katopo

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton

Polecane posty

katopo    43

Witam,

w najbliższym czasie czeka mnie zakup nowego rozrzutnika obornika. Ładowność jaka wchodzi w grę to 6 lub 8 ton. Proszę o poradę jaki rozrzutnik zakupić. Potencjalny produkt musi mieć deklarację zgodności (zakup na PROW), posuw hydrauliczny, adapter pionowy, nadstawki do qq oraz hamulce (najlepiej hydrauliczne). Nie chciał bym zbędnie szaleć z pieniędzmi więc proszę o jakiś wygórowanych fantazji.

 

Osobiście zastanawiałem się nad firmą IGAMET. Za posuw hydrauliczny, adapter pionowy, nadstawki do qq, hamulce hydrauliczne, ładowność 8ton dziś zaśpiewali mi 38tyś zł netto. Jest tam tylko niewiadoma z deklaracją zgodności (wersja 6 tonowa ma ją na 100%)

 

Dodam że rozrzutnik będzie współpracował z ciągnikiem MC Cormick CX95 (90KM)

Edytowano przez katopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Znajomy też polecał mi metal fach N-267 ma go od dwóch lat i nie narzeka.

Nie będę ukrywał że cena też odgrywa dużą rolę.

Edytowano przez katopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Dla ciebie pewnie za drogi, ale ja bym polecił Fliegla. Mam 10t tej właśnie firmy i choć obornika mam bardzo mało to dobrze się sprawuje, a po zasunięciu tylniej klapy można spokojnie wozić kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Kolego wybierał bym na twoim miejscu 8T bo jest tylko 50 cm dłuższa od 6T a osobiście ci odradzam firme igamet pewna osoba z okolic Rudej kupiła u nich 6T i pod koniec gwarancji podczas skrętu na asfalcie oderwało się koło ścięło je przy piaście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Też skłaniam się ku 8 tonom. Jeśli nie IGAMET to może Warfama n-266 lub metal-fach N-267 Tylko to jest koszt już rzędu ponad 45tyś zł netto

Słyszałem o firmie Jol-Met co sądzicie o tej firmie? Za rozrzutnik 8 tonowy z adapterem pionowym chcą 33tyś + nadstawki do qq 2tyś + 1,2 tyś hamulce + 2,5tyś posuw hydrauliczny. Czyli 39 tyś zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Czekam właśnie na rozrzutnik tej firmy ma być w tym tygodniu 8T pionowe wałki i hydrauliczny posuw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Maxer liczę na recenzję z twojej strony i jakieś zdjęcia. Jak możesz to napisz ile dałeś za taki rozrzutnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Dzwoniłem dzisiaj i dostane go w sobotę

 

20,04,2012 Niestety przywiezie mi go w poniedziałek

Edytowano przez Maxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Maxer napisz jutro pierwsze wrażenie. A mam jeszcze jedno pytanie na temat użytkowników Warfamy N-266 jak wygląda sprawa z wożeniem kukurydzy i podobnych na kiszonki. Czy ten rozrzutnik się do tego nadaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Katopo rozrzutnik zrobili tak jak chciałem a to co mi w nim najbardziej się podoba to że podłoga to jest jeden kawał blachy . Wałki są dobrze wyważone, posuw chodzi super, szerokie opony 400. Jak ktoś chce zdjęcia to niech na priv wyśle adres e-mail.

Edytowano przez Maxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Znalazłem też niedawno ofertę firmy Moskit z Śliwnik k.Kalisza i wydaje się ciekawa. Czy ktoś użytkuje taki sprzęt? Co o nim sądzicie? link do strony: http://www.moskit.fr.pl/

 

I tu pojawia się pytanie jakie są wady i zalety podwozia typu tandem a podwozia jedno osiowego z większą oponą?

Edytowano przez katopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Moim zdaniem tego rozrzutnika bym nie kupił przez adapter takie łopaty mam w rozrzutniku z czarnej białostockiej (jeden wał) i wali bryłami obornika.

 

Różnice tandem a jedna oś:

-mniejszy nacisk na 1 cm2

-lepiej się zachowuje na nierównościach

-częściej spotykany

-rwanie darni na zakrętach

więcej mi nie przychodzi do głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Koledzy rozrzutnik spisuje się na bardzo dobrze polu rozrywa obornik bez problemu a w połączeniu z posuwem hydraulicznym to bajka po 3 dniach od skończenia wywożenia obornika myłem go( czekałem na myjkę) to farba odpadała tylko na adapterze ale tylko wierzchnia warstwa a podkład zostawał łańcuchy się trochę rozciągnęły jest jeden minus trochę wciąga obornika pod podłogę ale nie tyle co warfamy 6T.

Ogólnie sprzęt jest bardzo dobry a za te pieniądze to lepszego nie można kupić no chyba że ktoś sobie domówi zasuwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

a można w twoim zamówić zasuwy? Przydały by się do kiszonki i do tego aby nie gubić obornika po drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Jak składasz zamówienie to mogą ci wstawić zasuwy (nie wiedziałem o tym wcześniej kierowca mi to powiedział jak przywiózł rozrzutnik) bo później już nie (trzeba sporo przerabiać) zrobią jak sobie życzysz przed adapterem(jak w metal fachu) lub za nim, a do kukurydzy chyba ona się nie zda bo będzie ona niższa od nadstawek więc będziesz musiał ją wyjąć i wsadzać klapę tylną od nadstawek.

Ja osobiście do obornika nie potrzebuje zasuwy bo jak wywoziłem obornik to nic mi się nie zgubiło wystarczy po naładowaniu zajść z tyłu i zwalić to co leży na ślimakach tylko jak uruchamiasz wałki to obornik na nich leży i gęsto rzuci na ziemię i to może być problem na łąkach, a jak miałbym chciał wstawić sobie klapę to bym zrobił tak jak tu: http://otomoto.pl/pol-mot-warfama-nowy-n-218-p-A113140.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek1990    0

mam pytanie czy ktos wozi rozrzutnikiem np 8tonowym zboże i czy tasmy dobrze zsuna zbooże i ile może to trwać??

 

 

z góry dziękuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

W niedługim czasie będę dokonywał zakupu rozrzutnika. Zdecydowałem się na 8 tonowy. Mam zamiar wybrać coś z dwójki Metal Fach n267 lub Warfama/Ursus N266

Cena podobna. Oba mają podobne wyposażenie. I mam tu pytanie do użytkowników co bardziej byście mi polecili?

Rozrzutnik tak jak pisałem wcześniej będzie śmigał z 90KM ciągnikiem.

Oprócz rozwożenia obornika ma służyć jako przyczepa objętościowa do zielonek i kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Nie posiadam żadnego z nich, jest u mnie kilka w okolicy Metal-Fachów, sąsiad też ma. Awaryjne one nie są, ale większość osób narzeka że są one dość ciężkie do ciągania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez zyzek
      Orientuje się ktoś może, co może być przyczyną tego, że co chwila pękają tarczki sprzęgła przeciążeniowego w polskim rozrzutniku? Oryginalne działały przez lata, a po wymianie sypią się co kilka-kilkanaście rozrzutników.
      Chodzi o ten element:

      Powodem jest słaba jakość nowych tarczek, czy przyczyna może być inna? Wie ktoś może  gdzie kupić tarczki, które powinny wytrzymać dłużej?
    • Przez Grz3g0rz
      Witam,
      Ostatnio w moim rozrzutniku UNIA TYTAN 7 cieknie olej z przekładni adaptera. Aby usunąć usterkę musiałbym otworzyć przekładnie, lecz potrzebowałbym jej schemat (którego nigdzie nie umiem znaleźć), aby wiedzieć czego się spodziewać i jak się za to zabrać. Niestety do rozrzutnika mam jedynie instrukcje obsługi. Więc gdyby ktoś był w posiadaniu katalogu części, bardzo bym prosił, aby podesłał mi zdjęcie tego schematu
      Pozdrawiam
    • Przez rsiejka
      Witam. Wiem że jest dużo różnych tematów tego typu. Rozwarzam zakup polskiego rozrzutnika jednoosiowego i przerobic go na przyczepe i tu zaczyna sie problem. Domyslam się, że nie ma on 2m szerokości skrzyni więc tu mam pytanie do Was czy jest sens kupic kilka metrow profila/ceownika takiego żeby poszerzyc go na 2m i 5-10cm. Oczywiście adapter, przekładnia, wałek i łancuchy nie sa mi potrzebne. Czy to wogole jest płacalne zakup, poszerzenie i jakas farba czy darowac sobie i nakupic więcej materiału i samemu wyspawac wszystko od podstaw. Przypuszczam że paka ma okolo 1,8m woec trzeba by kupic ceownik/profil 14cm. Do tego pewnie jakos trzeba rozsunać oś. Jest to możlise czy cięcie i spawanie znowu? Przyczepa o ktorej myśle bedzie potrzebna do wożenia skrzyniopalet o wymiarach 1m/1.2/0.8m wys. Załadunek bedzie się odbywał od boku więc burty nie są mi zbytnio potrzebne. Ile ton moze wytrzymac oryginalna konstrukcja na zdrowych oponach 11? Jedna skrzyniopaleta z towarem to okolo 250-300 kg a chciałbym zabierać 12 sztuk. Jeszcze jedno. Czy ltpś ma może chwile wolnego czasu i mogłby mi podac wymiary tego rozrzutnika? Chodzi mi o wysokość na podłogi od ziemi, szerokośc paki, długość paki i najważniejsze, jaka jest odleglość od przedniej burty do osi i od osi do konca paki. Potrzebne jest mi to do tego,że skrzynia załadowane od boku ma 1.2m. Czy wyda to tak ze bedzie od burty do osi 2.4m a od osi do konca 1.2? Dziekuje za wszyskie odpowiedzi. Każda informacja jest przydatna
    • Przez FarmerX2
      Panowie, mam rozrzutnik Deguillaume 9t i on posiada mały komputerek, z czujnikiem zliczajacym obroty wału ciągnącego łańcuchy. Jakie zastosowanie ma ten cyfrowy licznik? Na jeden kurs licznik dodaje +5 na wyświetlaczu, ma 3 przyciski, TOTAL, plus, minus. Po naciśnięciu TOTAL, liczba na wyświetlaczu zmienia się na taką, która można plusem i minusem regulować. O co tu chodzi? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj