Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

hubertuss    4653

Z ta ziemia poda autostrade to nie wiem czy jakis interes zrobisz teraz dosc drogo zapłacisz a wykupia ci po cenachśrednich z danego regionu. Jesli ziemia duzo podrożeje to zarobisz jesli nie zgodzisz się na cene wykupu to cię na siłe wywłaszcza po ich cenie. O tym ze będziesz mógl sprzedac działke na jakis cpn tez ni ma co mazyć chyba ze projektant to zaplanował.

Co do przetargu tam rózne rzeczy się dzieja sa ludzie którzy tylko podbijają cenę i chłop sie rozpedzi a potem becelowac trzeba najwyżej jak nie kupi wadium przepadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy to że łąka znajduje się w strefie natura 2000 to ile traci lub zyskuje na wartości w porównaniu do stanu wyjściowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chyba zyskuje bo dopłaty wieksze :( a co do tego pola pod autostrade to różnie moze byc :( JAkby zaoferowali tak jak w tym artykule koło 2tys za m2 to wiadomo ze sie opłaca:) a to własciciel nie wie ze tam ma byc autostrada ze chce sprzedac ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja dziś kupiłem 9ha w jednym kawalku 4-5 klasa za 80 tys, i koleś jest zobowiązany że zrobi deszczownie na tym polu bo nie ma robic co z przetworzoną wodą, więc myśle że cena OK??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

chyba zyskuje bo dopłaty wieksze :( a co do tego pola pod autostrade to różnie moze byc :( JAkby zaoferowali tak jak w tym artykule koło 2tys za m2 to wiadomo ze sie opłaca:) a to własciciel nie wie ze tam ma byc autostrada ze chce sprzedac ??

Facet raczej wie że będzie przez jego pole przechodzić ale on już mówił o tym polu mojemu tacie w tamtym roku ale wtedy chciał je puścić w dzierżawe a my nie bierzemy dzierżaw tylko już jak obrabiać to swoje.

 

Ostatecznego werdyktu jeszcze nie było gdzie ma przebiegać autostrada ale są 2 warianty. albo pierwszy koło nas albo drugi troche na północ od łukowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a to znaczyłoby miedzy łukowem a siedlcami ?? gdzie szukac info o takich inwestycjach i planach ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

chyba zyskuje bo dopłaty wieksze :( a co do tego pola pod autostrade to różnie moze byc :( JAkby zaoferowali tak jak w tym artykule koło 2tys za m2 to wiadomo ze sie opłaca:) a to własciciel nie wie ze tam ma byc autostrada ze chce sprzedac ??

 

Dopłaty nie są większe, i raczej traci a nie zyskuje. U mnie prawa strona wioski względem drogi (w tym również moje gospodarstwo) jest na terenie natury, a lewa strona NIE i gdy ktoś chce budować np. oborę to trzeba mieć dodatkowe pozwolenia od ochrony środowiska :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mi chodziło o dopłaty na łace do ptaszków itd :( z RS I piszemy o łace a nie działce budowlanej.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ja pisałem o zwykłym polu, tylko dodatkowe problemy z tej Natury są. A z tymi ptaszkami to też różnie bywa, łąki trzeba później kosić, a jak wiadomo za późno też nie dobrze i u mnie w wiosce wszyscy za pola i łąki biorą normalne dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mi chodziło o dopłaty na łace do ptaszków itd :( z RS I piszemy o łace a nie działce budowlanej.

dopłaty do ptaszków na natura 2000 to 1370zł a do ptaszków na zwykłej łące 1200zł więc nie taka znowu duża różnica, ale jest gorszy problem, a mianowicie na takiej łące absolutnie nikt nie wyda pozwolenia na wycinkę drzew czy krzaków na rowie, melioracji nikt nie zrobi, a bobry mogą chodzić jak święte krowy, ale i to nie jest wcale takie najgorsze, bo większość rolników u nas ( duża lesistość) ma przy działce rolnej, łące czy w ogóle ma lasy, niektórzy przed laty nakupili dużo ha lasów, a teraz jak weszła natura 2000 można sobie tylko pochodzić i pooddychać w swoim lesie, wyłomy leżą gniją i ruszać tego nie wolno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co do ziemi pod autostrade nie nastawial bym sie na jakieś szczególne zyski. Po pierwsze jak to w naszym kraju nie wiadomo kiedy będzie zwłaszcza odcinek z wawy do terespola po drugie nie wiadomo gdzie będzie. Wiec jesli kupisz ziemie jeśli ogólne ceny wzrosną zyskasz. Z tym że wykup bedzie poprzedzony wyceną danej działki. Te 2 tys to jest jednostkowy przypadek słyszałem jak ludziom za kilku letnie domy po 400 płacili ze nawet na odbudowanie podobnego nie starczało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Co do tej autostrady do terespola to dotarłem do mapki gdzie sa 3 warianty i w tych wariantach sa jescze po 2 lub 3 podwarianty :( takze to wszytko na wodzie pisane. U mnie nie ma natury 2000 wiec szczegółow nie znam :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

przez moje pole ma tez przebiegac droga ekspresowa niby budowa miala sie rozpoczac w 2011 r czyli juz powinny byc przygotowania a tu jest wielki H.j ze tak powiem wiec nie ma sie co podniecac tak tymi autostradami i innego rodzaju drogami a co do ceny to tez kokosow z tego nie bedzie jesli bedziesz sie opierac to przymusowo cie wywlaszcza masz co prawda mozliwosc odwolana ale to tylko okolo 6 miesiecy dodatkowego czasu polecam lekture-

Ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomosciami(DzU z 2004 r. Nr.281,poz.2782 ze zm.) to sie tyczy wywlaszczenia

A jesli chodzi o odszkodowanie za miedzy innymi utracone dochody niemoznosc uzytkowania gruntu w celach rolniczych (lub w okreslony sposob -jak tam kto woli)itp to reguluje to Ustawa z kwietnia 2003 r. O szczegołowych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie drog publicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Kurcze chciałbym żeby u nas ziemia była po te 10-15 tys :( Ale jak tylko coś sie pojawi to zaraz przyjeżdża gostek i po 20 daje bez problemu :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

A u mnie w okolicy nikt nie sprzedaje i cena też jest kolosalna :(


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bee    0

Adrian to taniutko kupiles, jakie klasy? Bardzo dobra inwestycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Na zakup ziemi są jakies kredyty jak to wyglada z oprocentowaniem. Chciał bym wiedziec jak by nieoczekiwanie jakas atrakcja się trafiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

HM Jest lina kredytowa na zakup ziemi oprocentowanie 2 %. Resztę dopłaca państwo. Mają to tylko niektóre banki napewno BGŻ. Procedura załatwiania nie jest uproszczona :( trzeba się nabiegać bines plany itd ale warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W bankach spóldzielczych też mozna mieć kredyt 2%, tylko biznes plan zrobinego przez doradcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walet    0

biznes plan nie musi być robiony przez doradcę. sam piszę i nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

U nas KZ dostępny tylko w BGŻ, BS już nie prowadzi. Ostatnio sam robiłem biznesplan, ale to pierwszy i ostatni raz. Lepiej odżałować parę stówek niż babrać się w te wyliczenia.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

biznes plan nie musi być robiony przez doradcę. sam piszę i nie ma problemu.

ja brałem w zeszłym roku kredyt na kupno ziemi i choc jestem udziałowcem banku i mam papiery doradcy rolnego odpozyskiwania funduszy unijnych to na biznezplanie musiała byc pieczątka z ODR, u doradcy za taki wniosek zapłaciłem 200zł. Może w twoim banku nie ma tego ale w moim jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj