Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

DFkujawy    0

PrzemO- Cyba wiem o jaki przetarg Ci chodzi :) jak będzie już po to napisz za ile to wziąłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Hmmm a powiedz kolego gdzie dokladniej ta ziemia sie znajduje bo za 5 klase to tez srednia okazja

 

Jeszcze taka ciekawostka a mianowicie w okolicach Nowego Stawu poszlo 150 ha podzielone na dzialki w cenach od 80 do prawie 100 tys zl za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Działka jest na terenie gm Rojewo.

Niestety pozostali dwaj zainteresowani to dość duże gospodarstwa pow 200 ha. Więc nie liczę na wygraną, ale chociaż pojadę zobaczyć ile dają.

Tu myślę że na 300 się nie skończy, żeby nie otarło się o 400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ok PrzemoO to czekamy na inormacje co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFkujawy    0

Moim zdaniem cena dana przez anr jest ok ale jeśli to wybiją na 400tys to jak za tą ziemie to ja bym podziękował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Łzy wzruszenia zalewają mi klawiaturę

kupiłem 2ha(1,6ha to II kl, a 40ar to III a) za 39900zł przylegające do mojej działki i to od handlarza i nie poniosłem żadnych kosztów notarialnych.

Mam na oku jeszcze 3ha w III kl gościu chce po 18tyś za ha ale jeszcze poczekam,jak go przypili to odda po 15tyś,i notariusz na połowę.

W moim rejonie ziemi leży odłogiem sporo nikt się nie porywa na V-VI kl chyba że chce opłacać KRUS to kupi i jeździ od gospodarstwa do gospodarstwa aby ktoś chciał ją uprawiać tylko za podatek rolny.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Po przetargu. Konkurencja mnie przebiła. Cena za jaką poszła działka to 450.000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Witam. Zbliża się dzień przetargu w którym ja startuję. Możliwości dogadania się z innymi nie ma gdyż jest ich 8 lub nawet 9. Niżej zamieszczam wykaz ze strony ANR [Wykaz cholera wzieła - więc wygląda to tak, całość 11,58 z tego IIIB - 3,64ha i do tego IVA - 7,93ha]. W okolicy jest popyt duży na ziemie rolną. Chciałbym poznać opinię ile można dać za to WASZYM ZDANIEM. Sam chcę dać tyle że myślę jest to śmiało cena która może wygrać - ale może ktoś zna jakieś metody jak licytować? jak pokazać że reszta nie ma szans? może jakaś zagrywka psychologiczna? pytam bo na pewno macie większe doświadczenie w przetargach niż ja. Z rozmowy z kimś u źródła (ANR) dowiedziałem się że szacują max 430 tyś. za ten teren, moim problemem jest jak zrobić żeby się nie skończyło na 550 tyś. Pozdrawiam

 

http://www.anr.gov.p...21.internet_sb1

ogBoszenie o przetargu ograniczonym Zcinawa MaBa.pdf

Edytowano przez Johnson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Ja dzisiaj byłem na przetargu gdzie działka miała IV b ok 7 ha i V ok 6 ha do tego ok 1 ha rowów i droga. Zaczęło się od 242 i skończyło na 450.

Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

@Johnson co do strategii to zależy na kogo trafisz i na ile dobrze rozpracujesz to psychologicznie o ile ten przetarg nie jest ustawiony... ;) podpowiem ci tylko jedną strategię miom zdaniem dośc skuteczną ale nie we wszystkich przypadkach zależy też od tego jak bardzo chcesz to kupić...ale do rzeczy.. tzw "walnięcie w stół" czyli dajesz od razu 80% tego co możesz dać, jesli ci bardzo zależy, masz jeszcze potem niewielkie pole manewru ale masz... ;) ... zanim inni się połapią czy warto dać więcej może już być po przetargu... jesli zaczniesz z niskiego pułapu zawsze nagonisz więcej... oczywiście wszystko zalezy od innych licytujących.. licytacja to gra psychologiczna.. oczywiście trzeba się też nie dac wpuścić w maliny...

Edytowano przez wolowik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

warto na początku się nie odzywać i patrzeć jak rozwija się sytuacja jak przebijają się o małe kwoty to walnąć z grubej rury często to skutkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolega damian dobrze radzi :) najważniejsze nie wyskakiwać za bardzo przed szereg. trzeba pamiętać że może być drugi taki który będzie miał "sto zł więcej w kieszeni"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak    10

@Johnson wyczytałem z obwieszczenia że przetarg 04.12.2012 napisz jaki rezultat jestem ciekaw i pewnie inni też, a co do samej licytki to najlepiej poczekać zobaczyć jaka sytułacja i z grubej rury to działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

no i u mnie poszło w tym tygodniu na przetargu jakoś 15h (nie wiem dokładnie, ale różnica co najwyżej 1ha w górę) po 82 tys. 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Po 82tyś to jakaś paranoja.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ciekawe co tam będzie robione bo raczej z produkcji rolnej szybko się nie zwróci więc albo zamiana pod budowę np osiedla lub ktoś chce wyprac pieniądze.

Ot takie moje przemyślenia.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d2tomas    0

Jestem z okolic Wrocławia, kilka stron wcześniej ktoś wspominał o sprzedaży ziemi po gospodarstwie Siecieborowice. Ceny wahały się od 40 kilku tysięcy za tereny częściowo podmokłe, z rowami krzakami i drzewami do 107 tyś zł/ha za ziemię w II i III klasie kawałki po kilkanaście, kilkadziesiąt hektarów. Zaznaczam że były to przetargi ograniczone i wiem że te ziemie kupili rolnicy pod uprawy, a nie jakieś piaskownie czy budownictwo. Sprzedaż ziemi z MPZP zosatły wstrzymane.

Płatność za te ziemie agencja rozkłada na 15 lat z oprocentowaniem od 3 do 6%. Pierwsza włata 10% wylicytowanej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

d2tomas - a czemu ANR stosuje różne procenty? I czemu zaczyna się od 3 % - nie rozkładają już na raty z 2 %?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

Nie ponieważ oprocentowanie kredytu preferencyjnego wzrosło do 3 procent

Następna sprawa nawet nabijając te 107 tyś za 1 ha i biorąc kredyt to agencja rozkłada spłade na raty czyli 14 rat ALE!

oprocentowanie preferencyjne tyczy sie tylko tej części kredytu do jakiej sięga cena gusowska czyli 29 284za 1ha a reszta to kredyt komercyjny lub agencyjny który opiewa na dużo większym oprocentowani czyli ANR 5,91% a BGŻ to 7,5% co najmniej

 

dla mnie takie kwoty to już szaleństwo ludzi ponieważ ta inwestycja zwracać sie bedzie do najmniej 2 pokolenia przy dzisiejszych cenach

a wiadomo co bedzie za rok nikt tego nie wie dlatego jest to bardzo chore

 

w moich okolicach pole po RSP poszło za 85 tys za 1ha i dodam ze nie jest to klasa II tylko troche IIIa IIIb i same V klasy z tym ze gleba lezy kilka lat a system korzeniowy chwastów wytworzył potworne straty i doprowadzic to do stanu z przed kilku lat to SYZYFOWA PRACA

Edytowano przez lukaszz110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj