowiedziami za bardzo rozpędzasz

Edytowano przez Piotras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Mamy takiego dalszego sąsiada który ma 20ha w kawałku jeszcze niedawno nie miał zbytnio więcej. Tyle że jakiś czas temu sprzedawał ok 300 świń rocznie ale od kilku lat już nie trzyma. Zawsze był bardzo pracowity i inteligentny. Przez kilka lat zdołał się usprzętowić w nowy sprzęt którym mógłby obrobić ze 200ha. Wszystko ma zrobione na czas. Wszystko wywapnowane. Utwardzone podwórko. Po prostu na wszystko go było stać. A dopiero teraz zaczął dokupować ziemie. I jest w tym momencie bardzo konkurancyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

u nas agencja wywaliła numer 33 ha po w jednym kawałku 10 ha 3klasy 12 4klasy i 11 5...za bagatela 1mln PLN!!!! i to ma być ziemia dla rolników? na powiększenie gospodarstw rodzinnych? śmiech...po 20tyś średnio to jeszcze można się pokusić ale za tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

U nas się trafiają wystarczy wejść na allegro :) jest 300ha w kawałku za 19tys za ha. Albo prawie 500ha też nie za drogo.

A można o linki na allegro tych gruntów

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas agencja wywaliła numer 33 ha po w jednym kawałku 10 ha 3klasy 12 4klasy i 11 5...za bagatela 1mln PLN!!!! i to ma być ziemia dla rolników? na powiększenie gospodarstw rodzinnych? śmiech...po 20tyś średnio to jeszcze można się pokusić ale za tyle?

 

u mnie w okolicy to dzialki chyba 11 ha wystawione w licytacji przez ANR szly za 600 tysi.

z tego co wiem to trzy takie dzialki po 11-12 ha kupil jakis gostek z warszawy czyli ok 35 ha za 1 800 000 zł

licytowali sie ladnie:)

no i kiedy to odrobic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

w mojej okolicy coraz więcej pojawia się ziemi którą można kupić, a sprzedają głównie ci rolnicy którzy mają małe szanse na godne dochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

u mnie ziemie można taniej kupić od rolnika, niż te od agencji, ci co wyceniają ziemie agencyjną to mają coś z dekielkiem, byle bagno,piach,torf 20 tys :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

To zależy gdzie i jaka powierzchnia. Ale znowu gdzie indziej gdzie ziemia od rolników jest droga to od agencji za połowe można kupić (tzn na tyle jest wycenione)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

wyceniona jest z reguły za połowę ale do przetargu , a na licytacji potrafią dobić do 80 tys za ha :D albo 3-6 ton pszenicy za dzierżawę hehe u mnie można kupić po 40 tys ale z reguły 4-5 klasa a za 1-2-3 trzeba dać 60-80 tys za ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

u mnie w okolicy to dzialki chyba 11 ha wystawione w licytacji przez ANR szly za 600 tysi.

z tego co wiem to trzy takie dzialki po 11-12 ha kupil jakis gostek z warszawy czyli ok 35 ha za 1 800 000 zł

licytowali sie ladnie:)

no i kiedy to odrobic????

 

Mój kolega kupił właśnie ten jeden kawałek 12 ha za 600 tyś :blink: Ja bym nigdy nie dał tyle za pole. I właśnie ten mój kolega jest użytkownikiem AF :P


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kupił właśnie ten jeden kawałek 12 ha za 600 tyś :blink: Ja bym nigdy nie dał tyle za pole. I właśnie ten mój kolega jest użytkownikiem AF :P

 

o widze kolega z sasiedniej gminy na AF:)

poprostu twoj kolega sie wk*rzyl i licytowal do upadlego jak to sie mowi. teraz z 15 lat trzeba spłacac. lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ale na przetargach zauważyłem że niektórzy licytują nie po to żeby kupić tylko po to żeby innemu podbić cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

A ja mam takie pytanie, chcąc kupić np 2000 - 3000 ha ziemi , to najlepiej kierować się do agencji czy raczej szukać po jakiś stronach? Najlepsze byłoby wydzierżawienie pgr, tylko gdzie można znaleźć takie oferty? i w jakich cenach kształtowała by się taka ziemia? Z góry dzięki.

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Kolego czasy na wydzierżawianie gruntów lub kupowanie PGR za grosze już się dawno skończyły ,ale życze Ci jak najlepiej i może kiedyś uda Ci się osiagnąć 2000 ha :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Pytam ogólnie, o tym to wiem że się skończyły, jednak znajomy ojca z Francji czegoś takiego szuka i chciałem się zorientować;) dla siebie to o tym nawet nie myślę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1275

Panowie u mnie w okolicy to poniżej 40tyś/ha nie kupisz (3-4 klasa),ale normalnie licząc to za taką klasę można dać góra 25 tyś/ha,co innego klasa 1-2 tu można już poszaleć ,ale bez przesady.I jeszcze jedno wolał bym kupić 2 hektary 1 klasy jak 10 4 czy 5,ale każdy ma swoie przemyślenia?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

silva po co piszesz posty zawierające po jednym słowie?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tam od razu szaleństwo ziemia to lokata kapitału. tongue.gif Niech każdy osądzi ile jest dla nie warta. wink.gif Jak już wiele razy pisałem, ziemi nie przybędzie, a jeżeli nie zmieni się forma dopłat to nie stanieje. smile.gif Nie mniej jednak, często ceny za ziemię są brane z kosmosu. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluch    4

Witam

 

Ja byłem 26 maja na przetargu chciałem zakupić 5.50 ha ok. 2 km od mojej posesji działka leży na końcu wsi pasowała by mi, ponieważ obok niej po drugiej stronie drogi. Mam 14 ha w jednym kawałku tylko przejechać przez drogę. Miałem nadzieję ze będę sam na przetargu a pojawił się miastowy z Torunia. Ja zaproponowałem 95.000 a on 98.000. Zrezygnowałem, ponieważ płacił on gotówką nie chciałem się pchać w koszty, bo i tak by mnie przebił i działka przeszła mi koło nosa.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No to jeśli miastowy to może choć w dzierżawe dostaniesz. Ale to był przetarg z agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj