Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cihu    151

Na dniach komornik wystawi u mnie w gminie 17 ha. Cena wywoławcza to 115tys a oszacowana 145 tysi. Klasy niestety nie podam bo nie znam. Ale to są rozsądne ceny bo co niektórzy w terenie wołają sobie po 3 razy tyle!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

No i co gdzie te wyliczenia @grzeska11?

u nas też drogo ziemia chodzi, a dlatego że poprostu juz jej nie ma, wszystko wyprzedane, małych gospodazy może z 4 na wsi zostało.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

hejka powiedzcie mi jak sie płaci za ziemie pod drogi czy też autostrady - jak sie dowiedziałem zaraz obok wioski maja nam budowac autostrade i chciałbym wiedziec czego mozna sie spodziewac


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

słyszałem że to zależy od klasy ziemi i cen w okolicy, ponoć płacą za III klasę około 150 000 zł za ha. jest jeszcze sprawa ile od ciebie kupią, jeśli przyszła autostrada podzieliła by twe pole to te małe kawałki do których miał byś już daleko lub utrudniony dojazd też kupują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

W moich okolicach to już jest kompletna paranoja :P Ludzie są już gotowi po 40 tys za hektar płacić a jeszcze się znajdują tacy co nie chcą sprzedać bo czekają aż będzie po50 tys. Z dzierżawami też paranoja bo jedni chcą 1200zł za ha plus dopłaty czyli bez umowy notarialnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

1200 zł + dopłaty??????? to prawie niemożliwe. Jeśli kogoś urażę to od razu przepraszam, ale trzeba byc idiotą, żeby na takich warunkach brac ziemię w dzierżawę. Cena 40 tyś za ha to moim zdaniem też jest mocnooo przesadzona.

Jeśli sytuacja gospodarki USA się nie zmieni i kryzys na dobre dotrze do Nas, to o takich cenach ziemi będzie można na długo zapomniec.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Kilku się takich znalazło ale jak nauczyli się liczyć to zaczęli żałować :P Ludziom się całkiem poprzewracało w głowach zamiast obrabiać 12ha to najchętniej by dali w dzierżawę i mieli miesięcznie 1800zł za friko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Wow!!! Gdybym miał płacić 1200zł/ za ha dzierżawy to bym chyba wolał całkiem z gospodarstwa zrezygnować :P Ja płacę 500kg pszenicy + dopłaty i zwrot akcyzy dla mnie. A gdy biorę bez umowy notarialnej to już płacę tylko symbolicznie-za podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

u nas za dzierzawe placi sie tone pszenicy + podatek a za ziemie 29 tys miesiac temu kupilem 1 ha 2 kl za pieniazki z mlodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A ja czuje,ze juz po tym roku szal z kupowaniem ziemi troche przeminie. Narazie krotko sa tanie zboza,a juz wiekszosc ludzi mowi,ze nie ma sensu kupowac ziemi,bo lepiej zboze kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyhalik3    0

ceny sprzedaży to około 40000 tys ale chętnych brak jak mleko poniżej 1 zł


Rodacy, pamiętajcie że ten kto wódki nie pije
jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa bezideowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a ja myśle że jeżeli w USA dalej będzie taki kryzys to ziemia jeszcze bardziej pójdzie w górę.najczarniejszy scenariusz to że wszystko będzie upadać a ziemia będzie ogromnym majątkiem który w stanie będą kupić tylko najwięksi gospodarze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyhalik3    0
a ja myśle że jeżeli w USA dalej będzie taki kryzys to ziemia jeszcze bardziej pójdzie w górę.najczarniejszy scenariusz to że wszystko będzie upadać a ziemia będzie ogromnym majątkiem który w stanie będą kupić tylko najwięksi gospodarze.

zartujesz sobie


Rodacy, pamiętajcie że ten kto wódki nie pije
jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa bezideowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

to najczarniejszy scenariusz.raczej do niego nie dojdzie.ale zauważ że kryzys gospodarczy trwa od oki roku i w tym czasie ziemia zdrożała.ziemia drożeje i drożeć będzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Uważam ze ceny ziemie już nie pujdą w góre.) u mnie w okolicy ziemia sie kosztuje ok 25-30 tys za 1ha. Kto normalny kupi ziemie uprawną za 50 tys ???(pewnie znajda sie tacy ludzie). Przy dzisieiszej opłacalności większoście produktów ziemie powinna kosztowac ok 10-15 tys. Jesli miałbym kupić ziemie za 40-50tyś i siać zboże to za przeproszeniem pi*rdole taki interes! Może bym sie zastanowił gdyby to pole sąsiadowało z moim . Już nie wspomne o klasie ziemi:|


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pumaq23    5

u mnie dochodzi od 40 do 50 tys niezaleznie od klasy. powiat kaliski gm. opatowek borów rolnikow jez duzo chetnych więc cena coraz wyrzsza a klasa jest od 3 do 5-6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyhalik3    0

około 10 km dalej jest wioska około 200 domów i 30 gospodarzy i cena jest po 3 tyś i brak chetnych do tego stopnia że część areałów ugoruje. wieś sie wyludnia i brak jet ludzi do pracy.


Rodacy, pamiętajcie że ten kto wódki nie pije
jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa bezideowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

i ja znam takie wsie, ziemia w kawałkach po 0,3-2ha często z niewyjaśnonymi do końca sprawami włąsności czy bez wpisów do akt wieczystych, 5-6tej kl gdzies na końcu świata za lasami rowami krzakami, a łąki tak samo tylko ze najczęsciej podmokłe albo strasznei zakrzaczone, co śmieszniejsze sprzedają to teraz również "bisnesmeni" co pukupili zeby na dopłaty wystawiać, tylko nie przewidzieli że niektóre łąki trzeba będzie poduszkowcem kosić i detem karczować :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Z cenami ziemi jest jeszcze jeden istotny problem, wszystko zależy gdzie grunt jest zlokalizowany. Jak wynika z Waszych postów, są miejsca gdzie cena dochodzi do 50 tyś za ha, podczas gdy w innym miejscu, 10 tyś za ha nikt nie chce zapłacic. Nie ma co się oszukiwac, że kryzys nie odbije się na Naszej gospodarce. Niezależni ekonomiści mówią, że zamiast 4,8% wzrostu PKB w 2009 będzie pewnie koło 3%. To już nie są żarty, kryzys podobny do amerykańskiego, jak najbardziej zagraża i Nam. Dlatego, że ludzie teraz żyją na kredyt, ludzie na kredyt biorą dosłownie wszystko. Koszty utrzymania będą ogólnie rosnąc, chociażby dlatego, że ceny energi rosną o wiele więcej niż inflacja. Mniejszy wzrost PKB, oznacza nie wzrastające płace oraz inne świadczenia. Mniej pieniędzy w portfelu oraz droższe życie oznacza większe kłopoty ze spłatą zobowiązań. W moim rejonie, ceny ziemi, do tej pory napędzały ceny gruntów przeznaczonych pod budownictwo. Skończy się budowanie, ziemia też nie będzie potrzebna. Więc jak nikt nie kupi pod budowę, to już tylko może to rolnik kupic. Stwierdzenie, że ziemia stanieje wszędzie raczej prawdziwe nie jest. Ale z cąła pewnością (moim zdaniem) nastąpi pewna racjonalizacja cen. Oznacza to, że dobra bonitacyjnie ziemia (I, II, III klasa) utrzyma dośc wysoką cenę, natomiast za V czy VI klasę nikt już nie będzie płacił po 20 czy 30 tyś, bo to jest nieuzasadnione, jakby tego nie liczyc. Poza tym w rejonach o rozdrobnionej strukturze, cena "każdej" ziemi może spaśc, ponieważ w takich rejonach ludzie szukają raczej pracy poza rolnictwem.

Taka jest moja opinia na temat cen ziemi :o

 

pozdrawiam

jarekw


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

Mam do Was takie pytanie. Mianowicie przy naszej ziemi jest 1,86 ha ziemi agencyjnej nie uprawianej od wielu lat.Pole jest zapuszczone ale jest też bardzo podmokłe na środku nie można przejechać ciągnikiem.Agencja zaproponowała nam 17 tys za ha . Poradźcie - czy kupić tą ziemie i zrobić odwodnienie (jeśli ktoś robił to może jest zorientowany ile kosztuje)- czy może lepiej to sobie odpuścić.

 

Pozdrawiam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

to zależy od klasy ziemi.bo jak słaba to mysle że nie warto.wydasz masę kasy na odwodnienie i przywrócenie ziemii do kultury i może sie okazać że masę kasy na to stracisz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

jakby było przy moim i dobra klasa to bym brał bez zastanowienia. u nas po 20-25 za ha, tylko że nie ma nawet 1ha do kupna.

drynarke jak jest blisko do rowu to nie proble zrobić, wynajmujesz jakiegoś żula spod sklepu szpadel i kopie :o

rurka plastikowa bardzo droga nie jest.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

na naszym jest dobra ziemia to myślę że przez miedzę sie zbytnio nie zmieni:) no a do rowu jest ok 150-200m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Z tą melioracją to nie tak szybko. Trzeba uzyskac pozwolenie, pewnie będzie jakaś mapa potrzebna. Jest taki urząd, który się tym zajmuje. Koszt wcale mały nie jest, bo do wykopania jest pewnie kilkaset metrów rowu, w którym trzeba położyc odpowiednią rurę dernarską, poza tym zależy, czy będzie gdzie taką rurkę podłączyc??

Jeśli nie byłoby zbyt dużo chętnych, to chyba powinieneś się trochę potargowac. Płacic ponad 9 tyś za ha nieużytków to nie jest wcale mało. Skoro nie można teraz ciągnikiem przejechac to na wiosnę pewnie woda tam stoi.

Dużym argumentem "za" jest to, że ziemia jest "po sąsiedzku".

A więc jeśli byliby inni chętni to kupuj, jeśli nie, to albo targuj się z Agencją, albo poczekaj trochę.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj