Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brzozak2    241

u mnie ostatnio zostal sprzedany ladny pasek 70 ha w 10 kawalkach, bardzo dobrej ziemi klasy 2-3b, za 35 000 za hektar, wiec poszlo w gore, ale mysle, ze to jest jeszcze cena do zaakceptowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

A mi sie wydaje że powinno być jakies ograniczenie w cenie ziemi.Jak kolega "lukotek" napisał że za 2 ha 300000zł to duża przesada chyba że była to działka budowlana.Cenę dobra można uznać jakies 7-12tys za ha a nie 150tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja kupilem teraz po 30 tys za hektar. U nas chcieli po 45 tys ale nie dostali i sprzedaja teraz po ok 30-35 tys.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

No wiesz 7-12 tys to by cudnie było, mi się wydaje że dobra cena to 20-25 tys. Ale niestety ludzie wariują i poniżej 30tys to po malutku robi się problem żeby kupić, a kiedy to zarobi na siebie? Winni są przedsiębiorcy którzy lokują kasę nie patrząc na cenę byle koszty robić. A rolnik to musi uwzględnić kiedy zarobi na siebie ta ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

to prawda ludzie wariują :)

a cena dobra do kupna to 20-25tyś bo w górę to nie opłaca się gospodarzyć jak ma w 2012 ziemia zdrożeć o 3-4razy?? :) ech to jakie my będziemy mieli zarobki albo ile lat będziemy odkładać żeby kupić 1ha ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

W moich okolicach hektar ziemi chodzi w przedziale 35-45 tys PLN... :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

12-16tys/ha??? Na pewno aż tak baaaaaaaardzo mało kosztuje??? :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

No na serio.Teraz ktoś sprzedawał to po 14tys/ha POWAGA


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

za 14 tys za ha to bym kupil od reki z 70 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Ceny ziemi napewno spadną choć nie tak szybko bo to co sie robi to jest niedopomyślenia przy obecnych cenach ziemi wolał bym sprzedać cała gospodarke i zajać cie czymś innym a nie pracować przez całe życie i nic stego niemieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
za 14 tys za ha to bym kupil od reki z 70 ha

 

Tyle by nie było ale tak z 10-14ha może by się znalazło


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

powiem tak na ten temat... do 2013 roku zagwarantowane sa dopłaty a po 2013 nie wiadomo, a chodzą słuchy (w kręgu ludzi znających się na rolnictwie bardzo dobrze) że być może dopłaty zostaną zniesione a wtedy ceny ziemi powinny obniżyć się bo to one spowodowały ten wzrost ceny ziemi... prawda jest taka że całe społeczeństwo składa się na dopłaty żeby je mógł dostać rolnik poprzez ARiMR w Australi i Nowej Zelandi nie ma dopłat są za to wyższe ceny żywności w sumie wychodzi na to samo co u nas tylko u nas(w UE) jest dodatkowa biurokracja z wypłatą (kłopotami) dopłat. U mnie chcą za hektar 20-45 tys za IV klase gleby( tylko idiota za tyle by kupił) ale obserwuję że coraz więcej młodych oddaje całe gospodarstwo w dzierżawę i idzie do pracy do miasta (ja sam wolę wziąć w dzierżawę niż kupić ziemię)

 

co będzie... pożyjemy zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

ja przy takich cenach też w tej chwili większość ziemi mam dzierżawionej , u nas za IV wołają od 20 tyś. do 35 tyś. za taką cenę to mi się nie opłaca kupować tymbardziej gdy jes taka cena za świnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ja dawałem niecały miesiąc temu za 1,08 ha łąki 17 tyś zł.... i takie ceny są u nas a ziemi nikt nie sprzedaje bo też bym dokupił chętnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

dopłąt ma nei być ale będą inne formy dopłat głównie ekologicznych i częściowo do produkcji, a moim zdaniem wcale nie rolnicy nabijają ceny ziemi al własnie Ci miastowi którzy szukają działki pod rekreację lub poprostu kupują ziemie jako lokatę kapitału i bardzo dobrze by się stało jak by ziemia staniała, bo upują i windują ceny ci co mają kase czyt. nie rolnicy i kombinują tacy jak zasadzić z dotacjami las, jak przerobić to na działki budowlane lub poprostu liczą na to że cena ziemi wzrośnie jeszcze kilka krotnie, a niektórzy głupi chłopi co mają kilka kilkanaście sprzedają jeszcze ziemie dla nierolników tzn najczęsciej myśliwych i innych pod domki letniskowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4
w mojej okolicy gość krzyknął za 3 hektary 1 050 000 zł tylko ze to jest jeden kawałek sąsiadujący z droga krajowa jeszcze nie słyszałem zdeby ziemia mogła osiągnąć taka cenę 350 tys za hektar

 

ja pisałem o ziemi rolnej a nie budowlanej - ten co chciał kupić myślał że to jest budowlana ale jak się dowiedział to szrezygnował -

 

jeśli działka sąsiaduje z drogą krajową to pewnie w planie zagospodarowania przestrzennego gminy jest przeznaczona pod działalność gospodarczą - więc cena raczej zrozumiała

 

a teraz coś na pocieszenie - pod Toruniem w pewnej miejscowości działka 5ha kl. VI na skrzyżowaniu dróg lokalnych gość z Warszawy dawał 3 000 000 PLN i możliwość uprawy przez 5 lat - ale gość powiedział że nie chce narazie sprzedawać!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

ostatnio czytałem w gazecie była działka chyba budowlana(a raczej na pewno) do sprzedania niecały hektar za 660tys :) , dzisiaj widzaialem tez chcieli 100zł/m2 chyba oci**** z tymi cenami, ja juz sprawdzałem nawet to czy sie nie przeoczyłem a to ceny real, normalnie szok :) a za rolnicza ktoś mi tam gadał ze chcą chyba 17zł/m2, nie wiem kto sie dokupi tej ziemi, a jednak moja wieś coraz bardziej sie gubi tzn. coraz wiecej domów stawiają, głownie z miast przyszli, a się dowiedziałem ile znowu dewelopery wykupili ziemi to normalnie masakra, podobno już na ten rok jest ok 40 zezwoleń na budowy, więc tylko tak dalej i za chwile na mojej wsi pola nie bedzie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Witam jest u mnie taka opcja mozna wykupic ziemie za okolo do 3tys gora za ha jest jedem mankament ziemia jest miedzy wałami przeciwpowodziowymi <aha rzeka Wisla 20 km za krakowem > i czasami ale nieregularnie na łaki to tam pryscz wyleje deszcz popada i czysto jest aleja bym tam chcial zboze siac i tu jest bol jak wyleje na wiosne to pryszcz jakos zboze sobie poradzi gorzej jak wyleje wl ecie chociaz ostatnio suche dosc lata mamy co wy na to a dalo by sie jakos zboze ubezpieczyc przed takim czyms bo za ta cene ziemi to spokojnie bym 2 dzialki budowlane szprzedal po 15 arow i iwykupil z 100 ha 100 razy 3 300 tysiecy i szprzet bym dokupil co wy na to bo niewiem sam co juz otym myslec poradzcie :P:P


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

u mnie za średnią klase wołają ok 40 tyś a jeszcze 3-4 lata temu po 10-12, kto wtedy wiedział co sie święci ten akurat zainwestował a co do budowlanych to spokojnie to 500tyś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4
Witam jest u mnie taka opcja mozna wykupic ziemie za okolo do 3tys gora za ha jest jedem mankament ziemia jest miedzy wałami przeciwpowodziowymi <aha rzeka Wisla 20 km za krakowem > i czasami ale nieregularnie na łaki to tam pryscz wyleje deszcz popada i czysto jest aleja bym tam chcial zboze siac i tu jest bol jak wyleje na wiosne to pryszcz jakos zboze sobie poradzi gorzej jak wyleje wl ecie chociaz ostatnio suche dosc lata mamy co wy na to a dalo by sie jakos zboze ubezpieczyc przed takim czyms bo za ta cene ziemi to spokojnie bym 2 dzialki budowlane szprzedal po 15 arow i iwykupil z 100 ha 100 razy 3 300 tysiecy i szprzet bym dokupil co wy na to bo niewiem sam co juz otym myslec poradzcie :P:P

 

mimo wszystko bym zainwestował - nawet dla samych dopłat a nóż uda się zebrać i w rok masz spłaconą inwetycje a później już zarabia dla ciebie!!!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Tylko jak z tymi doplatami co ile do ha bo sam sie juz polapac nie moge a z matka ostatnio sie dogadac nie moge :P


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadamm153    2

woj. Podlaskie okolice Hajnówki są rożne ceny..

agencja sprzedaje po około 8 tys. za 1/ha

jeden koleś kupował ha po 50 000 tys za 1/ha pod cegielnie..

jeden rolnik jest w stanie dać 15 000 tys. 1/ha oby tylko ktoś poczekał trochę czasu.., takie przekręty robi koleś ze głowa mała.. dla interesów z żona się rozwiódł.. ale dalej ze sobą są..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAFALW    1
woj. Podlaskie okolice Hajnówki są rożne ceny..

agencja sprzedaje po około 8 tys. za 1/ha

jeden koleś kupował ha po 50 000 tys za 1/ha pod cegielnie..

jeden rolnik jest w stanie dać 15 000 tys. 1/ha oby tylko ktoś poczekał trochę czasu.., takie przekręty robi koleś ze głowa mała.. dla interesów z żona się rozwiódł.. ale dalej ze sobą są..

okolice Włocławka-rolnicy za ziemie rolniczą za 1 ha płacili agencji ponad 70 tyś .zł -może ich prawnuki wypracują jakiś zysk z tej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
okolice Włocławka-rolnicy za ziemie rolniczą za 1 ha płacili agencji ponad 70 tyś .zł -może ich prawnuki wypracują jakiś zysk z tej ziemi

A moze za pare lat bedziemy mieli takie zyski ze sie spłaci w ciagu 5 lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj