Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
deer    180

Tak opowiadać to i ja mogę że w obwodzie kalinin gradzkim ziemia po 500 zł ha, bo po tyle jest w oficjalnym obrocie. Tylko wpierw się dowiedz ile trzeba za to ruskiej mafii odpalić. Bo za 500 zł to ty tam możeśz dostać kulkę w główkę.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10
No tak ale ceny z wyższej półki to są podawane w Euro np w 2005 w Bawari ha ziemi kosztował 25000 Euro.
Wszystko zależy od tego gdzie jest pole położone <_<

W Polsce mamy najdroższe samochody to czemu nie mielibyśmy mieć najdroższej ziemi, wszystko przez te dopłaty :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Haha :lol: mi chodziło o cene ziemi w obrocie...no ale skoro masz takie inforamcje to chyba tez do ruskiej mafii nalezysz :P no i w takim razie nie dzwi mnie fakt ze jestes w stanie zapłacic za zieme grubo ponad 50tys zł... (jak napisałeś w jednym z postow) ;p no ale to tylko takie moje spostrzezenie <_< tylko mafii do mnie nie sprowadz :D ...nie chciałem nikogo tym urazic... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0
Tak opowiadać to i ja mogę że w obwodzie kalinin gradzkim ziemia po 500 zł ha, bo po tyle jest w oficjalnym obrocie. Tylko wpierw się dowiedz ile trzeba za to ruskiej mafii odpalić. Bo za 500 zł to ty tam możeśz dostać kulkę w główkę.

 

nie przesadzaj tam nie ma mafi ja mam 60 km do granicy miałem okazje tam pare razy być i nie zaopserwowałem takich ugrupowań <_< tam sami alkocholicy mieszkaja...to tak z moich obserwacji tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Hehe <_< racja "arbuz89" miałem okazje byc na Litwie, a to nie daleko to widze ze zarowno na Litwie jak i w Obwodzie Kalingradzkim panują takie same obyczaje...wiekszość mieszkancow wsi emigruje pod sklep albo lezą nieprzytomni w domu, poprostu dziadostwo, nic tylko płakac i prosic o pomste z nieba <_< no ale tam przeciez grasuje mafia, to pewnie Ci wszyscy alkoholicy ktorych widzielismy to zakamuflowani członkowie mafi...strach się bac :P pozdro :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
W Polsce mamy najdroższe samochody to czemu nie mielibyśmy mieć najdroższej ziemi, wszystko przez te dopłaty :angry:

w polsce nie mamy najdrozszych samochodow w europie - zobacz ile kosztuja w danii czy norwegii to ci kopara opadnie, ziemia tez nie jest najdrozsza i jest jeszcze do kupienia.

za kilka lat nie bedzie skrawka bo taka jest kolej rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ciekawa ta sprawa z ziemia na wschodzie jak tam sie kupuje ta ziemie (czyli komu trzeba w lape dac ) ile tak naprawde kosztuje ha i ile kosztuje ochrona bo pewnie jest potrzebna itd. przepraszam od razy za OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
w polsce nie mamy najdrozszych samochodow w europie - zobacz ile kosztuja w danii czy norwegii to ci kopara opadnie, ziemia tez nie jest najdrozsza i jest jeszcze do kupienia.

za kilka lat nie bedzie skrawka bo taka jest kolej rzeczy.

 

Tylko za ile to jest najgorsze bo nikt nie wie czy kupować i czy czekać i liczyć na to że ziemie stanieje. <_<


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

osobiscie bym kupil po 30-35 tys. i to jest nawet realne, ale nie mam jeszcze zadnej zdolnosci finansowej, czy jak to sie tam nazywa - w kazdym razie nie moge wziasc kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

osobiscie bym kupil po 30-35 tys. i to jest nawet realne, ale nie mam jeszcze zadnej zdolnosci finansowej, czy jak to sie tam nazywa - w kazdym razie nie moge wziasc kredytu

[/quote

 

 

panowie w zachodnich niemczech była oferta 160ha ornych 10tys E za ha + 160 ha łak dzierzawa ok 70 E na rok( biorąc pod uwage ich dopłaty to lepiej tam kupic :lol: ( auta w danii sa prawie w takiej cenie jak u nas tyle ze płacisz b duzy podatek od zakupu auta do gminy i wtedy ceny wychodza kosmiczne), pozatym pod koniec kadencji PSL i PO to ziemia powinna byc tansza


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2
Hehe, no ziemia ma niezłe ceny w Polsce. Normalnie wariacja, a co do ceny jaką byłbym w stanie dac za hektar ziemi to napewno niewiecej jak 25000zł no gdyby to była działka granicząca z moją no i duzy kawałek to mysle ze 30000zł mogłbym za nią zapłacic :lol: jak wam się nie pododbają ceny ziemi w Polsce to zapraszam do obwodu Kalingradzkiego...jeden z uzytkownikow AF mowił mi i dowiedziałem się w serwisie NH (Perkoz w Brodnicy) ze tam cena czarnoziemu osiaga zwariowane ceny...500zł za hektar :D no ale to nie Polska :D

daj namiary i kupuje sprzedam 1 ha za 50 tyś a tam mam 100 ha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
auta w danii sa prawie w takiej cenie jak u nas tyle ze płacisz b duzy podatek od zakupu auta do gminy i wtedy ceny wychodza kosmiczne

jop, dokladnie za golf 3 1.4 benzyna trzeba zaplacic np. 70 000 zl :lol: , a ich stac rowniez na dobre auta, wiec widac ze zyja na wysokiej stopie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

moj kumpel z roboty, niemiec tak na marginesie, kupil sobie a3 1.6 benzyna sprowadzone z Danii!!!! mowi ze zaoszczedził na tym jakies 15% ceny, oczywiscie auto funkiel nowka z salonu.

jak to wytlumaczysz? niemieckie auto jedzie do Danii, wraca z powrotem i jest 15% tansze? lot zagwostka


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a no to jest oczywiste :lol: bo tak kosmiczna cena nie jest zwiazana z samym zakupem, tylko rejestracja takiego auta w danii, jak bedzie ktos mial okazje byc w tym kraju to proponuje przejsc sie na jakikolwiek auto handel :D

a to, ze nowe auto jest 15% tansze niz w innym kraju wynika tylko z gospodarki danego kraju, podatki, akcyze i inne, i tak za jedno nowe auto kupione w norwegii mozna kupic 11 takich samych w japonii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
a no to jest oczywiste :D bo tak kosmiczna cena nie jest zwiazana z samym zakupem, tylko rejestracja takiego auta w danii, jak bedzie ktos mial okazje byc w tym kraju to proponuje przejsc sie na jakikolwiek auto handel :lol:

a to, ze nowe auto jest 15% tansze niz w innym kraju wynika tylko z gospodarki danego kraju, podatki, akcyze i inne, i tak za jedno nowe auto kupione w norwegii mozna kupic 11 takich samych w japonii :D

 

a byłem ostatnio na ,,julandzie,, i widziałem VW passat 1,9 tdi rocznik 2000 cena........................ 98 tysi koron (korona= ok 0,45zł) cena komisowa ( do negocjacji)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

no własnie już dziś jade na przetarg

9ha wywoławcza 134 tys. ile byście dali???

2kl - 2ha

3kl - 6ha

4kl - 0,8ha

6kl - 0,2ha

 

ja licze dać ok 300tys. ciekawe czy uda się kupić

jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

300 tys.... a liczyes kiedy ci sie to zwroci albo kiedy chodziaz na zero wyjdziesz z ta ziemia???przy tych cenach nawozow opryskow i ropy to odlegly termin.

Mysle ze 200 tys to max cena jaka moglbym dac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

cenić to sobie morzecie i po milon złotych za chektar :D tak jak moi sąsiedzi za 1 -2 hektarowe działeczki po 7-9 tyś za hektar zabagnionych łąk lub 10-15 tyś za ha 6tej kl, tylko jakos do tego czasu nik jeszcze nic nie sprzedał bo nawet handlarze ziemią dają po 3-5 tyś, no i jak ktośnie ma na chlanie to tak sprzedaje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

To może przedstaw jakieś założenia do tych obliczeń i za ile lat się to zwróci ??? Nie żebym był złośliwy, ale jestem trochę ciekawy :lol:

 

Pozdrawiam!


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Ale macie ceny :lol:

W mojej dzielnicy ar budowlanego oscylue powyżej 12 tys w ładnym miejscu-przedmieście. Rolne po 500zł ar czyli 5 tys ha. U nas jest problem odwrotny, kupcy są, a nie ma co kupic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

@Hinco, a od kiedy hektar to ma 10 arów? Jeśli ar kosztuje 500 zł to hektar kosztuje 50000zł, czyli jak dla mnie dużo, dużo, za dużo :lol: Tyle to za ziemię rolną nigdybym nie zapłacił.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
no i kupiłem za 250 jednak,

liczyłem i zwróci się, uwierzcie.....

28 tyś za hektar no no to to chyba konopie będziesz siał lub mak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj