Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

andrzej2110    535

No ja dziś zakupiłem 2,5 ha za 25 tysiecy calosc.

 

U mnie za ha byś tyle musiał dać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No u mnie prywatnie to chodzi nie bez patrzenia na klase i polozenie od 50-120 tysiecy. A ANR sprzedaje tak wiec czemu mam nie kupic jak i tak to robilem a po drugie otaczaja te kawalki moje pola.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

O widze o kim mowa. Konczylem dwa lata temu technikum rolnicze w janowie (jako pierwszy "mazur" w tej szkole bylem) i bylem na prwktykach u tego goscia. I faktycznie sporo tego ma. W tym roku wydzierzawilismy 3ha ziemi IVa IVb klasa ziemi i gosc mowil ze moze sprzedac po 10tys za ha. Jesli moze sie troche by potargowalo to taniej by puscil a to jest gmina Sztabin podlaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak oceniacie, warto kupić takie dziełki:

- 7 ha podobno III klasy, a nawet większość IIIa cena około 30 000/ha

- 13 ha klasa IV-V cena około 25 000 a może trochę mniej.

obydwie działki mniej niż 10 km od gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

woj Opolsie. Kupuję od ANR 40 ha po 15 tyś za ha. 25 ha 3 klasy i 15ha 4-klasy. sasiad sprzedaje mi 4- klase slaby podkład za 20 tyś/ha kredyt preferencyjny linia GR. w tym roku pojawiło sie wkońcu troche ziemi na sprzedaż po paru latach zastoju w żniwa w planie kolejne zakupy od ANR

Mam jeszcze pytanie czy ktoś kupywał od ANR pole rozkładane na raty przez ANR i czy jeśli cena ziemi przekroczy gusowska to do tych wymaganych 20% trzeba dokładac ze swojej kieszeni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rav    0

gmina śniadowo po niżej 40 tys nie kupisz a lepsza klasa nawet 60 i wes tu cos kup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Jak dobrze pójdzie to niedługo stane sie włascicielem 8 ha w 3 kawałkach ziemia IV-V klasa po 8tys ^^


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

7 tyś za 1,4 ha - od sąsiada miedza w miedzę z moim polem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bierz i sie nie zastanawiaj ^^ jeśli ktoś oddaje ziemie zza miedzy to jest to chyba najkorzystniejszy układ :D no oczywiście jeśli cena rozsądna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

ale ja się nie pytam czy brać tylko piszę że jeszcze za takie pieniądze można gdzieniegdzie kupić ziemię.

ps: u notariusza już jestem umówiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jak by ktos mial na sprzedaz pole woj opolskim w gminie glucholazy no i powiat nyski to bym kupil kazda ilosc albo wydzierzawil .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie postawiłes znaku ,, ? '' i nie wiedziałem, że to pytanie. Napisz jeszcze jaka klasa, jaki to kompleks i w jakim stanie utrzymana jest ta ziemia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

ja kupiłem w tym roku 2 ha dałem 105 tys klasa 3 a ( płd. wielkopolska)


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

To wielkiego biznesu nie zrobiłeś, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

musiało by mnie nieżle pogrzać żeby dać tyle kasy za ziemie orną,no chyba że można to na działki sprzedać ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja ostatnio kupiłem 2 ha (27 tys. zł/ ha)- tylko że straszny klin, gleba III a i b. Ale dać 105 tys. zł za 2 ha to już przesada, chyba że znajduje się w atrakcyjnym miejscu (blisko autostrady, drogi itp.) lub "pójdzie" na działki. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

To wielkiego biznesu nie zrobiłeś, co?

po tyle u nas chodzi ^^ tylko miedze zaorałem


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

to ja w zeszłym roku kupiłem 7,8ha za 36tys za wszystko z czego uprawnego jest 2ha IV klasy i 4ha V klasy piaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

ja kupiłem w tym roku 2 ha dałem 105 tys klasa 3 a ( płd. wielkopolska)

z chęciom też bym kupił po tyle gdybym miał koło domu i przy miedzy (mam deszczownie, nadmiar obornika, warzywa, zioła, jagodniki).

Jak bym musiał dojeżdżać to bym tyle nie dał, bo za standardowe uprawy to by się nie wróciło co najwyżej moim wnukom o ile bym je miał i chciał by gospodarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

u mnie w mazowieckim III klasa chodzi ok 15 tys za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj