Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
binek    374

jakiś miesiąc temu był przetarg ANR sąsiedniej gminie Borek Wielkopolski i facet kupił po ostrej licytacji 5 ha ziemi płacąc 56000 zł za 1 ha Szczerze mówiąc nie wiem czy podziwiać takich ludzi czy kazać popukać sie im w czoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

tacy ludzie sa debilami...chyba nie wiedza ze ta ziemia im sie tak szybko nie zwroci o ile mu sie zwroci za jego kadencji ;) nie ma sensu tyle kasy wyrzucac w ziemie do 30000 jeszcze bym dał (ale to by musiałą byc naprawde dobra ziemia i blisko domu) ale po 25000 to juz bym pomału zaczał sie zastanawiac :) (gdyby było pewne ze takie ceny na zboze i inne płody rolne utrzymaja się przez najblizsze 10 lat a ceny srodkow do produkcji nie zdrozeja to nie miałbym sie nad czym zastanawiac no ale kto mi to zagwarantuje) no ale ba nie ma lekarstwa na takich ludzi :) hehe 56000 za hektar...komedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

To jest choroba tyle placic za ziemie... Pozniej ceny wariuja,a jak normalny rolnik chce powiekszyc to musi zadluzyc sie bie i jeszcze rodzine,a bez powiekszania to w koncu zostanie w tyle. A jak ktos sprzedal ziemie kolo miasta po 300 zl/ metr kwadratowy to pozniej mu nie robi roznicy czy hektar kupi za 40 czy 50 tys zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DLS    0

jestem z zaglebia mleka -podlaskie,okolice szepietowa.u mnie cena ziemi zaczyna sie od 45 tys. za 1 ha i nikt nie patrzy która to klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

o ja pier.... u was to sa dopiero ceny...jezeli takie są w całej okolicy to nic nie pozostaje tylko płakac i płacic bo jezeli ktoś chce się rozwijac to nie ma innego wyjscia...zeby tylko w okolicach Brodnicy w Kujawsko-pomorskim do tego nie doszło... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10
HaHaHa

Cos Ci sie pomylilo Kolego. Tam bylo napisane ze ceny ziemii we Francji zdrożały od 4 do 9 tys euro

 

A jeśli chodzi o ceny ziemi u mnie pod Przasnyszem to ostatnio klient zaśpiewał ojcu 55tys za ha ;) Teraz zszeddl do 47.

Może i tak nie pamiętam dobrze tylko że nawet 9 tyś x 3.45= ok 31000. Porównjąc wysokość ich zarobków i dopłat to ta cena nie jest wygórowana. A u nas co środki do produkcji drożeją na łeb na szyję, biurokracja jeszcze troche nam w tyłek wejdzie. Jedyną osłodą przynajmniej w tym roku są ceny zbóż. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAFALW    1
u mnie dzisiaj za 100 ha z czego 60 ha w V i VI klasie dali 240 ton. ciekawe kiedy im sie to zwróci???

dobrze piszecie o opłacalnosci kupna ziemi za tak grube pieniądze- bo jest na tym forum kilku konkretnie nie zorientowanych, którzy piszą bzdury na temat: (kupi po trzech latach i będzie miał zysk)---(przyjdzie koniunktóra i ziemia mu sie spłaci) itp -trochę realizmu i znajomosci tematu a jak ktoś nie ma pojęcia na ten temat to swoje zdanie może umiescić na ;) E-EMOCJE ONET.PL :) A tak do tematu , u nas ziemia w obrocie między rolnikami18-21 tyś.zł a agencja sprzedaje kawałki 25 -70 ha (po żniwach) na które cena wywoławcza wynosi 30 tyś (nie dzielą działek ) to napewno kupi to rolnik :) a raczej :angry: ---------- a wszystko psują cwaniacy z kasiorką którzy podbijają ceny , wygrywają przetarg a potem wiadomo((chachmętoza)------------pozdrawiam realistów tego forum :) oraz niepoprawnych marzycieli i tych co słyszeli że dzwoni tylko nie wiedzą w którym kosciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Wczoraj zakupiłem 22,5 hektara po 12,5 tys zł za hektar. Do tego na kredyt preferencyjny fak że ziemia licha i kamienista i do tego ONW


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ile można dostać za ha ziemi pod kopalnie piasku, 6ta kl, koleś oferował po 20 tyś za ha, to chyba dużo za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

z powiatu świdnickiego


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1109    0

Ferdek u nas płacą za taką ziemie co najmniej 100 tys... A tak u mnie grunty orne 30-40 tys i nadal brak ziemi-wiec standard ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

u nas orna około 25 i rośnie taka w miare dobra


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

hehe Garek to jak udało Ci się wyrwac ziemie tak tanio? chetnych nie było na nią czy co? ile bym dał zeby u nas dało rade po tej cenie kupic... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

u mnie na wiosce też już powinni ziemie sprzedawać bo przyjechał jeden z ameryki goły i wesoły.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

powiem tak umowe wstępną podpisałem rok temu dlateog taka cena a pozatym ziemia masakra dzisiaj nazbierałme 15 ton kamienia jutro 15 i pojutrze też pewnie 15 także jestem wykończony. Ale mam nadziej że ją doprowadze do porządku bo w sumit to połowa to trzecia klasa nie wiem skad się wzieła ale jest trzecia jest i piąta i szusta . i dzisiaj własniei wyczytałem że jest program chyba z UE dopłaty do odkamieniania. Musze się zorientować dokładniej a strasznie mało info w sieci


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

oj kamienie to jest zmora...u nas zbieramy tylko te najwieksze zeby przypadkiem czegoś nie uszkodzic w jakiejs maszynie...no ale tez jest roboty ale tak jak u Ciebie takie ilosci to szczeze wspołczuje ;) ale myslę ze za tą cene to warto było, naprawde warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

a jeszcze jak bym kupca na kamienie znalazłe ;) to juzby się całkiem opłaciło


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

Witam.

 

Ciekawi mnie jedna sprawa, ile każdy z was był by wstanie zapłacić za hektary, tzn. do jakiej stawki za ha byście doszli maksymalnie, proszę o szczere odpowiedzi. Ja osobiście jestem w stanie zapłacić na maksa 30-35 tyś./ha, ale znam przypadek z mojego powiatu co gościu dał 50 tyś./ha, a kupił 6ha za 300 tyś., dlatego że graniczył, moim zdaniem to już przesada.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jak by to była np: działka pomiędzy moimi dwoma działkami (mam w ten sposób trochę ziemi), lub przylegająca do mojej działki i blisko mnie, do tego dobra ziemia (III, IV klasa), to myślę że powyżej 50 tys/ ha spokojnie.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

prawde mowiac to ja jestem w stanie dac oklo 20 no moze 25 tysi za ha a czemu z prostej przyczyny zeby to sie zwrocilo za mojego zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moj wujek (podobno, bo slyszalem to tylko od posrednika) sprzedal 75 ha po 76 tysiecy :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ludzie; jeśli miałbym patrzeć na powiększanie gospodarstwa przez pryzmat zwrotu zainwestowanego kapitału, to przepraszam ale na pewno rolnictwem ja bym sie nie zajmował i dziwią mnie ludzie w ten sposób rozumujący a zajmujący sie rolnictwem w niedużej skali ( co innego kilka tys ha). Bo jakbym chciał żeby kapitał sie szybko zwracał to tylko handel, inwestycje giełdowe itp.

Bo co innego kupno maszyn rolniczych, które dzisiaj bardzo drogie, a ta sam maszyna za 20 lat to cena złomu, a ziemia będzie w tej samej cenie lub dużo droższa (jedyne dobro na ziemi, którego ubywa i nie ma mażliwości zwiększyć jej ilości).

 

@brzozak

Ziemia typowo uprawna czy w możliwośc w przyszłości terenów inwestycyjnych.

Jak by to było blisko mnie, ziemia względna i góra w 2 -3 kawałkach to pewnie też bym tyle dał.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja dzisiaj bym nawet pięciu tysięcy nie dał a to z prostej przyczyny totalny brak funduszów. i totalne zniechęcenie od załatwiania kredytów dotacji wniosków i całej tej biurikracji.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

Ja ostatnio kupiłem hektar od sasiada po sąsiedzku za 13 tys, klasa ziemi 1 i 2, u nas ziemia chodzi srednio po 15 tys za ha ale sa i tacy co chca dać za hektar powyżej 20 tys, ja tam do 20 tys jestem skłonny dać ale nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj