Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    67
A moze za pare lat bedziemy mieli takie zyski ze sie spłaci w ciagu 5 lat :D

 

tak, wg aktualnych ustaleń (nie ostaecznych) negocjacji rundy z Doha (rozchodzi się o WTO) subsydia produkcyjne w UE zostaną zredukowane o 75 lub 85% dla pozostałych krajów redukcja będzie znacznie mniej radykalna; także rolnicy produkujcie trzodę chlewną póki robicie to 20% taniej niż Chiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

rozpiętośc cen jest straszna teraz kupiłme 2,20 ha po 25 tys ale na tym polu mi zależało bo razem wyszedł mi ładny kompleks

ale i po 12 można coś kupić gorszego. A przy trasie ojciec kupił 7 chyba po 30 tys ale nie jestem pewny czy nie 35 także wszystko zależy gdzie leży


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

to u mnie gosc za 1.5ha dal 40 tys. troche duzo no ale coz jak sie chce miec to trzeba placic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

Ostatnio w mojej okolicy padl rekord

Byl przetarg na dzierzawe 96ha spoldzielni no i gosc wygral dajac 7ton z ha jak dla mnie wow

Po trzech latach bedzie mogł to kupic za 15 krotnosc ceny dzierzawy lili jakies 80 tysiow

szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
Ostatnio w mojej okolicy padl rekord

Byl przetarg na dzierzawe 96ha spoldzielni no i gosc wygral dajac 7ton z ha jak dla mnie wow

Po trzech latach bedzie mogł to kupic za 15 krotnosc ceny dzierzawy lili jakies 80 tysiow

szok

wow :):) czy to sie wogóle opłaca???


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

u nas to zbieram 4 tony z hektara i czy to się opłaca ? , chyba się pomylił i licytował 7 ton za pięć hektarów , a teraz weźmie go susza i kredyty do końca życia za coś co nie jest jego :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

za 3 lata wykupi i wtedy będzie miałzysk


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

u was też w tym roku jest większa podaż ziemi, tzn prywatni właściciele chcą pozbywać się ziemi, ludzie są przekonani że ziemia już nie zdrożeje a w perspektywie może troche stanieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

u nas przyjezdzają ludzie z warszawki Land Cruiserami i szukają ziemi. Chciałem im sprzedać ostatnio nawet im powiedziałem że zapakuje żeby sobie w aucie nie pobrudzili


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

moim zdaniem ziemia powinna trochę stanieć.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

U nas ceny ziemi tez pedzą jak szalone :) na jesieni 2006 kupowalismy od ANR 15ha po 13,5tys za hektar, dokładnie rok temu kupilismy 8ha juz po 20tys za hektar a w listopadzie 2007 sasiad kupił 10ha po 32tys za hektar-to juz jest moim zdaniem nieopłacalna cena, grubo bym sie zastanowił czy warto... :) no ale coz jak chce się życ to trzeba rozwijac gospodarstwo i powiekszac je :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

u mnie dzisiaj za 100 ha z czego 60 ha w V i VI klasie dali 240 ton. ciekawe kiedy im sie to zwróci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Tak się składa że mam znajomego co 4 lata temu walczył o dzierżawę agencjną 30 ha i wygrał dając 2,5 tony i też mu obiecali wykup po trzech

latach.Teraz jest 5 rok po przetargu i agencja milczy w sprawie wykupu a on płaci dalej tą dzierżawę .Już kiedyś pisałem że w naszych realiach

kupno ziemi powyżej 30 tys to absurd .W naszych realiach nie ma żadnych gwarancji zwrotu kosztów zakupu nawet po kilkunastu latach a może

to nawet następne pokolenie będzie czerpać zyski z tej ziemi o ile będzie chętne do pracy na roli.

 

Edytka: A pro po 30 tys .Słyszałem właśnie o warszawce która nie ma gdzie kasy podziać i liczą że po 2012 roku kiedy będzie swobodny obrót

ziemi liczą że ziemia będzie kosztować jak w Holandii 150 tys pln LoL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

i jak będzie taka droga ziemia to aż kusi aby na rolników nałożyć podatek od wartości majatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Takie ceny ziemi to całkowita głupota. Jaszcze troche to będziemy kupować ziemię na zachodzie bo będzie tańsza. W którymś z poprzednich topów wyczytałem że np. we Francji ceny ziemi zaczynają się od 4 tyś euro za ha (taniej niż w sporej części naszego chorego kraju) :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    97
Takie ceny ziemi to całkowita głupota. Jaszcze troche to będziemy kupować ziemię na zachodzie bo będzie tańsza. W którymś z poprzednich topów wyczytałem że np. we Francji ceny ziemi zaczynają się od 4 tyś euro za ha (taniej niż w sporej części naszego chorego kraju) :angry:

 

 

HaHaHa

Cos Ci sie pomylilo Kolego. Tam bylo napisane ze ceny ziemii we Francji zdrożały od 4 do 9 tys euro

 

A jeśli chodzi o ceny ziemi u mnie pod Przasnyszem to ostatnio klient zaśpiewał ojcu 55tys za ha :) Teraz zszeddl do 47.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

póki będą kupujący skłonni zapłacić wyższą cenę to ona będzie rosła aż nie będzie na nią chetnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91
HaHaHa

Cos Ci sie pomylilo Kolego. Tam bylo napisane ze ceny ziemii we Francji zdrożały od 4 do 9 tys euro

 

A jeśli chodzi o ceny ziemi u mnie pod Przasnyszem to ostatnio klient zaśpiewał ojcu 55tys za ha :) Teraz zszeddl do 47.

 

Nawet jeśli tyle zdrożała, to cena jest bliska tej która obowiązuje u ciebie http://www.kpodr.pl/ceny/inne/zadluz_siebie.php


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

dla mnie 35tyś to juz jest max :) . więcej to już bym nie dał za ha. W mojej okolicy to 25tyś z ha trzeba dać :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Z tym akurat sie zgodze, puki bedą chetni na kupno tak drogiej ziemi to ona nie zacznie taniec...mysle tylko ze kiedy skonczą sie kredyty preferencyjne na zakup ziemi to juz tylko kilka-kilkanascie procent rolnikow w polsce bedzie stac na kupno ziemi za gotowke lub na wysoko oprocentowane kredyty. Znaczy bedzie tak jak ma byc, przetrwaja najsilniejsze i produktywne gospodarstwa lub tez małe ktore wyspecjalizuja sie w danej produkcji...to normalna kolej rzeczy...przetrwają Ci ktorzy chcą pracowac na wsi i czerpac z tego zyski i bedą to robili z pasją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

U nas poszedl kawalek po 40 tys. za ha. Ziemia 4 i 5 klasa. Kupil to facet,ktory mial gospodarstwo przy Poznaniu i je sprzedal. Teraz u nas w okolicy kupuje grunty i podbija cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Najgorsi sa tacy cholerni spekulanci ziemią...jezdzą podbijaja cene na całą okolice, a ze są nabici kasą to i tak oni to kupią...cholera :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj