Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

wolowik    23

Są trzy mozliwości jesli chodzi o kupno ziemi po110 tys za ha. Nie znam miejsca ani tych działek ale kupł to ktoś pod kopalnię ;) lub działaność deweloperską, mógł to też kupić ktoś komu zbywa pieniędzy (znam takie osoby) ale jeśli to kupił rolnik to jest niespełna rozumu (zkaładając że jest to 1 klasa i urodzi się tu buraków 80 ton po 100zł/tona = 8000 zł ha rok minus koszty bezpośrednie czyli jakieś 4000-5000 zł (w zalezności od wyposażenia w maszyny, dostepnośc do tanich nawozów itp.) ma zysku 4000-5000 zł rok + dotacja 1000 zł prosty rachunek że na kawałek ziemi będzie pracowal 20 lat...czy to ma sens niech każdy odpowie sobie sam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frooger    1

mogl kupic na kredyty preferencyjne i wyszedl z podobnego zalozenia, co kolega powyzej i ziemia bedzie mu splacac kredyt no ale gdzie jego praca, inwestycja, kredytu nie dadza na tyle czasu. ja jestem zdania ze ktos mogl kupic wlasnie pod inne wykorzystanie i sie zna sobie przeksztalci. ja nie znajduje innego wytlumaczenia zeby placic tyle za ziemie, zaden bank nie da kredytu na biznesplan 20 lat w przód z taka niska zyskownością. jak liczymy tak jak kolega wyzej (nie licze wzrostu wartosci ziemi, gdzie cena i tak jest duża i jak slusznie zauwazono to jest spekulacyjna) - to zysk można liczyć maksymalnie 5% rocznie. to juz lepiej postawic sobie mcdonalda, jesli ktos gotowki tyle wylozyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Z dużym prawdopodobieństwie kupił to ktoś kto ma tysiące ha..

Koło mnie (100km od wrocka) jakis czas temu poszły kawałki kawałki ziemi po 18 w cenie ok 80-95tys za ha.

Mnie nie stać na takie ziemie.. ale kupił to ktoś kto ma ok 3tys ha.. dla nich nie robi to aż tak dużej różnicy w kosztach.

A po co to kupują, cholera go wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malymiro    3

czy opłaca się kupić 3 ha za 12 tyś tylko to jest teren podmokły lecz mają brać rowy jakieś 50 cm w głąb 2 sprawa to są palny

Edytowano przez malymiro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

po 12 to jeszcze można ryzykować w razie rowów ci nie pogłębią to sobie jakoś sam wodę tanim kosztem odprowadzisz, ale jak koledzy wyżej piszą to brać teraz ziemie po np 20 tyś bo dla mnie to jest drogo ( mówię o swoim rejonie gdzie ziemia jest od klasy III b wzwyż i na działce 4 ha potrafi być kilka klas ziemi łącznie z V ) i zaciągać na to kredyt na 20 lat to chyba będzie można się przejechać jak cały czas tylko wszyscy mówią o cięciu dotacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Ostatnio już chcieliśmy kupic 4 ha łąk za 25tyś/zł całość jak my tam pojechaliśmy to normlanie szkoda gadać to łąka więc woda chupie że aż strach chodzić a co dopiero ciągnikiem wjechać nie uzytkowane z 15lat drzewa już powyrastały na 2/3 części pola i dość wysokie a baba z agencji mówi panie to jest ładna łąka zadba itd. tato mój mówi że to normalnie koniec swita tam był, aj daliśmy sobie tym spokuj nie wiem czy ktoś to kupi nawet za 8 tyś całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

4ha za 25000zl , to tylko brac , bierz kredyt preferencyjny i z doplat Ci sie samo splaci za 6 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frooger    1

kto da dopłaty jak nie da rady wjechac i kosic? jedno sa doplaty, a drugie sama cena i to co mozna z tego zrobic. wszak nikt nie da dopłat jak nic nie zrobia, ja ogladalem tanie łąki to jest fajnie i fajna cena, ale co z tym robić? podatek tylko płacić, czy las zakładać?

 

kolego rolnikursus, podrzucisz gdzie te łąki ogladaliscie, ja tez sie interesuje takimi teranami w lubelskim i chetnie bym nie tracil czasu na ogladanie takiego nieuzytku. podpowiem ci ze bywa troche terenow w dobrej kulturze (jak za ta cene)

Edytowano przez frooger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

oczywiście możesz, jedynie ANR ma możliwość zablokowania takiej transakcji na etapie zakupu

dlaczego może zablokować? a jak podstawie rolnika z tej gminy gdzie leży ten grunt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

dziś ogłoszenie o tej ziemi i łąkach się ukazało, dzwoniłem i się uśmiałem cena 10x większa. haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

Witam.

 

Piszecie o cenach ziemii za ile kupujecie, jakie rekordy cenowe padają w waszych okolicach. Pochodzę z rejonu gdzie grunty są jedne z wyższych w kraju, ceny wahają się od 30-50 tyś./ ha. Jestem ciekaw za jakie pieniądze byście byli sprzedać swoją ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

4ha za 25000zl , to tylko brac , bierz kredyt preferencyjny i z doplat Ci sie samo splaci za 6 lat

Tak samo myślał mój tato ale jak te pole zobaczyliśmy to nawet nie ma sensu mokro tem tak jest że strach chodzić a co dopiero ciągnikiem jakimś ze sprzetem wjechać połowe pola to już las więc jak dopłaty brać kontrolę zrobią i powiedzą że za nieużytek kasę biorą i jeszcze kary będą aj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricardo    5

Ja nie po to kupuję żeby sprzedać.

 

Nie chodzi mi o kupowanie a później sprzedawanie, chodzi mi za jakie pieniądze by ktoś sprzedał czyli ile jest warta dla was ziemia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dla mnie moja ziemia jest bezcenna... i chętnie by areał powiększył choć słabe gleby u nas... i jak czytam że w niektórych miejscach w kraju ziemia kl 4tej, 3eciej kosztuje 35-40 tyś to mnie krew zalewa... u nas za te najsłabsze gleby żądają 25-30 tyś... a praca i plony nieporównywalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Ziemia która dostałeś od przodków oczywiście jest bezcenna ale w szle zakupów nie zapominaj o rachunku ekonomicznym (no chyba że masz dostęp do nieograniczonego źródła pieniędzy) bo inaczej możesz stracić nie dośc to co kupujesz ale również i to co masz (znam taki przypadek).... ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak, dobrze o tym wiem wolowik. u nas terz jest kilku takich gospodarzy... mam nadzieję że to "szaleństwo ziemi" jest spowodowane działaniami naszego "nieomylnego rządu" i chęcią załatania dziury budżetowej i po okresie ochronnym ziemia stanieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Ja zastanawiam się ile można dać za działkę ok 13,5 ha ziemia 4 i 5 klasa pół na pół ? Obecnie są to łąki.

W przyszłym tygodniu jest na nią przetarg ograniczony do którego się zakwalifikowałem są jeszcze dwaj chętni, cena wywoławcza 242 tyś.

Dodam że po sąsiedzku mam łąkę 5,5 ha na którą złożyłem już wniosek o pierwokup z ANR. Ogólnie zamierzam przekształcić w grunty orne.

Edytowano przez PrzemoO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak jesteśzdecydowany i pasuje Ci ta ziemia to sprubój powalczyć ale nie za wszelką cenę. obyś wytargował jak najniższą cenę :) daj znać jak Ci poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

Przemo0 jak chcesz kupić tę ziemię to jedź do tych dwóch w niedzielę lub załatwcie to przed przetargiem bo w innym razie to różnie może być :huh:

 

Przemo0 jak chcesz kupić tę ziemię to jedź do tych dwóch w niedzielę lub załatwcie to przed przetargiem bo w innym razie to różnie może być :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak tamci dwaj są zainteresowani żeby to kupić tak jak ty to nic nie załatwisz. A jak nie chcą kupić to stracisz tylko kasę na odstepne a oni będą się śmiać bo i tak by nie licytowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wszyscy przetargu wygrać nie mogą, więc łatwiej jest ustalić zadowalające wszystkich rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj