Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

UrsusFan1222    23

Kolego @włascicielziemski1 szał na grunty budowlane nieco ostygł i ceny troche ztopniały :) ,z tym odrolnieniem lub jak kto woli przekształceniem to piersze słysze.To chyba zależy od położenia danego gruntu ,np w mojej okolicy jest dużo gruntów które nadal czekają na przekształcenie.


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Był projekt takiej ustawy, ale prawdę mówiąc nie wiem czy przeszło to już przez parlament a jeśli nawet, to czy podpisał to prezydent. Więc póki co, chyba trzeba przyjąc, że jeszcze nie ma automatycznego odrolnienia gruntów na terenach administracyjnych miast.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Kaczyński zawetował ustawę i na razie lipa- sejm musi śie pomęczyć znowu, ale ta ustaw była kulawa , bo zawierała inne elementy na które się powołał( byłaby straszna samowola i deweloperzy by spaskudzili charakter dzielnic itp. ) a co do ceny za metr realne-moi rodzice mają ziemię 3 km za olsztynem i przed kryzysem też dawali 100 zl za metr, a teraz nikt się nawet nie zapyta- jeden facet kupuje 1 ha za 50 zł metr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

A jak u Was z ziemią rolną? Dzisiaj jechałem, to widziałem przy drodze ogłoszenie: pustak MAX 2,70 zł/sztuka. A przecież jakieś 1,5 roku temu cena dochodziła do 10 zł/sztuka, więc moim zdaniem, "grunty budowalne" jeszcze stanieją.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

sąsiad sprzedał 10ha po 10tys pod zalesienie,ale w powiecie hrubieszowskim nadal jest wysoka cena po20tys i wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy cena ziemi jest wysoka zaczyna się minimum od 15 20tyś a kupić ją nie jest łatwo :).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Mogę kupić łąki 12,5 ha w środku mojego gospodarstwa (dzierżawię od ANR pola wokoło)- cena 9000 zł/ha ,nie wiem czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

To zależy jakiej klasy są grunty oraz jaki jest stan tych łąk. Nie wiem jak w Twoim rejonie, ale u mnie do 10 tyś to jest akceptowalna cena. Pod warunkiem, że ziemia nadaję się pod coś więcej niż sosnowy las.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

@Trevorfarm jak w srodku gospodarstwa? Masz pola na okolo tej laki?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Z trzech stron są moje pola, z tym że nie jestem właścicielem( dzierżawię ziemie jeszcze 9 lat od ANr i nie wiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

jak masz możliwość to kupuj zawsze potem będzie łatwiej kupić a sprzedać zawsze można!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

jak masz kasę to bierz. tym bardziej że te łąki leżą obok twoich dzialek.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

z tego co kojarzę to masz tylko prod rośliną wiec te łąki dało by sie zaorać i przystosować do uprawy? jeśli tak to bym sie zastanowił jesli nie to po co ładować kasę w coś co jest mi nie potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Wielkie dzięki za porady. Powiem wam ciekawą rzecz (myślę na ten temat intensywnie)- gość który chce sprzedać to pole to TZW. SPEKULANT z Olsztyna( znam go z 15 lat- wielkie było moje zdziwienie jak go zobaczylem u siebie w gospodarstwie),mowił że jego ojciec na początku 90 tych lat miał 500 ha własnej ziemi, zajmują sie głównie obrotem nieruchomościami( działki , ziemia rolna, mieszkania itp) i teraz najciekawsze- mówił, że takiej ziemi ma kilka działek I MUSI SZYBKO SPRZEDAĆ ŻEBY PRZECZEKAĆ KRYZYS!!!!Jak przyjechał to chciał 12000 , a jak odjeżdżal to już 9000 ale mówił że można jeszcze negocjować hehe. Opowiadał ,że mają mieszkania w Olsztynie - pół roku temu chcieli 7500(centrum miasta) i musiał wyłączaać telefon, ale oczywiście chcial więcej. W tej chwili chce 5000 za metr i nie ma chętnych. Gość wręcz prosił żeby kupić!!!! Piszę to koledzy, żeby się podzielić swoimi ppoglądami- podejrzewam (tylko moje podejrzenia podkreślam ) że w najbliższym czasie może być więcej takich propozycji w waszych okolicach też, bo jaśniepaństwo

biznesmani mają ciężko i będą PROMOCJE!!Obym się nie mylił.

Sebastian - jutro Ojca wysyłam( większe doświadczenie) i powię czy się da zaorać- jak da to biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ja dzisiaj prawie cały dzień przed kompem pracowałem, więc jestem już zmęczony i dlatego chyba nie rozumiem jednej rzeczy. Mianowicie, dlaczego ma nie przetrwac kryzysu? Przecież kapitał typu ziemia, "leży" i jeśc nie woła. Wiadomo, że kryzys kiedyś musi minąc i wtedy ceny znowu będą szły w górę. Chyba, że kasa jest mu potrzebna na bierzące funkcjonowanie.

Skoro to jest spekulant, to ja zaproponowałbym mu 6 tyś za ha. Gdyby sytuacja była inna i Tobie zleżało na kupnie, to on już by wiedział ile Ci powiedziec.

Ponadto zastosuj takie podejście:

1. Pierwsze spotkanie (negocjacje) oferujesz 6 tyś. i CHCESZ kupic, jeśli się nie zgodzi, dajesz mu trochę czasu na zastanowienie.

2. Drugie spotkanie, oferujesz 5,5 tyś i mówisz, że MOŻESZ to kupic, jeśli się nie godzi, kolejna przerwa,

3. Trzecie spotkanie, oferujesz 5 tyś. i mówisz, że NIC NIE MUSISZ kupowac.

Ja myślę, że przy punkcie 2 zmięknie i zgodzi się na 6 tyś :)

Musi tylko zobaczyc, że nie zależy Ci za bardzo na tej ziemi, w końcu kryzys wpływa też na rolników.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Trevorfarm proponuje żebyś pojechał razem z ojcem :) (co dwie głowy to nie jedna :) ) nom i czekamy na relacje z oględzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danek72    0

U nas ANR wycenila 14 arow w srodku wsi na 11ty zł i nie jest to zadna dzialka budowlana tylko rolna 4 kl. ale zainteresowania brak .Chociaz przylega do mojej dzialki to za takie pieniadze to nie ma mowy ,po 3 przetargach obnizyli do 8 ty zł i dalej nic. A ogulnie w moich stronach to mozna kupic ziemie 10 ty do 17 ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Oględziny były- do zaorania nadaje się 2,5 do 3 ha, reszta zbyt nisko polożona( nawet porządna melioracja nie poradzi).Cena moim zdaniem nawet 8000 zł zbyt wysoka , a co do cen ziemi to około 7 km ode mnie rolnik ma 100 ha na sprzedaż- rok temu chciał 18 000zł ale chcial sprzedać razem z kurnikami( cena kurników 1000 000 zł) oddzielnie nawet nie chcial gadać. Pół roku temu sprzedal kurniki ,a z ziemią dalej się buja- teraz chce 16000 zl - jest tylko jeden problem jak dla mnie, ziemia nie łapie się na MR, a komercyjny w tych czasach troszkę strach(poczekam może jeszcze potarguję z nim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

W ubiegłym tygodniu znajomy kupił 4ha po 20tyś/1ha ;) Mało chętnych na kupno w mojej okolicy :D


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To tylko pozazdrościć mu ;) chętnie byśmy coś kupili po 20 tys/ha. U nas narazie dość cicho ze sprzedażą ziemi nie ma kto narazie sprzedawać :D


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Obecnie koło mnie (dosłownie 100m od domu) jest sprzedawana ziemia z działką... Ziemi jest troszeczke ponad 3ha no i działka z domkiem ok. 10 arów... Wystawione było za wszystko 80tys. W tej chwili już prawdopodobnie znajomy zaklepał to za 45tys. za wszystko... U nas nie ma komu ziemi kupować i dlatego taka cena...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To u nas wręcz jest odwrotna sytuacja. Są osoby które chcą kupić ale nie ma kto sprzedawać ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

I z tym kupnem nie było tak, że wrzucili ogłoszenie i ludzie się dobijali... Do tego znajomego co tą ziemię zaklepał sam właściciel dzwonił i pytał się czy niebyłby ten znajomy zainteresowany, bo sprzedają całość... Do nas zresztą też dzwonili... ;)


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Do nas często dzwonili z takimi propozycjami ;) bo jesteśmy jednym z chcących kupić ziemie w okolicy


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj