Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

tobiasz51    0

z tym 10 zł za godz . to naprawde ciezko kogos dostać. Znalazłem ogłoszenie w gazecie Praca w Anglii albo Irlandii 8.64 EURO za godz w rolnictwie , i zastanawiam czy to jest dużo czy mało ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A u nas staram się o jakąś nieformalne zrzeszenie. Zobaczymy jak to wyjdzie ale puki co chętni na to są a jeśli się uda to postaram się jakoś zarejestrować. Większość jest tu zgodnych rolników tylko największym problemem jest konkurencja o ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

hej wie ktoś jak kształtuje się cena ziemi w centralnej Wielkopolsce? chodzi o średnią klasę gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Średnio w województwie wielkopolskim w ostatnim kwartale tamtego roku to: 28 915,6zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Średnimi cenami np ze strony arimr nie ma co się sugerować. W mojej okolicy gleba jest powiedzmy gdzież od 10 tys do 12. Jakieś 15 km dalej juz od 20 do 30 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Sprzedam działkę rolną 1,71ha, klasa 4a,4b,5 i 6, większość to 4 klasa. Cena 20tys za całość do uzgodnienia, województwo Mazowieckie powiat Lipski miejscowość Chotcza Józefów.

Kontakt pod nr telefonu 667255089.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenon5072    0

z tym 10 zł za godz . to naprawde ciezko kogos dostać. Znalazłem ogłoszenie w gazecie Praca w Anglii albo Irlandii 8.64 EURO za godz w rolnictwie , i zastanawiam czy to jest dużo czy mało ???

 

Taka stawka kolego w irlandi jest najnizsza stawką!!! Byłem to akurat wiem;]Tyle ze tez jest roznica w zyciu bo jak u Nas chlebek kosztuje 2 zl to u nich 2euro;/ Z poczatku nie da sie przyzwyczaic do wydatkow bo oczywiscie przeliczamy na swoje ale po pewnym czasie nie mamy wyjscia;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Każdy mówi że tak lecz wg mnie tak jeśli na niej umiesz zarobić. Puki co to drożeje choć średnia cena zaczyna się powoli stabilizować. Zobaczymy co przyniesie rok 2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

Zależy czy ta ziemia znajduje się w dobrej lokalizacji, jaka powierzchnia i czy w okolicy jest zainteresowanie gruntami? i oczywiście kwestia ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy już słyszałem ok 40tyś.

Kujawsko pomorskie


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie normalne żeby tak cenę nabijać. Która klasa ziemi?


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Nie pamiętam dokładnie ale chyba III. Najlepsze było to, że po przetargu zwycięzca licytacji walił się w głowę. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

koledzy a jak jest u was tzn w waszym regionie ze sprzedażą ziemi z agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Bardziej atrakcyjne działki targują wysoko a mniej czasami nikt nie kupuje i cena sie obniża nawet do 6tys za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

W moim regionie (lubuskie) ostatnio przeglądałem ogłoszenia ANR i zauważyłem, że ogłaszają przetargi na ziemię w dzierżawie, (umowy kończą się w tym roku) gdzie dzierżawca nie skorzystał z prawa pierwokupu. Tak więc jest coraz więcej ziemi do wzięcia i są to kawałki po 30-40 ha. Cena różnie od 11 tyś do około 20 za ha, zależnie od klasy i położenia. Myślę, że cny ziemi zaczną spadać, bo programy dla mieszczuchów inwestujących w ziemię (orzeszki itp.) coraz mniej opłacalne. Dla rolnika cena ziemi powyżej 10 tyś za ha przy takiej huśtawce cen za zboże jest sporym ryzykiem, bo kredyt trzeba spłacać regularnie i można stracić całe gospodarstwo, wystarczą dwa lata kiepskich cen. Za ekonomicznych idiotów uważam tych co płacą więcej jak 20 tyś za ha pod zboża, a już 50 tyś to brak określenia w wikipedii. Taka kasa więcej zarobi leżąc w pierwszym lepszym banku na lokacie bez ryzyka. I jeszcze jako OT totalnymi idiotami są ci co godzą się na dzierżawę za cenę płacenia podatku, oddawania dopłat i jeszcze dopłacania jakiejś kasy. Robią za miskę ryżu, a ktoś bierze kasę i ziemię ma utrzymaną w kulturze, a dzierżawca nawet nie może skorzystać z programów typy środowiskowy czy modernizacja by zwiększyć sobie dochodowość i się rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Trudno powiedzieć... Ziemia to dobro ograniczone. smile.gif Ludzi będzie przybywać, a ziemi nie, więc na przestrzeni lat moim zdaniem taniej nie będzie. wink.gif Oczywiście wahania będą, ale w wymiarze kilkudziesięciu lat nie nastawiałbym się na zakup za grosze. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena na pewno mocno nie zajdzie bo każdy chce inwestować żeby powoli gonić większe gospodarstwa albo zwiększyć produkcje.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Strumyk dotacji unijnych wysycha to i ziemia stanieje na pewno .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na pewno to sie bede cieszyl jak wiecej ludzi bedzie czekac az stanieje :lol: :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

u mnie-->dolnyśląsk-->8,4ha jakoś 100-120tys..

 

Teraz będą 2 przetargi i zobaczymy co z tego bedzie ale wszyscy licza że za mniej niż 30tys za ha to na pewno nie będzie.

 

Jak dla mnie to te ceny też są bagatelne i nabijają tylko na tych przetargach, sami rolnicy kopią pod sobą dołki..

No bo jak jeden z drugim nie kupi a sąsiad będzie miał..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj