yacenty

Ceny ciągników 2012

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Laver    5

Co sądzicie o cenie 264 tys. netto za valtre 133 hi tech opony 480, 600, kabina amortyzowana, pneumatyczny fotel i siedzisko dla pasażera znaczy te opony to w standardzie. Ciągnik jest z ad blue i posiada skrzynie mechaniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Mechaniczna.. rewers bez sprzęgła, półbiegi, biegi główne zmienianie ze sprzęgłem w guziku, więc czy to takie uciążliwe? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mechaniczna skrzynia, dla niektórych pozostaje jeszcze zaletą, ale odnośnie do ceny to jak za 4 cylindry w takiej specyfikacji to cena za wysoka, wyżej masz konkurencje z lepszym wyposażeniem w 6 cylindrach za mniejsze pieniądze JD 6630, a za te 260 to jeśli już chcesz 4 cylindry to jest JD 6534 premium, jedyną przewagą valtry jest przekładnia 50km/h, natomiast biorąc pod uwagę utratę wartości ciągnika to skłaniałbym się ku JD;

 

czy valtra ma miękką oś w tej specyfikacji?

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli to seria T, to konkurentem może być tylko JD 6620 premium, czy w tej valtrze nie ma większych pomp hydrauliki niż 90l/min?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Tak ta valtra jest 6 cylindrowa chyba 133 km to moc znamionowa pompa w standardzie to 73 l dopłata 800 zł za pompę 90l i to jest największa dostępna pompa w tym modelu ciągnik jest bez amortyzowanej osi, za os dopłata 12 tys. Biorę jesze pod uwage steyra 6140 komfort profi clasic ecotech cena 245 tys. netto z ad blue, case maxxum 125 multicontroller bez adblue cena 240 tys. netto oba ciagniki maja amortyzowana kabine i szersze opony oraz mf 6465 w standardzie bez ad blue cena ok 265-270 tys. netto.

Wiecie może po jakim kursie korbanek przelicza euro na złotówki czy jest to średni kurs wg. NBP czy kurs sprzedaży wg. NBP? A i za skrzynie 50 musze do valtry dopłacic 2 tys. tzn. za eco speed. Ta cena za valtre to cen bez targowania pierwsza cena którą zaproponował mi dealer za cesa i steyra zreszta też.

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to już lepiej pisać o cenach tutaj, to też darmowa baza

 

@Laver aż wierzyć mi się nie chce, te ceny są kosmiczne case/nh/steyr odpychają mnie wykończeniem kabiny i małą liczbą przełożeń, jeśli potrzebujesz ciągnik do transportu to MF z dyna 6 lub valtra, ja chyba skuszę się na JD bo wśród konkurencji ma zbliżoną i korzystną cenę (najlepszy stosunek ceny do jakości) cena jest wyznaczana w zł, więc przy wysokim kursie euro jest to korzystne rozwiązanie, dzisiaj rozmawiałem z kilkoma przedstawicielami i na dzień dobry zaproponowali ceny od 245 do 254 tys zł netto za 6630 z tls,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Kissmy

A orientujesz się może jaki przyjęli kurs euro przy wyznaczaniu cennika z złotówkach? Znam ceny kilku modeli przed wprowadzeniem nowego cennika i ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

po 3,7zł za euro liczą, czyli promocja -70gr do euro poniżej kursu 4,4zł za euro, z tego co pamiętam to w 2011 roku odejmowali 50gr, ale jak kupowałem ciągnik to kurs był poniżej 3,9zł za euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

to już lepiej pisać o cenach tutaj, to też darmowa baza

 

@Laver aż wierzyć mi się nie chce, te ceny są kosmiczne case/nh/steyr odpychają mnie wykończeniem kabiny i małą liczbą przełożeń, jeśli potrzebujesz ciągnik do transportu to MF z dyna 6 lub valtra, ja chyba skuszę się na JD bo wśród konkurencji ma zbliżoną i korzystną cenę (najlepszy stosunek ceny do jakości) cena jest wyznaczana w zł, więc przy wysokim kursie euro jest to korzystne rozwiązanie, dzisiaj rozmawiałem z kilkoma przedstawicielami i na dzień dobry zaproponowali ceny od 245 do 254 tys zł netto za 6630 z tls,

A czy ten jd 6630 jest z flitrem czastek stałych i jaki jest w nim silnik, 2 zawory czy 4 zawory na cylinder? JD do tej pory nie brałem pod uwagę, ale jeśli ma filtr cząstek stałych to opada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

6630 nie ma jeszcze filtra cząstek stałych, 6R już będą miały - zasadniczo to nic złego, tylko jak każda kolejna norma emisji spalin podnosi spalanie, ma 2 zawory (4 ma w wersji premium - lepsze wyposażenie i wyższa cena), wczoraj oglądałem case 125 i steyr (są identyczne, różnią się kolorem i kształtem dachu, ewentualnie strukturą tworzyw w kabinie - ale w obu jakość jest podobnie podła) i co najgorsze mają skrzynkę o 16 przełożeniach, w JD masz 24 prawie za te same pieniądze, już teraz są problemy z dostępnością ciągników w starej normie dlatego trzeba się spieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stiepe    1

Szukam cennika New Holland T4.75 i Zetora Proxima 70

 

Proxima 70 z kabina i 4WD 122 150 zl brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

New holland T 7.220 Autocommand

oś amortyzowana, joystik commandgrip

cena 341 tys netto


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

 

Proxima 70 z kabina i 4WD 122 150 zl brutto

strasznie droga ta proxima chyba z dobrym wyposażeniem podałeś

PS; kiedy wejdą forterry HSX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus95    14

Wie kto ile kosztuje massey ferguson 5455 dyna 4 w full wersji ?


ZAKAZ WYNOSZENIA MOICH ZDJĘĆ BEZ MOJEJ ZGODY !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

MF 6485 + miękki przód i przedni TUZ 79 tys euro, do negocjacji

79 tys. euro netto?

Po jakim kursie korbanek przelicza euro na złotówki czy jest to średni kurs wg. NBP czy kurs sprzedaży wg. NBP?

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to netto, a te ceny za jd 6630 comfort, to za już zamówione ciągniki, cena w złotówkach jest dopiero od czerwca, ale wiąże się z mniej korzystnymi cenami 6630 comfort teraz wychodzi cennikowo 260tys zł, ale już 6830 comfort 270tys zł (a ma lepszą hydraulikę, mocniejszy 10km slnik i 100Nm więcej niż 6630), ja się chyba wstrzymam z zakupem do przyszłego sezonu, jeśli nie nadarzy się jakaś solidna okazja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

strasznie droga ta proxima chyba z dobrym wyposażeniem podałeś

PS; kiedy wejdą forterry HSX

 

już sa w sprzedaży , jest jedna w polsce pokazowa , gdzies nad morzem


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez NewVario
      Hej i czołem Koledzy ,
      zacznę może od najważniejszej rzeczy : ze względu na coraz to rosnące (chore ceny) maszyn i ciągników przeszła mi zajawka na modernizację ... mam podpisaną umowę od czerwca i chcę zacząć ją realizować poprzez jakieś zakupy.

      Czemu zakładam temat? Ponieważ chcę się doradzić osób, które mają jakieś doświadczenie w tym temacie. Kwota dofinansowania jest śmieszna, a potrzeby gospodarstw "milionowe".
      Mam stary główny ciągnik z 1986 r. o mocy 143 km, obecnie używam go w transporcie z przyczepą tandem 12t oraz  gruberem 2,6m, gdzie pracuję na 30-40 cm bezorkowo , ciągnik ciągnie ten agregat 6 zębowy na ciężkich ziemiach z prędkością 6-10 km / h. o ile pod pszenicę jestem zadowolony z efektu bezorki po rzepaku , o tyle po pszenicy pod rzepak bezorkowo wydaje mi się, że mam za słaby agregat (słabo miesza). Ciągnik nie psuje się często, lecz ma swoje mankamenty, nie wspominając o braku klimy; - ogólnie komfortu.
      Mam 15m opryskiwacz pilmet, bez rozwadniacza, bez komputera. o pojemności 1000l.
      Mam rozsiewacz mxl 850 z nadstawką na 2 big bagi. 
      Posiadam 12 t. tandem oraz 6t przyczepę wywrotkę.
      Pracuję na areale ponad 100 ha , 40 ha ziemii bardzo ciężkiej gliniastej oraz reszta ziemii lekkiej IVa,b-V klasa.
      Duży udział bo ok. 20-30% struktury zasiewów stanowi rzepak ozimy, 20% pszenica ozima, a 50% zboża jare.
      Ogólnie w sezonie jest problem z obsługą "na czas" oprysku w rzepaku, pszenicy ozimej, ogólnie staram się stosować najmniej jak to możliwe chemii, lecz jest to nieuniknione. Jestem młodym człowiekiem ok. 30 roku życia, mam świadomość tego, że najważniejszą maszyną w gospodarstwie powinien być opryskiwacz, ponieważ przez niego przelewa się ogrom "pieniędzy" oraz to on decyduje o naszym kontakcie z chemią ... obecnie nie jestem zadowolony z tego, że muszę stać nad beczką i "wdychać chemię" przy sporządzaniu cieczy roboczej, zamiast np. korzystać z komfortowego rozwadniacza oraz rozłączania sekcji z komputera, gdzie obecnie robię to ręcznie... musząc otwierać kabinę podczas oprysku.
      W żniwa pojawia się problem np. z odbiorem zboża, ponieważ mam za mało przyczep ...
      Uprawę bezorkową wykonuję ciągnikiem 143 km, lecz mam za słaby agregat, zresztą możliwości tego ciągnika są ograniczone i nie wiem czy pociągnąłby chociażby 3 belkowy agregat 2.5m na ciężkiej glinie .
      Ciągniki ze średnią wieku 30 lat są awaryjne. Często mnie zawodzą.
      Ścieżki modernizacji parku maszynowego swojego gospodarstwa przedstawiają się następująco:
      1. Zakup ciągnika 6 cylindrowego np. marki Massey Ferguson 7716 dyna6 , Valtra T154 , John deere 6155m za ok. 380 tyś netto lub ciągnika 6 cylindrowego t174e o mocy 177 km, gdzie na tryb eko mógłbym wgrać mapę np. 215 km z modelu t214. za ok. 410 tyś netto.
      do tego dokupiłbym agregat bezorkowy np. Agrolift 3 belkowy 8 rap 2.5m do wyżej wymienionych ciągników, bądź 3m spec hd do ciągnika t174e , lecz czy on da z nim radę jechać 12 km/h na ciężkiej glinie 30 cm głęboko nawet po podniesieniu mocy do 215km ?
      W tym wariancie, lepiej chyba dołożyć te 30 tysięcy do bardziej przyszłościowego modelu t174?
       
      2. Wariant: Zakup maszyn:
      -opryskiwacz UG 3200 l / 27m/15 m Amazone za ok. 170 - 220 tyś netto w zależności od wyposażenia. A może ze względu na krótkie okna pogodowe, lepiej kupić opryskiwacz z rękawem np. bury vento ?
      -przyczepa 14 t 2 osiowa - ok . 65-70 netto;
      - Agregat bezorkowy 2,5m agrolift 3 belkowy; ok. 25 tyś netto.
      - 5 zębowy pług dłutowy z agro liftu na zab. hydro za ok. 35 tyś netto.
      - dodatkowo myślałbym wtedy o używanym ciągniku ok . 160 km np. claas arion z 2010 r. itd.  np. za 100-120 tyś netto.
       
      Ogólnie mam 60% dofinansowania max 200 tyś . Więc najbardziej opłaca mi się zakup do 333 netto. Porządnego ciągnika 6 cyl za tę kwotę niestety nie kupię, średnio mi się widzi dokładać do 450 tyś . 
       
       
      Opisałem bardzo pokrótce moje problemy.
      Chciałbym uzyskać jakiejś rady, pomocy w którą stronę powinienem się zmodernizować. 
       
       
       
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez kubakar117
      Witam Mam problem w Valtrze n134 active mianowicie chodzi o tylny tuz.Czasami potrafi się przyciąć. Po naciśnięciu przycisku mruga kłódka na prawej konsoli z regulacją .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj