Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Rafal180    4

Dzisiaj dostałem propozycje wykupienia dzierżawy ;) Tej ziemi jest hektar no i właścicielka zaśpiewała nam cenę 50tyś!!! :D Po wstępnym targowaniu zeszliśmy do 25tyś i chyba jeszcze się coś urwie :D


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A po ile jest inna ziemia u was w okolicy?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Cena sie tak buja mniej więcej 20-25tyś.Nie ma chętnych do kupna a ziemi jest troche do sprzedania :D Nikt nie szaleje za ziemią ;) Znajomy który kupił te 4ha o których mówiłem wcześniej to można powiedzieć ze zrobił łaske sprzedającemu że to wziął.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nie no te 50 tys/ha to sporo za dużo w porównaniu do ceny innej oferty.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

no oczywiście że to cena z kosmosu :D.Właścicielami tej ziemi jest starsze małżeństwo i za bardzo nie wiedzieli ile jest warta ta ziemia,więc udali sie do notariusza a ten im ta cene zawalił :D;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

A ja jak wcześniej wspominałem o ziemi u nas jak za 3ha wystawili 80tys. to też wyśmiali chociaż wychodziłoby po 20tys/ha... Na naszych terenach cena ziemi nie dość że jest niska to jeszcze nie ma komu jej kupić...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Że tak powiem za taką cene byśmy chętnie kupili ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

a jak jest do kupienia to cena zaporowa powyżej 50 000PLN/ha


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A po ile chodzi u was za ha?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

U nas tak nie słychac zeby ktos opylał ale czytałem w FARMERZE ze tak max 15000 za ziemie DOBREJ klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

no a u nas nowy rekordzik jakiś pomyleniec wywalił 97 tyś. za hektar ale pasowało mu bo po sąsiedzku było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na ile wycenilibyście ziemię 3-4 klasy w woj lubelskim??

 

 

U nas 25 tysięcy ok za ha. Kumpel ceni się 40 tys za ha, zobaczymy za ile sprzeda.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15
no a u nas nowy rekordzik jakiś pomyleniec wywalił 97 tyś. za hektar ale pasowało mu bo po sąsiedzku było

 

osz kurcze a budowal cos czy do uprawy ??


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

W tej cenie to chyba już działka budowlana musiała być <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Albo ich nie szanuje... <_< taka kasa to już przesada


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie to dopiero jest porażka.

Ziemia VI klasa. Ludziom kupili pod autostradę po 1250 za ar. :)

I teraz każdy sobie na tyle ceni swoją ziemię bo autostrada tyle dawała. <_<

Chcieliśmy kupić po sąsiedzku zaraz za domem pole o,5ha to zawołała 400 zł/ar. pojechaliśmy to zaśpiewała sobie 1000zł. Kupił to teraz taki facet co ma tiry i buduję tu bazę jak był u nas bo chciał kupić nasze to mówił że w innym miejscu chciał kupić prawie ha i był w stanie wyłożyć 1600zł/ar ale już "natura 2000" :)

Niedawno sprzedaliśmy lakę 0,5 ha dosyć dalego od domu po 700zł/ar Facet ma tam taki dom letniskowy i małe pole golfowe. i właśnie od nas zależało mu kupić. I teraz właśnie chcemy coś za to kupić, chyba kupimy 1,5ha lasy 20letniego :):)

 

ps Mi pod autostradę dali 30 tys za ponad 20 arów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Taaa ludzie myślą że każdy im da tyle co autostrada <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie to mnie wkurza najbardziej pole jakieś zadupie ani drogi lub coś to tyle wołają, bo pod autostradę tyle dali.

Można by jeszcze więcej wyciągnąć ale kilka lat temu sołtys zatwierdził tę cenę. Tak samo żwirownia kupiła dużo pola po 5tys za ha i teraz odsprzedali po 125tys za ha. :)

U mnie ludzie to od razu sprzedają jeżeli to ktoś obcy. Prywaciarz po żwirownię wykupił za grosze ludzie z pod domu sprzedali to teraz narzekają że samochodami jeżdżą nie da się spać itp. <_<

Jeżeli chcielibyśmy kupić to pytania a po co, co tu będzie itp.

Po prostu żal :)

 

Albo był przekręt bo chcieliśmy właśnie kilka lat temu kupić pole a nie wiedzieliśmy o planowanej autostradzie to powiedzieli że nie sprzedają to planowana jest autostrada, to nie wiem jakim cudem lekarz (kolega burmistrza) wykupił kilkanaście ha (za bezcen) i teraz zabrali mu ponad 4ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

widzę marekczarna ze mamy podobny problem, tylko u mnie to tak tragicznie nie wygląda. Z 2-3 km ode mnie jest A2 a niecały km trasa konin-kalisz. Kupujących pełno a sprzedających brak. parę fabryk pobudowali i teraz każdy myśli że na jego będą coś budować a do tego jeszcze zbiornik retencyjny parę lat wstecz. Z 1km od autostrady to tak minimum 300tys za hektar chcą a na alegro jak patrzyłem to najwięcej 800tys za ha, tylko jedna osoba sporo mniej(brak własnego dojazdu do działki wiec potencjalny inwestor musiał by jeszcze coś dokupić. No ale to wszystko działki budowlane i pod inwestycje. Ludzie się przyzwyczaili do łatwej kasy chaty odwalili i często nawet do roboty nie chodzą. Dalej od autostrady tzn. okolice zabudowań naszego gospodarstwa to nikt nie sprzedaje a nawet jak by chciał to spokojnie minimum 60 tys za ha by dostał. My byliśmy zainteresowani zakupem 4,3 ha ziemi rolniczej (VI klasa). sprzedająca chciała na początku 110 tys za to jak tam się z nią ojciec był to oglądać. No to trochę było za dużo do nas, za dużo kredytu byśmy musieli wziąć. A na następny dzień już dzwoniła czy byśmy dali więcej ojciec powiedział 111 tys. Po tygodniu wujek zadzwonił i mówił ze morze dać maks 90 tys a ta mu powiedział ze ma kupca za 120. Ale ponoć poszło to drożej chyba nawet ponad 130. Trzeba przyznać ze ziemia ta składała się z 2 części do każdej dojazd asfaltem no i media prąd woda. I tak od 2 lat próbujemy coś kupić. Mieliśmy też kupca na nasze ponad 40 arów i dawał 1000 za ar no ale na tej działce był stary dom(prawie ruina, ale dało by się go spokojnie za całkiem przyzwoite pieniądze wyremontować) i do tego prąd woda gaz no i asfalt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj