Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pavel    12

Jakie sa ceny ziemi w waszych rejonach?

 

Dyskusja o aktualnych cenach z 2014 dostępna tu: http://www.agrofoto....ew__getlastpost

 

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....eny-ziemi-2013/

 

 

 

 

 

watek scisle zwiazany z produkcja roslinną ;-)

Edytowano przez agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U nas (Kuj-Pom. powiat Nakło Gmina Szubin) To już doszło do 20 000/ha. A u nas to VI V IV i trochę III klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

u nas niby bylo ostatnio 12tys ale kto widzial ziemie za tyle to ja nie mam pojecia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

okolice Inowroclawia(kuj-pom).13 ha,II kl poszło za 27 tys za ha.a za I kl wołaja nawet 34 tyś!!!Najlepsze jest to,że świry kupują!!!


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

nie mów że swiry-u mnie łąki dochodza do 30tys/ha poł-zach. podlasie (ok. Zambrowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
troche przezadzasz ja za 7,5 ha dałem 70 000 zł 4, 5 i 6 kl

Wcale nie przesadzam. 20km odemnie wołają ponad 30 000/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

kto powiedział ze na podlasiu mleko nie jest opłacalne? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

U mnie (dolnośląskie gmina góra)pewnie przez to ze jest to gmina oscienna i graniczy z wlkp to za pole w 3 kawałkach przy czym jeden graniczy z moim polem a dwa sa osobno jeden ma 7,5 ha a ten 3 to ma 76 tez klin przez droge to dałem po 9150zl/ha ma tam 2,5ha VI ponad 2ha V cos ponad 1,5ha III i reszta IVa. wszystko wymieszane. a za takie lepsze kawałki to 10-12 tys to norma a zdarzaja sie tacy co chca po 15tys/ha. łacznie kupiłem 9,41ha i moja premie na młodego połozyłem i jeszcze kredyt wziołem:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

a ja kupiłem w tym roku ziemie IV klasy od takiego frajera i dałem 15 tysięcy :) a sprzedałem 25 arów za 7000 zł. interes sie chyba udał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

a ja chce za moimi budynkami kupic lub zamienic na taka sama w tej samwj klasie ziemi działke 0,76ha taki trapez w połowie łaka zaorana nie przekwalifilowana a połowe pole jeszcze z mokradłem. I nie chca!!! szlag mnie trafia bo chciałem tam chlewnie budowac! mówie im ze im dopłace zjeszcz ze 2000tys i pokryje koszty przepisu ale ciagle mysla. zobacze moze mi sie uda jak wroci maz tej babki od której chce kupic z zagranicy. juz nie wiem jak ich podejsc. w kółko mi gadaja ze im do krusu potrzebne a maja ponad 2ha


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja mogłem dzis kupic 12ha ale ze 4 i 5 klase nie zapłace po 20tys za 1ha


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja tez tyle bym nie dał ale jak by za 10 no 11 za 4 klase to tak ale nie tyle!


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Dzisiaj byliśmy na przetargu.

Działka niby 6,3223ha. Ale rzeczywiście ma 6ha.

RIIIa- 0,9100ha

RIIIb- 0,8853ha

RIVa-  2,9370ha

RIVb-  1,3500ha

RV-    0,0900ha

ŁV-    0,1100ha

N-      0,0400ha

Poszła za jedyne 190 800 zł. Czyli prawie 32 000/ha

Jak na moje trochę drogo a więc nie będę sąsiadowi zazdrościł ;D ;) ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

2-3 lata temu to u mnie też tak było ;)

 

Ps

lol to ja że się wycofałem czy sąsiad że tyle dał ??? ;D ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

że sąsiad tyle dał oczywiście  ;D ;D

a gdybyś to kupił to by oznaczaołby że masz za dużo kasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tak myślałem ;) . No my prawie tyle samo dawaliśmy bo wycofaliśmy się zaraz po tym jak daliśmy 190 000 ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Bo sąsiad po jednej i drugiej stronie tego pola ma swoje działki (i to zaraz za jego domem)

A my chcieliśmy kupić bo co tu wiele ukrywać za bardzo to go sympatią nie darzymy ;D.

Ale on stwierdził po przetargu że mało dał bo myślał że dojdzie do 300 000zł. chyba mu się coś w głowie poprzestawiało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
Bo sąsiad po jednej i drugiej stronie tego pola ma swoje działki (i to zaraz za jego domem)

A my chcieliśmy kupić bo co tu wiele ukrywać za bardzo to go sympatią nie darzymy ;D.

Ale on stwierdził po przetargu że mało dał bo myślał że dojdzie do 300 000zł. chyba mu się coś w głowie poprzestawiało ;)

 

Zagrywa sobie z tobą :)

 

U nas ceny są różne. Grunty rolne kilka lat temu po upadku SKR kosztowały nawet 7 tyś. zł/ha (bardzo mało). Teraz ceny dochodzą do 30zł/m kw. czyli 300 tyś. zł/ha. To nie żart. Mało tego, nie ma już prawie żadnych działek do kupna. Wszystko za sprawą położenia, tj. 20 km. do CENTRUM Poznania. Działki budowlane z przeznaczeniem w gminnym planie zagospodarowania przestrzennego pod budownictwo jednorodzinne przekraczają cenę 80zł/m kw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

To ja kupowałem latem po 18 tyś za 1ha klasy 3a. A tak pozatym to narazie nie ma nic do kupienia predzej trafi się dzierzawa.

Na twoim miejscu Jarek sprzedałbym wszystko za grube pieniądze i kupił sobie gdzies dalej od Poznania za normalne pieniądze.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj