Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
atomik

zrośnięcie warg sromowych

Polecane posty

atomik    145

witam

zwracam się do was z prośba o poradę ponieważ pierwszy raz w życiu spotkałem się z takim przypadkiem. Mam do zacielenia jałówkę z seksowanego nasienia ma 13 miesięcy i dziś dostała ruję co się okazało gdy chciałem sprawdzić śluz na wargach sromowych one są całkowicie zrośnięte i nie wykształciło się chyba wejście do pochwy. Jałówka mocz odprowadza więc minimalny otwór musi być. Co z nią zrobić bo szkoda jest mi jej ubić jest bardzo cenna sztuka dla mnie, czy istnieje możliwość chirurgicznego nacięcia sromu ?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ona czasami nie jest z bliźniąt? (jałówka i byk) ?

Wiadomość z agroFakt.pl

atomik    145

nie jest z bliźniąt to raz a dwa kontaktowałem się ma dziś przyjechać choć z takim przypadkiem się nie spotkał, u świń tak ale nie u bydła. Jałóweczka jest z seksowanego nasienia

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Z nasienia seksowanego czasem zdażają się wady genetyczne, bo nie jest to nasienie naturalnie stworzone. Wezwij lekarza i czekaj co on powie. Myślę że uda się rozciąć te wargi i ją zacielić. Kiedyś spotkałem się z przypadkiem, że po seksowanym jałówka nie miała macicy.

atomik    145

jest naturalnie stworzone tylko wyselekcjonowane przez co słabszej jakości, czekam na weta co powie jeżeli to tylko kwestia rozcięcia sromu to myślę że będzie ok, gorzej jak nie są w pełni wykształcone drogi rodne ale z drugiej strony nie miała by objawów rui a ma. czekamy

Edytowano przez atomik

andrzej2110    529

Objawy ruj to sprawa jajników. Czyli ona ma je a przynajmniej jeden który produkuje hormony. Ciekawe czy jest komórka jajowa oraz prawidłowa macica.

atomik    145

ok także sprawa się wyjaśniła, otóż jałówka jest obojniakiem albo jak kto woli hermafrodytą, ma wykształcone jajniki i macicę, natomiast w miejscu sromu są trzy malutkie otworki i małe prącie, którym odprowadzany jest mocz :) lekarz zdębiał jak zobaczył takie cudo. Także jałówka do kasacji, troszkę się podpasie i nara gitara i pozostaje reklamcja nasienia - gadałem z inseminatorem powinien mieć duplikat zaświadczenia unasienniania. Powinienem sobie dać punkt do reputacji za to że rozwiązałem temat :P

Edytowano przez atomik

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Po jakim buhaju jest ta jałówka?

Edytowano przez rmiecz8

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ale to chyba nie z polski buhaj?

kabus55    54

Hej nie chciałem zakładać nowego tematu tylko spytam tutaj. Otóż mam krowę taką taką trochę mięsną i ta krowa zawsze ok 2 miesiące przed ocieleniem sama gubiła mleko a do jedzenia nie dostawała raczej paszy treściwej, zimą kiedy dawała jeszcze sporo mleka kupiłem cielaka (pił mleko od niej ale z wiadra), a że krowa nie dostawała jakichś rarytasów to trochę zmarniała tym bardziej że jej cielak był przy niej 5 miesięcy, więc zaczęła dostawać trochę paszy treściwej ok. 3 kg dziennie i na dzień. po jakimś czasie zaczeła jak zwykle zostawiać mleko, termin wycielenia ma na 20 maja, ale kilka dni temu wymie jej spuchło jak przed ocieleniem, zaczęła dawać wiecej mleka pomimoi tego że zaczęła dostawać gorsze jedzenie żeby przestała juz doić no widzę, że zaczyna odpuszczać jak przed ocieleniem więc wszystko wskazuje, że się ocieli. powiedzcie mi co moze byc tego przyczyną. Czy jest możliwe, że to dlatego, że zbyt długo otrzymywała paszę treściwą?

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

u mnie paszę treściwą krowy dostają przez cały rok i to nie ma najmniejszego wpływu. Czy ta krowa powtarzała, bo być może że zacieliła się wcześniej lub ocieli się sporo przed terminem.

kabus55    54

Nie krowa nie powtarzała. zacieliła się za pierwszym podejściem, była zainseminowana montbeliardem. To mnie uspokoiłeś bo mi matka mówi że to od tego a ja jej na to, że to nie możliwe. Spleśniałego nie jadła bo mój brat nad to raczej uważa, a jeżeli już to raczej może przypadkiem jakąś niewielką ilość która chyba nie powinna jej zaszkodzić.

Mati10    8

Może ją przewiew złapał i zapalenia dostała. Z tą paszą treściwą to bez przesady, bo ją zapasiesz i cielaka też i może być problem z wycieleniem. Nie za późno na zasuszenie?? Zasadniczo krowa powinna być zasuszona na ok 8 tyg przed przewidywanym terminem.

Edytowano przez Mati10

kokoman0    59

Ja miałem podobny przypadek otóż krowa została zasuszona i wszystko przebiegało ładnie tzn. zmniejszyłem dawkę pokarmową (przestała dostawać treściwą i qq oraz dostawała owsiankę) i jakiś tydzień od podania antybiotyku na zasuszanie patrze a ona zaczyna nabierać wymię. Nie dostawała nic dobrego takiego do jedzenia tylko gorsze siano a ciągle nabierała wymię. Jak się później okazało "zrzucała" (poroniła) i wycieliła się miesiąc przed terminem (nie obyło się bez pomocy weterynarza). Cielak był martwy bo się udusił własną pępowiną. Wydaje mi się, że u ciebie ma miejsce to samo.

Edytowano przez kokoman0

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować