Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

milanreal1    319

kurde ale dobra ziemia.chętnych powinno być sporo ale jak się zobaczy cenę to raczej się odechciewa nawet 1 klasy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

żartowałem nie sprzedał bym a żyć to chyba miał bym za co w końcu uczę sie już 16 lat to coś by tam znalazł hiihi. Ziemia to nie tylko sposób na życie to też inna nie wymierna wartości


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
sorry 40tys ale ja po tyle to wolał bym sprzedać swoje 50 ha świry ale taka cena to sie kłóci z wszelkimi prawami racjonalnej ekonomi mowa o 80tys za 1ha :D :D :D;):o

sadze ze koles co ja kupil ma spora wiedze w zakresie ekonomii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

to jest chore to co sie dzieje z ceną ziemii musiało by mnie poj. żeby dac za hektar nawet 30 tyś. no chyba że 1 klasa i pod warzywa ją przeznaczyć,ok. jak były kredyty tanie na zakup ziemi to można było nawet za tyle by kupić ale brac komercyjny kredyt to idiotyzm,no chyba że ktoś ma gotówke to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

a kto dzisiaj ma gotówke jak nawet bankom brakuje ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a mało jest przekrętów?co mają kase u mnie jest taki jeden co ma firme i zachciało mu sie gospodarzyc i dla niego dac 300 000 za ziemie gotówką to żaden problem.a po za tym wyrażnie napisałem że jak ktoś ma gotókwke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

masz racje iron.dziś ziemie przy takich cenach to tylko jakiś biznesmen jest w stanie zapłacić lub rolnik co ma parę tys ha.dla rolnika co ma 20 ha to dziś niemożliwe jest dokupywanie ziemi tym bardziej że banki kredytów dawać nie chcą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

ale głupoty gadacie, banki nie chcą kredytów dawać........... komu nie chcą dawać, był ktoś z was w banku pytać się o kredyt??? pewnie nie, a wszyscy gadają że nie dają, nie dają ale hipotecznych na domy, na 50 lat, a dla rolników jeszcze nic sie nie zmieniło, bez problemu można otrzymać kredyt.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

chodziło mi o kredyt suszowy.jestem w PKO i się dowiedziałem że w tym banku kredytów suszowych nie udzielają.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

powiedzcie mi jeszcze że preferencyjny kredyt załatwiacie,może ja mieszkam na jakimś zadupiu albo co ale u nas limitów nie było 2 tyg. po tym jak ruszyły, a jak komercyjny miał bym brać to dziękuje z dopłat na odsetki braknie a co dopiero na spłate kapitału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

mam ,,okazje'' dostać 24ha w dzierżawę za 1100zł\ha klasa IIIa i b i trochę czwartej w dwóch długich kawałkach. Miałbym tam ok 6 km, stanowisko po burakach cukrowych w większości już poorane na zimę. Dopłaty brałbym ja. Jak sobie wyliczałem to na czysto z hektara miałbym 500zł zysku.

Jak sądzicie opłaca się w to bawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

taa a jak liczyłeś ten dochód? a jak za ro zboże będzie tańsze o 100zł/t niż teraz założyłeś w wyliczeniach to będziesz po 500zł stratny/ha!

 

To jak to jest z tymi kredytami na 3,5% są teraz? czy dostał bym kredyt jeśli nie posiadam wogóle ziemi ani gospodartwa (jest na rodziców) a chciałbym kupić na siebie kawałek z 10-15ha?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Jeśli od kwoty 1100 zł/ha odliczyc dopłaty, które Ty miałbyś brac, to zostaje około 600zł/ha do zapłacenia czynszu. 24ha* 600zł/ha = 14400zł/rok. Czyli miesięcznie 1200zł.

Polak to jednak ma głowę do interesu, można palcem nie kwinąc, nadal miec kapitał (w postaci własności ziemi) i miesięcznie można zarobic 1200zł. Dobry pomysł na biznes. A co najważniejsze zero ryzyka. Bo niezależnie od tego czy będzie w Twoim rejonie susza, czy będzie powódź, czy gradobicie, to będziesz musiał zapłacic te pieniądze. I wtedy Twój zysk stopnieje z 500zł do 200 a może do 0 zł/ha.

Zyskiem będzie Twoje zdrowie, bo napewno bedziesz miał dużo ruchu na świeżym powietrzu, mając dodatkowo o 24 ha więcej. To co piszę teraz, brzmi pewnie jak kpina. Ale uwierz mi, wcale nie mam zamiaru z kogolowiek żartowac. Szanuję Cię za chęc podjęcia trudu i za chęc rozwijania gospodarstwa, ale przemyśl to chłopie bardzo dokładnie. Bo jak jest w rolnictwie , każdy widzi. Kryzys jest i nie wiadomo, czy dno już było, czy jest jeszcze przed nami. Byc może ktoś, "czuje pismo nosem" i zamiast samemu obrabiac ziemię, kogoś innego chce w to "ożenic". Zapewniając sobie parę groszy na czarną godzinę.

Uważam, że czynsz w wysokości 3-4 kwinatli pszenicy z hektara na rok + podatek, byłby do zaakceptowania (Twoje oczywiście przy tym dopłaty). W innym przypadku, ja osobiście mocno zastanowiłbym się nad tym.

 

Życzę trafionej decyzji, pozdrawiam

jarekw


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Przemo85

ja nie zapłacił bym więcej niż 1ton pszenicy jakościowej za podobną ziemie aktualnie max dla mnie to 600zł/ ha + podatek, a dopłaty moje chyba że przy mojej miedzy i mógłbym tam robić warzywa no to może dałbym 800zł czyli na pewno w podobnej sytuacji nie bawił bym si ę w to bo z zyskiem mógłby być problem. powodzenia w wyborze trafnej decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

w mojej parafii gmina chce sprzedać 0,6 ha za 50 tysi i jest to cena wywoławcza bo przetarg będzie :) już widzę te tłumy chętnych...dodam że jet to podmokła kwaśna łąka kl IV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ja myślę że na takiej ziemi to ci się opłaci.tym bardziej że dopłaty są twoje.chociaż jak np zboże przeznaczysz na sprzedaż to wielkiego zysku nie będzie.a jak przeznaczysz np na paszę dla swoich zwierząt to zysk będziesz mieć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Nierozumiem niektorych...Bo jesli zboze sprzeda sie to nie bedzie zysku,a jak sie przeznaczy na pasze dla zwierzat to bedzie. W takim wypadku nie lepiej kupic zboze i miec spokojna glowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

słuchaj jeżeli się dostaje za tonę pszenicy 300 zł to nie jest warto.to już lepiej włożyć te zboże w hodowle mięsnych byków i zysk będzie większy.a na tym że zboże jest tanie to skorzystałem.mokrych wytłoków nie dostałem to kupiłem trochę suchych i dokupiłem zboża na paszę i byczki tez maja co jeść.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

ten dochód liczyłem że plon jęczmienia bym miał 3,5t z hektara po 700 zł za tonę ale tak na prawdę nikt tego nie przewidzi. Generalnie to czekam do przyszłego tygodnia bo wtedy będę wiedział czy dostanę sprzęt na który składam wniosek do ARiMR. Jak nie dostane sprzętu to nie ma mowy żebym zasuwał na 24ha dzierżawy plus 31ha swojego ursusem 914. Do tego mam jeszcze hodowle trzody(ok700szt. na rok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj