katopo

Zakup Rozrzutnika 6 lub 8 ton

Polecane posty

MalyJohn    246

chciałbym się podłączyć pod temat :) Jeśli mogę oczywiście. A konkretnie chodzi mi o rozrzutnik METAL FACH N267/1. Co o nim myślicie? U mnie jego zadaniem byłby obornik (mniej więcej 2 x w roku 100 ton) transport masy z kukurydzy (pomiędzy 10-15 pełnych sztuk w roku) oraz rozsiewanie wapna (około 50 ton rocznie). I mam takie pytanko. Warto go kupić do tych robót? Oraz jak on będzie radził sobie z wapnem? Bo wydajne mi się, że do obornika i kiszonki to on się bez problemu nada na tą ilość co ja mam, tylko jak będzie z wapnem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomkar    0

planuję zakup 8 lub 9 t rozrzutnik jak ktoś ma jakie uwagi zarówno wady jak i zalety to proszę pisać ceny też mnie interesują. z góry dzięki

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Ja bym ci polecił rozrzutnik warfamy inaczej terazniejszego ursus z drewnianymi burtami sąsiad ma i bardzo chwali jest z niego zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krone125    10

A ja gdybym mial coś brać to albo 8 Metal Fachu Albo Cynkomet u mnie tylko te 2 firmy wchodzą w gre jeśli chodzi o sprzęt do makaronu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPrezes    1

Jeśli nowy, to może rozejrzyj się za rozrzutnikiem np. Metal tech RO8 lub Alima 9t.

-wysokie i szerokie koła

-szeroki rozrzut

-wąska skrzynia z 4 łańcuchami

-niski próg załadunku

-możliwość wysiewu wapna


Sprzedam rozrzutniki obornika Czarna Białostocka 3,5t i PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

a ja polecam firmę ZBYCH. mam 8 tonowy i sam się zdziwiłem jaki jest lekki na ciągnik bo zetor 58 km nie ma z nim problemu a nie doładowywójąc na max to i c 360 z 15 razy woziłem i spokojnie dawał radę.znajomy dealer mnie namówił i nie żałuje a tymbardziej,że 8t kosztował 30tyś brutto z wałkami ślimakowymi i szerokimi kołami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście też polecam Warfamę (URSUS) N266 ,dużą zaletą są drewniane burty które przede wszystkim nie ulegają korozji a jak udeżysz ładowaczem to ewentualnie wymienisz deskę , w wyposażeniu standardowym macie tylną zasówę hydrauliczną a 4-ro bębnowy pionowy adapter idealnie i równomiernie rozrzuca obornik. Mój kuzyn kupił taki rozrzutnik wiosną 2012 roku i pracuje nim z JD 5090M i bez problemu daje rade , bo jest na szerokim ogumieniu i jest lżejszy od konkurencji . Z tego co pamiętam to kupił go w dobrych pieniądzach , tu macie link do tej firmy : http://rolnicze-maszyny.pl/rozrzutnik-obornika.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja polecam cynkometa.Mam osobiśće rozrzutnik n221\3\4 współpracuje z zetorem 7011.Można nim wozić zboże i qq dokupując nadstawy które mało kosztują a sporo zwiększają pakę rozrzutnika. :)

,

,tu macie moje filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LETNI    0
Napisano (edytowany)

JA MAM TYTANA 10 PLUSA BARDZO SOBIE CHWALE ALE DO QQ SIĘ NIE NADAJE PONIEWAŻ TAŚMA IDZIE ZBYT WOLNO ZANIM WYŁADUJE TO MOŻNA ZASNĄĆ W TRAKTORZE A DO OBORNIKA JEST OK NO I TRZEBA ADAPTER ODCZEPIĆ BO STRASZNIE rzUCA NA BOKI QQ

Nie pisz z włączonym Caps Lockiem

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Witam, zastanawiam się nad wymianą rozrzutnika na tandem 6t, czy ursus c 360 poradzi sobie z 6 tonowym tandemem Warfamy ?

Da się tym rozrzutnikiem wozić słome, siano w małych kostkach, a jak z przewozem zboża ?

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucek279   
Gość lucek279

to zależy od warunków ale powinien sobie dać rade my ciągaliśmy starego forschnita 6 tonowego c360 i jakoś dawał rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie ze dałaby rade. My ciągalismy 6t na tandemie c360. lekko nie miala ale swoje robila :D

Mam taki rozrzutnik wlasnie na sprzedaz. 6t polski na tandemie. Jak cos to pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jak przeglądałem filmiki na youtube to N 218 ursusem c 360 3p ciągneli i to po górkach, ale na rżysku. Więc myślę że c 360 da rede, sam rozrzutnik waży 2 tony+towar, a jego ład. to 6 ton. A jak z przewozem kostek, zboża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganiek    2

Jak trochę posiedzisz nad nim to zborze przewieziesz z kostkami nie powinno być problemu. :P A czy widziałeś żeby c 360 nie dał rady :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez zyzek
      Orientuje się ktoś może, co może być przyczyną tego, że co chwila pękają tarczki sprzęgła przeciążeniowego w polskim rozrzutniku? Oryginalne działały przez lata, a po wymianie sypią się co kilka-kilkanaście rozrzutników.
      Chodzi o ten element:

      Powodem jest słaba jakość nowych tarczek, czy przyczyna może być inna? Wie ktoś może  gdzie kupić tarczki, które powinny wytrzymać dłużej?
    • Przez Grz3g0rz
      Witam,
      Ostatnio w moim rozrzutniku UNIA TYTAN 7 cieknie olej z przekładni adaptera. Aby usunąć usterkę musiałbym otworzyć przekładnie, lecz potrzebowałbym jej schemat (którego nigdzie nie umiem znaleźć), aby wiedzieć czego się spodziewać i jak się za to zabrać. Niestety do rozrzutnika mam jedynie instrukcje obsługi. Więc gdyby ktoś był w posiadaniu katalogu części, bardzo bym prosił, aby podesłał mi zdjęcie tego schematu
      Pozdrawiam
    • Przez rsiejka
      Witam. Wiem że jest dużo różnych tematów tego typu. Rozwarzam zakup polskiego rozrzutnika jednoosiowego i przerobic go na przyczepe i tu zaczyna sie problem. Domyslam się, że nie ma on 2m szerokości skrzyni więc tu mam pytanie do Was czy jest sens kupic kilka metrow profila/ceownika takiego żeby poszerzyc go na 2m i 5-10cm. Oczywiście adapter, przekładnia, wałek i łancuchy nie sa mi potrzebne. Czy to wogole jest płacalne zakup, poszerzenie i jakas farba czy darowac sobie i nakupic więcej materiału i samemu wyspawac wszystko od podstaw. Przypuszczam że paka ma okolo 1,8m woec trzeba by kupic ceownik/profil 14cm. Do tego pewnie jakos trzeba rozsunać oś. Jest to możlise czy cięcie i spawanie znowu? Przyczepa o ktorej myśle bedzie potrzebna do wożenia skrzyniopalet o wymiarach 1m/1.2/0.8m wys. Załadunek bedzie się odbywał od boku więc burty nie są mi zbytnio potrzebne. Ile ton moze wytrzymac oryginalna konstrukcja na zdrowych oponach 11? Jedna skrzyniopaleta z towarem to okolo 250-300 kg a chciałbym zabierać 12 sztuk. Jeszcze jedno. Czy ltpś ma może chwile wolnego czasu i mogłby mi podac wymiary tego rozrzutnika? Chodzi mi o wysokość na podłogi od ziemi, szerokośc paki, długość paki i najważniejsze, jaka jest odleglość od przedniej burty do osi i od osi do konca paki. Potrzebne jest mi to do tego,że skrzynia załadowane od boku ma 1.2m. Czy wyda to tak ze bedzie od burty do osi 2.4m a od osi do konca 1.2? Dziekuje za wszyskie odpowiedzi. Każda informacja jest przydatna
    • Przez FarmerX2
      Panowie, mam rozrzutnik Deguillaume 9t i on posiada mały komputerek, z czujnikiem zliczajacym obroty wału ciągnącego łańcuchy. Jakie zastosowanie ma ten cyfrowy licznik? Na jeden kurs licznik dodaje +5 na wyświetlaczu, ma 3 przyciski, TOTAL, plus, minus. Po naciśnięciu TOTAL, liczba na wyświetlaczu zmienia się na taką, która można plusem i minusem regulować. O co tu chodzi? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj