Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Raczo    20

Właśnie u nas też jest taki gospodarz co kupuje wszystko w promieniu 10 km od domu. Nawet jeśli działka ma pół hektara. Czasami nawet mu się zdarzy ze zapomina o jakimś małym kawałku pola i zostaje nieużytek albo zapomni opryskac a potem ma las na polu ;)


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

korekta cen gruntów nastąpi już w 2010 roku, nie będzie preferencyjnych kredytów a te komercyjne będą nieosiągalne dla rolników (ze względu na ograniczoną zdolność kredytową), po 2013 roku mechanizm podobny do dopłat bezpośrednich będzie funkcjonował, jednak zanosi się, iż będzie to związane bardziej z ochroną krajobrazu niż z wysoce intensywną produkcją towarową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Skąd masz takie informacje??? Kredyty kończą sie co roku i zawsze potem ma ich nie być, ale są bo w inny sposób ziemia byłaby nie do kupienia w większej ilości. Ceny ziemi kształtuje popyt i podaż, a w naszym rejonie niestety mało kto chce sprzedać, a jak sprzedaje to ma upatrzonego nabywce <z regóły wcześniej porzyczał od niego kase> i odbywa sie to po cichu. Nie sądze że w takich rejonach ziemia będzie tańsza. Kolega mój kupił 3 ha za 100tysi i też po cichu bo inaczej zawsze jest ktoś kto da więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

hmmmm zastanawiam sie nad waszymi wypowiedziami ja tam nie widze sensu zakupu ziemi w cenie wyzszej niz 20 tysi lecz mysle ze realna wartosc ziemi uprawnej III klasa to jakies 10 do 12 tysi bo wreszcie to musi sie zwrocic

Co do spadku cen ziemi to jesli zostanie zmieniony system doplat na taki ktory zalezy od produkcji a nie od obszaru to ceny moga spasc -lepiej zeby sie tak stalo bo wnerwia mnie to ze jakies cwaniaki biora tylko doplaty i nic nie robia a uczciwy czlowiek zapierdziela na gospodarstwie i nie ma kasy na ziemie

szczerze przyznam iz niewiele wiem o zmianach szykowanych po roku 2013 w doplatach jesli ktos moglby mnie oswiecic to bede bardzo wdzieczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

trwają jeszcze (albo już) ustalenia na temat kształtu WPR po 2013 roku, jednak z całą pewnością można spodziewać się systemu dopłat kształtem zbliżonego właśnie do SAPS czy też do obecnego SPS czyli wiążącego się z całkowitym oderwaniem od wielkości produkcji, lecz stymulującego do przestrzegania ustalonych norm

 

co do kwestii wsparcia krajowego od 2010 roku, zgodnie z rozwiązaniami legislacyjnymi UE, wspierane będą tylko te inwestycje, w których zakup gruntów stanowi do 10% wartości kosztów kwalifikowanych (podobnie jak w poprzednim okresie programowania PROW, np w działaniu inwestycje w gospodarstwach rolnych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie jedynym problemem nie jest cena....w mojej okolicy nie ma nic do sprzedania a jezeli juz to za kosmiczna kase(25 tys za 4b,5 i 6 klase) na pewno sa rejony gdzie jest drozej ale moim zdaniem to sie nigdy nie zwroci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jesli chodzi o dopłaty po 2013 to bedzie tak jak pisał ktos wyzej - system zblożony do terazniejszego niestety ;) W całej strej uni odchodza od systemu do produkcji na rzecz takiego jak jest u nas :) tylko że tam maja "troche" inne dopłaty. Im przeliczaja to co brali do produkcji na uprawiane w danym czasie hektary i tak naliczja stwke do hektara. Także jak ktos duzo brał to i dalej bedzie brał a jak ktos brałmnij to i dalej bedzie brał mniej od innych.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
co do kwestii wsparcia krajowego od 2010 roku, zgodnie z rozwiązaniami legislacyjnymi UE, wspierane będą tylko te inwestycje, w których zakup gruntów stanowi do 10% wartości kosztów kwalifikowanych (podobnie jak w poprzednim okresie programowania PROW, np w działaniu inwestycje w gospodarstwach rolnych)

Ale nigdy nie dostaniesz prowu na grunty orne tzn nie sfinansują zakupu 1ha pola ornego prz okazji dużej inestycji, te 10% na zakup gruntu to tylko w przypadku gdybyś potrzebował działkę na budowę obory, czy magazynu, czy zrobienie dojazdu do obory i takie tam bzdety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

wiec po roku 2013 nie bedzie wielkiej zmiany dalej cwaniaki i nieroby majacy tylko ziemie ktora uprawia kto inny beda brac doplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

wedlug mnie to bezsnes...doplaty powinny byc do produkcji a nie do pola..ludzie ktorzy cos produkuja to zamiast za to dostac kase to panstwo i unia rzucaja im kolejne,coraz wieksze klody pod nogi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

@lamboR6 odbiegne troche od tematu, ale może wiesz czemu ta spółdzielnia jest do sprzedania, mają kłopoty finansowe czy ktos pomyslał i stwierdził że lepiej sprzedać i kase podzielić między udziałowców niż meczyć sie bawiąc w rolnictwo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Napewno to nie są kłopoty finansowe. Oni stale inwestują w zeszłym roku postawili kolejne obory, nawozy dali jak należy i ma to być sprzedane w toku. U nas wszyscy sie zastanawiają dlaczego? Ale pewnie dlatego że prezes sie postarzał i cała ekipa rządząca i jak sprzedadzą to nie zła kasa do podziału zostanie. 120 mln to przesada jak na takie nawet ładne gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

U mnie bank wycenil mi ziemie na ok 10tys za hektar a ludzie winduja ta cene zeby dostac jak najwiecej w pobliskiej wiosce pewna pani za hektar pola chce 80tys na prawde nie ktorym to sie juz w glowach przewraca. Dodam ze u mnie przewaza IV klasa


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus12    0

W gmine kolobrzeg ziemia od agencji kosztuje 12500zl h pola a loki 10000zl h.A od rolnika tez podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lambo R6 to ostatni rok z preferencyjnymi kredytami na zakup ziemi. Od 2010 jedyną radą będą kredyty komercyjne. Witamy w Unii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Niedaleko mnie koles kupił działke o pow. 16arów za 200tyś zł. Kupił ją przy grodze pod jakś inwestycje ,tylko ze teraz nikt mu niechcce pozwolenia wydać ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5
Lambo R6 to ostatni rok z preferencyjnymi kredytami na zakup ziemi. Od 2010 jedyną radą będą kredyty komercyjne. Witamy w Unii.

Dwa lata temu jak kupowałem ziemie to czekaliśmy od lipca do grudnia za kredytem, bo bank mówił że to jest ostatni rok i duże zainteresowanie, no i jak w grudniu dostaliśmy to zaraz złożyłem zapotrzebowanie na następny bo jeszcze jeden sąsiad zdecydował sie że sprzeda. Bank twierdził że nie ma szans bo w 2008 roku nie będzie dopłat do kredytów, a jednak na końcu maja dostałem.

SOKOL powiem tak= nasze państwo jest najbardziej nieprzewidywalne i nie ma co sie za wczasu martwić tylko czekać. Może jakiemuś ministrowi ze chce sie kupić ziemie i przegłosują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kwestia struktury budżetu krajowego a prymat prawa WE nad polskim to dwie różne sprawy i od tej drugiej już nie ma ucieczki (przynajmniej do tej pory nikt nie wystąpił z UE;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

lambo R6 tak jak mówi kissmy... nasze jeb..e nieroby z wiejskiej już nie mają nic do powiedzenia chyba że KE zezwoli lepiej dmuchać na zimne i nie czekać z zakupami ziemi na kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Wiesz jak by było co kupić to wcale bym nie zwlekał, uwierz. Ale jak nie dadzą nikomu kredytu to znów będą szanse wyrównane, bo każdy będzie musiał uzbierać za swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

wczoraj przyjechal do mnie pewien Pan z Warszawy i oswiadczyl ze kupil 2ha pola zaraz obok mojego a co lepsze to kazal nam sobie to uprawiac mowi ze w tym roku juz kupil ponad 20ha u was tez tak jest ??


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

No cóż przez takich panów mamy takie ceny ziemi ;)

A tak w mojej okolicy ziemie 5-6 klasa i nie dosyć za za dzierżawiona ziemie się nie bierze dopłat to jeszcze trzeba dopłacać :)

No ale ciekawy jestem jak to w przyszłości będzie wyglądać bo widać że młodym nie chce się zbytnio pracować na roli a przede wszystkim w mleku. Nie myślę tutaj raczej o spadku ceny tylko o ustabilizowaniu bo przy małych cenach gruntów to jak kto mądry to by je zalesił lub jak jakiś paja* posadził z 90 ha orzechów (głośno o tym nawet było w telewizji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj