Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

jarek    0

Co ja będę uprawiał? Rozwijał produkcje mleka ,jakieś warzywka i tym podobne. Kiedy mi się zwróci 20000 za jeden hektar. Jakieś 6-7lat czy to dużo? według mnie nie! A pozatym czy na ten hektar pracuje tylko on sam - według mnie nie. Raczej całe gospodarstwo, a to im większe tym większą ma siłe przebicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując wątek jarka, to czy się ziemia zwróci zależy od profilu gospodarstwa. W produkcji roślinnej przypuszczam, że ten okres będzie znacząco długi, natomiast w produkcji zwierzęcej ten sam hektar zarabia się kilkukrotnie: raz - dając plon w postaci rośliny, drugi – dopłaty bezpośrednie, trzeci – umożliwiając zwiększenie produkcji zwierzęcej w związku z dyrektywą azotanową oraz jakże niezbędne w produkcji bydła użytki zielone, czwarty – dopłaty do pastwisk, o których coraz więcej się mówi. Tym samym w tym aspekcie cena 15 – 20 tyś za hektar wcale nie jest tak wygórowana, – choć oczywiście mogłaby być niższa :huh:


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

Wszystko zależy co na tej ziemi będziesz uprawiał. Jak zaczniesz się siać zboża to zwrot masz po kilkudziesięciu latach, jeśli warzywka to tutaj pojawia się ryzyko. Gdy rok jest do bani to jesteś w plecy, a gdy jest ok wtedy to pole może zwrócić się i w ciągu roku, np pietruszka w zeszłym roku. Dużo zależy od ukierunkowania produkcji, jak i możliwości finansowych potencjalnego nabywcy, a niejednokrotnie jest to też sprawa honoru, Zdarzyło mnie się uczestniczyć w dwóch takich przetargach, nic przyjemnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

ja naprzykład prudukuje tytoń jest to zysk ok. 30-37tyś.zł z hektara więc mi to nie szybko się zwruci ale ci którzy mają zboża to trzeba kulku ładnych lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek    0

@łukasz troche sam sobie zaprzeczyłeś. W poprzednim poście pisałeś o 100 tys za 5 ha i że by ci się to nie zwróciło a tu 30 tys zysku rocznie z hektara.

Nieżle.

Lepiej to chyba tylko borówka albo ślimaki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

co jarek :huh: mam 2 hektary tego ziela a tak po odliczenu wszystkich kosztów zosteje ok 20000złza hektar ale mam takrze inne uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek    0

No to w końcu jak to jest pisałeś 30-37 tysięcy zysku. Teraz ,że mało zostaje.

Więc to miał być zysk czy przychód bo to 2 diametralnie różne kategorie.

Jeśli to zysk to całkiem interesujący ten tytoń. Dzięki już mi odpowieziałeś przed nowym postem.

niestety nie moge jakoś tego usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54

w mojej miejscowości 4,1ha (3a, 3b) za 100 000 poszło. Wyjściowa kwota 18tyś/ha. W mojej okolicy/gminie nie ma ziemi na sprzedaż więc jak jakiś kawałek sie trafi to dużo dobrych gospodarzy chcę ten kawałek do siebie! Sprzedający zaciera rączki:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

u mnie blisko gość sprzedaje 8 ha, jeszcze z emerytem, podobno dają mu już 30 tys za ha i z pewnością jeszcze trochę więcej wyciągnie. Ziemia od 3b do 6.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

rok temu gościu zapłacił za hektar 32tys trochę sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

No ludzie rekord podlasia pobity! 5,5ha 1km odemnie za 40tys za 1ha, a we wiosce 10km odemnie całe gosp do sprzedania 25ha po 40za 1 ha wywoławcza ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

widziałem jedne ogłoszenie w gazecie gospodarstwo 27ha za jedyne 1 milion funtów to dopiero cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinrol    0

Ja w ubiegłym roku 3,75 ha kupiłem za 11 000 po odliczeniu długów wyszło ok. 9000. Ziemię doprowadzam do stanu użyteczności ale warto było bo blisko. Teraz za 1,5 ha muszę dać 11 000 zł. U nas ziemie słabe 5 klasa czwórkę to tylko paru ma a 3 to ze świecą szukać. Gdzieś jest ale nikt nie widział. Ja po zalesieniu prawie samą 4 klase i troche piątej posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bpiotr    0

10 km odemnie agencja wystawiła 68ha w jednym kawałku. Ziemnia II,III klasy po 34tyś za hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

wiedisz w jednym kawałku i jaka klasa , a umnie to 4 za dużo nie uświeci... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując z tego co piszecie to u mnie jest niemalże taniocha!!! gospodarstwo ok. 23 ha za 600 000 sprzedają! I to PLN-ów! ;) a klasa od 3b do 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

u mnie 3 rolnikow chce sprzedac swoje gospodarstwa i cenia po 20 za hektar, ziemia klasy 2-4 i nikt nie chce wziasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

czy cena 50 tys za 3ha działki graniczącej z moją to dobra cena(4,5kl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Jak można okreslić czy to jest dobra cena, przecież w jednym miejscu 10 tys może być drogo, a w innym 100 tys to tanio.

 

Jak u nas to byłoby tanio !!!


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni    2

u nas to tak od 6 tys do 10 tys/ha.klasa to 4a i 5 "gdzieniegdzie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Mam taki problem obok mojego gospodarstwa jest działka 0,5 ha i właściciel chce za nią 80 tys. Jak myślicie czy jest ta działka warta swojej ceny. Acha i jeszcze jedna sprawa na połowice tej działki jest pełno gruzu który trzeba wywieźć czyli znowu bym musiał ponieść koszty i to nie małe bo jest tego na prawdę dużo. Co o tym myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Koleś tyle za nią chce bo pewnie pod bydowę się nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Ujmę to tak jak by to było pod budowę jakiejś obory chlewni czy innego obiektu produkcyjnego to można by dać, ale tylko jak by ona naprawdę tobie rozwiązała problem budowy. Bo jak masz gdzie budować albo jak by to miała być tylko działka do koszenia i sprzątania to nawet się nie zastanawiaj nad jej kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

u nas ceny sa wysokie 20 -35 tysiecy za hektar ziemia 4klasa czasami 3 ale to musi byc cud ale jakis rok temu pewien cymbał sprzedal 9 hektarow po 8 tysiecy łaki tez sa ale ceny bardzo rozne i wogole nikt ziemi nie sprzedaje a kupujacych mnustwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj