Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Gość   
Gość

Taki to już nasz polski naród. :):):) <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

ceny cenami za 15000 koła jak ceni się z u mnie agencji to jeszcze się opłaca kupić tylko skąd ją wziąść w mojej okolicy dostać ziemię to graniczy z cudem no chyba że kawałeczki ok 0,5 ha tylko do tego to nawet się nie opłaci dojeżdzać <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

kupiłem 10ha po 32tyś i ziemi niema w mojej wsi zostało już tylko 3 rolników ja i dwóch innych reszta to tacy po 2-5 haale nie chcą tej ziemi sprzedać;/


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Poczekaj jeszcze troche to moze kupisz ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Ile dać za dzierżawe 14 ha w jednym kawałku głównie klasa IIIa???

dzierżawa tylko na 3 lata bez pierwokupu....


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A po ile chodzi u ciebie w okolicy dzierżawa?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ja slyszalem ze w okolicach garbowa 7km ode mnie ktos kupil pole orne 1,2 lkasa glina ,góry i chce przeksztalcic na budowlaną dal szoooook 200tys za 1ha a jeszcze ile trzeba wloszyc w przeksztalcenie na górach


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A inne oferty jakie mają ceny?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

u mnie dzierżawy słyszałem że dopłata dla właściciela a podatek na dzierżawce. to wychodzi gdzieś 1,5-1,8 T za ha

a u Ciebie? wyjściowa za 24 ha widziałem 60dt


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jak ktoś ma pecha to już szczęscia miec nie bedzie B) ode mnie autostrada jest jakieś 100metrów (jeszcze nie pobudowana) a niektórym u mnie to ona życie uratowała B) tak zarąbani w kredytach byli takim to się zawsze poszczęsci a jak człowiek uczciwie robi i nie pożycza to nigdy takiej niespodzianki nie ma B) B)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tak poczytałem ostatnie 4 stronki to widze niezły rozrzut cen ;) U mnie ceny nie sa wygórowane choc patrzac na to co było 2-3 lata temu to robi sie drogo po 5-6 tys to było maks a teraz za byle piach cenia 10tys. Krece sie szukam zeby cos kupic ale nie za bardzo jest co :) MAm na oku 2,5 ha ale włąnie wiekszosc Vklasa i z cena sie nei wyryuwa powiedzili ze po żniwach bedziemy gadac ale słyszałem że po 10tys :) (matka powiedziłą że zwariowałem tyle dac :) ) Kolega jeszcze na jesieni kupował po 5-6 tys V-VI kl. Wiec nie wiem czy jest sens sie wyrywac :P

 

lubelskie pow łukowski gmina wojcieszków


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas dochodzą do 35tyś/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo 35tyś za hektar u nas ceny wahają się zależy dużo od lokalizacji ja kupowałem do nie dawna 15tyś za ha ceny są rozbieżne wahają się od 15-25tyś za ha.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

U mnie na podlasiu, niedaleko łomży hektar ziemi kosztuje około 45-50 tyś, niektórzy sprzedawali także za 60 tyś a nawet więcej za hektar ;):P:), dodam że ziemia nie jest wibitnie dobra,co myślicie o takiej cenie?


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Tak od 12tys. w górę...jest 10ha w jednym kawałku dosłownie przy samej wsi- właściciel chce po 40 tys./ha ;)

 

@damian jesteś z okolic Łomży a tak konkretniej? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

u mnie w woj.pomorskim ceny ziemi 18 tyś a nawet dochodzą do 30 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na podlasiu, niedaleko łomży hektar ziemi kosztuje około 45-50 tyś, niektórzy sprzedawali także za 60 tyś a nawet więcej za hektar ;):P:), dodam że ziemia nie jest wibitnie dobra,co myślicie o takiej cenie?

Co myślimy o tej cenie jak dla mnie przegięcie nigdy bym nie zapłacił za 1ha 60tyś :),bo za 60tyś to prawie dom postawi w surowym stanie.Znalazł kupca za 60tyś?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

U mnie właśnie tak płacą ;) , sam się dziwie ale cóż jak ktoś ma kase to niech przepłaca :P

 

adamlupus-mieszkam w okolicach śniadowa


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Ludzie baaardzo cenią swoją ziemię ;) głównie przez te dopłaty do ha. Parodia.

 

 

@damian ja bardziej Kolno Stawiski :P Sniadowo to dalej od Łomży niż Podgórze jak dobrze pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Tak, z twojej strony [Kolno,Stawiski] to dalej ;) pozdro


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

W moich okolicach 30 tys za ha to standard tylko jest taki problem ze jak chcesz kupic juz to ciezko o kredyt (nikt nie ma przeciez gotowki) bo w banku maja srednia 13 tys/ha i wiecej na hektar nie daja a z tego trzeba jeszcze 20% wlasnego wkladu. Dla przykladu jest do sprzedania 10 ha po 30 tys/ha tj 300tys a bank da tylko ok 100 tys zl kredytu tak sie porobilo ze zwykly rolnik niekupi bo niema tak duzej gotowki wlasnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Troche przegięcie z tymi cenami ziemi. Przy tej opłacalności produkcji hektar 4 klasy nie jest wart wiecej niż 5 tyś a w moich stronach po 20 sie sprzedaje. 60 tyś to głupota! Wiecej zyska człowiek z lokaty w banku niż z tej ziemi. A jak ktoś liczy na kokosy z unii to niech lepiej sie zastanowi bo dobra ciocia unia staje sie biedniejsza przez nowych członków oraz coraz bardziej chciwa i narazie nie zanosi sie na dopłaty po 2013 roku. Osobiscie bedac w Brukseli to słyszałem oraz od paru mądrych ludzi w Polsce. Ale nasze media niewiele wiecej prawdy mówia jak za komuny. Słychać tylko wielkie kwoty jakie przyznawane sa na rolnictwo ale nikt nie mówi ile do unii wpływa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dokładnie jakby dopłaty znikły do ha to cena ziemi poleciałby na łeb na szyje bo nagle byłoby sporo sprzedajacych ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja mam takiego gospodarza koło firmy co mu oferowałem 100tys za ha i tak nie sprzedał no bo akurat tam ma najlepszą ziemie (3 kl) a chciałem tylko 0,5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj