Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

damian40000    86

Ja radził bym na początek zasiać tam żyta, zobaczysz jak wypali, jak coś urośnie to możesz dać obornik i próbować z innymi roślinami, a z pryskaniem to bym nie przesadzał bo może się okazać że to sam żwir i nic tam nie bedzie rosło a pryskanie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Ja mam normalnie pole obok tego lasku i zboże rośnie a glega jest miejscami czarna moejscami są pacyny gliby a żwir jest dopieroi jakieś 50cm pod warstwą gleby i to tylko miejscami. Tylko jak ja najme spych to on to wszystko wymiesza. co mam z tym zrobić???może tylko nawieść ziemi w te dołki a spychem tylko tak żeby te korzeniska powytargiwał co wy o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Jeśli nie ma ich zbyt dużo to tak może być lepiej bo nie zniszczysz struktury w tych miejscach gdzie można by wjechać odrazu musisz sam ocenić co będzie lepsze i tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

bo oni tam kiedyś po wojne wydobywali gline to warstwe dobrej gleby odrzucali na kupe i są ta kupy przy dziurach. ja bym cyklopem zwalił je do tych dziur, one nie są ąż takie duże co najwyżej 2m. A na wierzch bym nawiazł świerzej glebyt.A jak myśliś może poczekać żeby te korzenie zgniły wtedy będzie może łatwiej je usunąc. co o tym myślisz może podsuniesz jakiś dobry pomysł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

e tam nie ma na co czekać trzeba było pisać od razu że to już bardzo dawno wydobywane to gleba chyba sie odbudowała strukture a oc do kożeni to nic ci nei zgnije tak szybko detem pospychać pozrywać i tyle potem za pługiem coś tam wyciągniesz napewno no i z raz czy 2 to jakieś zboże właśnie lepiej by było, o ile to przeorasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ja u siebie zawalałem dziurę po żwirze, na dno przerzuciłem cyklopem ziemię z brzegów a na wierzch nawiozłem ziemi od kopania stawu takiej czarnej torfowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

krzaki jakoś będe musiał powycinać ręcznie bo co zrobie. A gdybym już to zrobił na cacy to moge to zgłosić do agenci jako grunt rolny aby dostać jakaś dopłate???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Sasiad pracuje w holandi u jednego rolnika to sie go pytal po ile u nich jest 1ha pola to mu powiedzial ze cena wacha sie od 30 do 35 tys euro za ha ale nie ma ofert sprzedarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c355    0

A jakie sa ceny ziemi za granica ktos wie?


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Mam do kupienia 78ha w kawałku, niestety kasy brak narazie....chce kredyt, taki abym wydał jedynie 20% na zakup. tylko jak?? Srednia województwa to 10,500 a ziemia kosztuje 15500. ;) Jaka stawka podatku VAT na ziemie jest? nigdy nie odpisywałem, a na warunkach ogólnych jestem ;)

 

 

Prosze o pomoc, naprawde ważne dla mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

na taka sume to najlepiej jakis kredyt z dofinansowaniem arimr jesli masz mniej niz 40 lat dostaniesz dla mlodego rolnika tani kredyt a jesli nie to juz w banku ok 8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Mój qmpel mówił że u niego cena ziemi to wacha się w granicach 50-70 tys za hektar to jest dopiero szczyt głupoty ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale macie tam ladne ziemie. Jak jezdzilem do Kruszwicy to obadalem do i jak. Ale 40tys jest duza przesada.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

My byśmy chcieli dokupić ale nie ma już od kogo (wszystkich wykupiliśmy ;) >mały żart<) albo chcą wielką kase :) U nas ziemia jest w cenie 30-35 tys za hektar. :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2
W mojej okolicy to chyba jakieś rekordy chcą bic jeśli chodzi o cenę ziemi :P. Mój sąsiad zza miedzy sprzedał ostatnio 16 albo 17ha ziemi (nie wiem ile dokładnie tam miał) za cenę ponad 50tys za ha.

 

A może te gruny w miejscowym palnie zagospodarowania przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniową albo przemysłową? (lub cokolwiek innego, nie związanego z rolnictwem).

W przeciwnym razie, płacic ponad 50 tyś za ha ziemi rolnej to moim zdaniem jest już głupota z wyższej półki ;)

W 2009 roku, według prognoz produkacja budowlana związana z mieszkaniówką ma spaśc o 20-30%. To również wpłynie na ceny ziemi. Czeka nas racjonalizacja cen, miejmy nadzieję, że również w kwestii ziemi rolnej.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Po co kupować ziemie za taką wysoką cene jak płody rolne tanie, środki i nawozy drogie... Ta ziemie to po ilu latach dopiero się zwróci ;) A kredyty teraz są na lichych warunkach to prawie wogóle się nie opłaca kupować.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

My tydzień temu kupilismy 8 ha po 7 tys za hektar wiec okazja jakich mało. 50 tys za hektar to interes zycia ale dla tego co sprzedał. Poczekajcie jak sie dopłaty skonczą,ludzie sa przyzwyczajenie ze jest kasa co roku za nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

A we Francji.... We Francji to mają tyle gruntów co pod budynkami... Reszta to dzierzawa... Ale nie tak jak po polsku, że jak przyjdzie koniunktura to całosc dzierzawy sie wypowiada i staje sie wielkim gospodarzem z miasta, tylko po francusku tzn na dziesiątki lat...

ale gdzie nam mentalnie do Francji... tam ludzie zostawiaja sprzet na polu i jadą asfaltową droga do domu na obiad...

A u nas? zapierniczyli by kraczaka do odmierzania działek pod daną uprawę nie mowiąc juz o sprzęcie...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Po 7 tys za hektar to moi rodzice kilka lat temu kupowali. ;) To u ciebie takie niskie ceny są??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

u mnie tez kupilismy miesiąc temu pole 2.2 ha za 18 tys, to wychodzi cos koło 8tys/ha. ziemia klasa 4a i 4b. ale u mnie najlepsze klasy jakie sa to 3,wiec to co kupilismy nie jest az takie złe. Własciciel chciał sprzedac wczesniej za 20 tys ale nie było chetnych i obnizyli cene do 18 tys. A na wiosne dawalismy z kolei innej babce 10 tys/ha działka o powierzchnic 1 ha to twierdziła ze za mało... bez łaski,pola nie sprzedala do dziś a my kupilismy taniej i blizej innych naszych działek i domu. ze 3-4 lata temu kupilismy 1ha pola 3 klasy za 5 tys. co do cen takie są,wiecej sie nikt nie ceni,a jak sie cenia to kupców brak.

plony jakie uzyskuje to w tym roku max 5,5 t/ha pszenicy, jeczmienia i pszenzyta, wiec nie sa to za bogate ziemie,a do tego rędziny ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj