Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

michalgd    3

jak masz sprzęt to można brać , jeszcze kwestia jaka to ziemia. Natomiast jeśli nie masz maszyn to daruj sobie , rok, 2 lichej ceny i nie dasz rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

95 ha II klasy, 55ha IIIa, 10ha IIIb reszta w IV a i b. Maszyn nie mam. A i kawałek mam do tej ziemi 150km drogi.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

zadzwonie do amr w poniedziałek. Ciekawa, raz tam byłem w tych okolicach i ziemia tam to czarna jak smoła. Sprzęt to nie problem, można wynająć, część kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio066    5

Co powiecie o dzierżawie ok 200ha za 1385 dt pszenicy?

Wiem o jakiej ziemi mówisz mam do niej max 5km,na twoim miejscu bym się nie napalał było ostatnio 300ha i wzięła ją jakaś centrala nasienna i zapewne te grunty znów wezmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Jak jest to dzierżawa to przypuszczam, że nie dłużej jak do końca przyszłego roku... W dodatku uważam, że będzie dużo ludzi zainteresowanych tym kawałkiem i cena dzierżawy urośnie kilkakrotnie... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

może mu sie poszczesci a może już dawno jest ustalone kto to dostanie wszystko w ANR jest możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pipa123    3

oby cena za ha jak najwyższa jak bede swoje sprzedawał w wlkopolsce to jakis brudas na pewno da wiecej jak 40 tys jak nie to niech spada

No jak ty z brudasami interesy będziesz robił to ci smród tylko zostanie i nici z tej BM-ki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

W mojej okolicy pobliski dzierzawca pgr ziemie ta co mial wykupic jak ANR wymagala a reszte bedzie podzielona na kawalki podobno 10lub 15 ha juz sa przetargi jak ktos zainteresowany pisac priv podam szczegoly:) lodzkie badz wejsc nalezy na strone ANR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wiem o jakiej ziemi mówisz mam do niej max 5km,na twoim miejscu bym się nie napalał było ostatnio 300ha i wzięła ją jakaś centrala nasienna i zapewne te grunty znów wezmie.

po ile dali za dzierżawe? To są te czarne ziemie dobrze myślę?

 

Gdzieś jeszcze jedna dzierżawa jest w innym województwie to do któregoś września. Przecież nawet kuku nie dojrzeje nam. Bo teraz już nic nie posiejemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

No jak ty z brudasami interesy będziesz robił to ci smród tylko zostanie i nici z tej BM-ki

łazisz za mną po forum dzbanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

zadzwonie do amr w poniedziałek.

dzwoniłem i dzierżawa krótko terminowa, na wiosnę będą dzielić i sprzedawać. Więc się nie opyla. Chyba że kuku posiać i na jesień zebrać jak się zgodzą i z pnia sprzedać ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

łazisz za mną po forum dzbanie?

Niestety prezentujesz poziom nastoletniego brudasa...


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Witam, czy może ktoś się orientuje w których dokładnie obszarach a może nawet gminach znajduje sie ziema na sprzedaz od ANR Olsztyn (woj. warm.-mazur.)ok. 6,3 tyś, ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

mówili że nie ustalali jeszcze dat przetargu to może i nie zamieszczali ogłoszeń

Edytowano przez martin0000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ale wykaz zawsze jakiś czas przed przetargiem wywieszają, i na stronie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

to może widocznie w moich stronach nie mają nic do zaoferowanie jak tak,i ja nie wiem gdzie aż tyle ziemi sprzedają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

nie dzwoniłem i nie było nic,a i dopiero w niedziele podali w programie "Tydzień" że ANR OLSZTYN ma 6,3 tys ha to może dopiero będą czynic jakieś działania ogłoszeniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Witam, czy może ktoś się orientuje w których dokładnie obszarach a może nawet gminach znajduje sie ziema na sprzedaz od ANR Olsztyn (woj. warm.-mazur.)ok. 6,3 tyś, ha?

jest na stronie ANR.

W moich okolicach tj w promieniu 20km sprzedają coś prawie 500ha z czego 4 działki mam niecały 1km od gospodarstwa a jedną przez drogę.

Niestety ale mając 30ha nie rzucę się na to bo wielkość działek powala - ta przez drogę to ponad 160ha, druga to fragment drogi, trzecia ma chyba 10ha a czwarta to trochę podmokłe 4,5 którym muszę się zainteresować.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

i co to za ustawa aby dotychczasowi dzierżawcy zrzekli się 30% dzierżaw aby mniejsze gospodarstwa tą ziemie wykupiły jak agencja łączy kilka działek pod jeden przetarg gdzie wychodzą działki po około 30 -50 ha i wystawia za hektar 16-17 tyś i jak takie gospodarstwo rodzinne mające 25-50ha ma kupić taką ziemie jak po prostu nikogo nie stać i zostaje tylko ziemia podmokła lub w jakimś lesie i jakie tu możliwości rozwoju a potem mówią w agrobiznesie albo w tygodniu z ministerstwa rolnictwa ile to oni ziemi nie wystawili ludziom do przetargu jak to i tak kupią tylko duże gospodarstwa. w tym wszystkim najgorsze jest to że tylko nasze państwo chce wykorzystać moment drogiej ziemi i załatać dziurę w budżecie a potem w razie kryzysu czy niech z dopłatami albo niskie ceny zbóż będą mieć gdzieś rolnika i tylko powiedzą było nie brać tak drogiej ziemi a Ty rób co chcesz a na uwolnienie rynku ziemi nie ma na co zwracać uwagi bo żadni obcokrajowcy nie przyjadą jej wykupywać jak by chcieli to i tak by kupili w Czechach rynek jest wolny ziemi może kupić każdy cena niższa niż w Polsce i jakoś nikt się specjalnie nie pcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj