yacenty

Ceny ciągników 2012

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jakub123452    0

Witam potrzebuje dowiedzieć sie ceny Deutuz-fahr agromarm 430, agrotrona K 420, Same Iron 110,115 oraz same Silver3 100-110. Także chciałbym dowiedzieć się o cenie Case IH Farmall 105U, 115, JXU 105,115, maxxum 110. Będe bardzo wdzięczny

0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrZgredy    65

Witam wie może ktoś ile kosztuje teraz John Deere 6630 Premium ? Znajomy w 2010r płacił równe 300.000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arteq    0

to teraz NH wychodzi drożej jak Case bo Case bez żadnej promocji i to w dodatku odpowiednik modelu wyższego bo T6.140 kosztowal poniżej tych 230 i to sporo poniżej, czyli ta promocja to tylko chwyt taki najpierw zawyżamy cenę a potem jaki to wielki rabat dajemy

 

co do tych mniejszych jak to może być full opcja jak nie ma klimy, pneumatyki i pewnie jeszcze kilka rzeczy by się znalazło pewnie... no tak ale jak się powie że podstawowy model tyle kosztuje to nikt nie kupi, bo jakto podstaowy ma kupić, lepiej "full opcja" bez klimy, pneumatyki, z mechanicznym podnosnikiem, bez półbiegów itd, itp i od razu nabywca szczęśliwy że ma wypasiony ciagnik

No faktycznie ta "prawie full opcja" to zawyżone określenie ale bardziej przyciąga uwagę klienta niż podstawa + jakieś tam wyposażenie. Jak dobrze pamiętam to było w tym : skrzynia 40km/h hydraulic powershuttle , szerokie opony , "dynamiczne" błotniki z przodu , elektrohydrauliczne załączanie przedniego napędu , max ilość rozdzielaczy hydraulicznych , szklany szyberdach , fotel dla pasażera , radio , komplet obciążników przód tył , ruchoma kierownica i wom 540 , 540e i chyba tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek
@MrZgredy 6630P to nie wiem ale znajomy kupował 6830P na full oprócz tura to po rabatach wyszedł 270 brutto.

 

Ale głupoty wypisujesz !!! Za 270 tys zł brutto nie kupisz Comforta (chyba, że pomyliłeś brutto/netto).

 

Tak poza tym serii COMFORT oraz PREMIUM już nie dostaniecie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub123452    0

Members jaka skrzynia siedzi w tym ciągniku ile jest przłorzeń i jaki podnośnik

 

Sorry 0711piotrek pomylilem się dopiero pierwszy raz na tym forum jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

No faktycznie ta "prawie full opcja" to zawyżone określenie ale bardziej przyciąga uwagę klienta niż podstawa + jakieś tam wyposażenie. Jak dobrze pamiętam to było w tym : skrzynia 40km/h hydraulic powershuttle , szerokie opony , "dynamiczne" błotniki z przodu , elektrohydrauliczne załączanie przedniego napędu , max ilość rozdzielaczy hydraulicznych , szklany szyberdach , fotel dla pasażera , radio , komplet obciążników przód tył , ruchoma kierownica i wom 540 , 540e i chyba tyle .

 

czyli podstawa + obciążniki tył i ile tych wyjść hydrauliki 4 pary? przynajmniej w case tak wyglada standard w tych modelach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

kto coś słyszał o zetorze majorze 80 co ma być produkowany od 2013 roku.??? jaka cena bedzie.?? ^^

ponoć słyszałem żę to jes długo oczwkiwany ciągnik prawda.?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

@matias. Masz racje fajnie się tym jeździ i powiem Ci jedno. W cenie 162 netto jak go kupisz to nie otrzymasz niczego lepszego. Ja też miałem go akurat brać ale w przyszłości planuje zakup rozsiewacza amazone albo kuhna z ładownością 2,5 tony, dlatego muszeę przerzucić się na maxxuma 110 odpowiednik T6.140 new holland.

No i musisz się spieszyć z zakupem bo od listopada podobną idą 5 % new hollandy.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arteq    0

 

czyli podstawa + obciążniki tył i ile tych wyjść hydrauliki 4 pary? przynajmniej w case tak wyglada standard w tych modelach

chyba tak , 4 jak dobrze pamiętam .

 

Zna ktoś może aktualne ceny Deutz'a Agrofarma 410 w podstawie , jak i w opcji z szerokimi oponami,kogutami i kompletem oświetlenia,klimatyzacją,fotelem pneumatycznym i rewersem elektrohydraulicznym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1425    3

witam interesuje mnie zakup zetora proximy 70 chciałbym aby w dodatkowym wyposarzeniu znalazł sie tur i troche osprzętu do niego (chwytak do bel i krokodyl) full obciążniki na tyle i przodzie i adekwatne do tura oświetlenie lecz nie wiem jaką wybrać skrzynie wiem że są 12/12 i 10/2 i chyba jeszcze 20/4 jeśli ktoś na forum sie zna i mógł by mi opisać na której będzie sie najlepiej mi pracowało ciągnik będzie główny w gospodarstwie 15 ha prosze o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

@matias. Masz racje fajnie się tym jeździ i powiem Ci jedno. W cenie 162 netto jak go kupisz to nie otrzymasz niczego lepszego. Ja też miałem go akurat brać ale w przyszłości planuje zakup rozsiewacza amazone albo kuhna z ładownością 2,5 tony, dlatego muszeę przerzucić się na maxxuma 110 odpowiednik T6.140 new holland.

No i musisz się spieszyć z zakupem bo od listopada podobną idą 5 % new hollandy.

Pozdro

 

Patrząc na konkurencje za taką cene nic innego w tym wyposażeniu sie niedostanie. Umnie ciągnik pracował by głównie przy warzywach: sadzarka redliniarka, formownica opryskiwacz wyorywacz no ale o rozsiewaczu też niezapomnijmy. Niestety ale zdaje sobie sprawe z podwyżki ceny :/ ewentualny zakup dopiero 2013.Jeżeli chodzi o ceny ciągników to np Diler DF na ofercie zastrzegł sobie że przez 6 miesięcy cena zostaje bez zmian natomiast w ofercie NH nic takiego niema :/


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

@matias. Masz racje fajnie się tym jeździ i powiem Ci jedno. W cenie 162 netto jak go kupisz to nie otrzymasz niczego lepszego. Ja też miałem go akurat brać ale w przyszłości planuje zakup rozsiewacza amazone albo kuhna z ładownością 2,5 tony, dlatego muszeę przerzucić się na maxxuma 110 odpowiednik T6.140 new holland.

No i musisz się spieszyć z zakupem bo od listopada podobną idą 5 % new hollandy.

Pozdro

 

 

Poczekajmy do połowy 2013r. wtedy ceny polecą na łeb na szyje bo skończą się wszystkie programy i nie będą mieć na kim drzeć kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

@matias Z tego co napisałeś to spokojnie T5.115 da radę nawet powiem że będzie za duży :). Dlatego po prostu jak dla Ciebie to idealna T5 albo sprawdź sobie jeszcze ceny farmall serii u u case'a. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Do teraz dealerzy NH w październiku robili w fabrykach zamówienia hurtowe i uzyskiwali przez to niższe ceny co powodowało ,że zamówione w tym czasie ciągniki dla rolnika też miały najniższą cenę .Późniejsze umowy były zawsze droższe. Nie sądze ,że ceny po 2013 znacznie spadną gdyż z tego co widzę średnie i mniejsze modele są oblegane i kupowane nawet bez środków pomocowych. UE i agencje też nie będą czekały ze środkami 2014-2020 bo inaczej zachodni przemysł ciągnikowy ucierpi. Nawet jeżeli ceny w fabryce spadną to i tak dealer początkowo potraktuje to jako swój zysk a nie zysk rolnika. Jeden rok przeczekają a potem będą następne nabory. Osobiście też chciałbym aby ceny spadły conajmniej o 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Powiem wam tyle negocjujcie dobrze i nie przerażajajcie się cenami wyjściowymi oraz typową gadką : "My mamy zarobku tylk 1000 zł, to już dno cenowe, po prostu nie da się, ja mam tylko tyle zarobku co dla konia dla siano... itp itd.... " . Kombajny np. new holland diler ma od 10 do 25 tyś zarobku np. na new hollandzie tc5070 to samo jest na ciągnikach. Co do cen..

Druga strona medalu to kurs Euro, które zdecydowanie spadło, a było jeszcze niedawno bo 4,5 . A załóżmy że spadnie do 3,8 (Choć mało prawdopodobne) to zawsze możemy kupować za granicą, będzie taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

A ja mam pytanie z innej beczki ojciec kupił 3 lata temu maska od mf255 ale ciekawostka jest to ciągnik 4WD i jak później się okazało jest to ciagnik MF250 póki co odpukać pracuje nad wyraz dobrze mimo 60 KM które posiada. Jeśli ktoś z was spotkał się z tym modelem ciągnika iwie coś na jego temat proszę o pomoc nie mogę dostać w Polsce do niego instrukcji obsługi a co za tym idzie części jeśli jakoweś się zniszczą to muszę na zamówienie bądź dorabiać bądź szukać podobnych. Ciągnik pochodzi z Norwegii. Dzwoniłem do Korbanka oni takiego katalogu części nie posiadają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98

dziś dostałem oferte MF7495 i 7499

400tyś i 434tys zł netto

agrotron 7230 podobna cena

teraz dylemat co kupić

 

czekam jeszcze za wyceną mf 7620 i fendt 720

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez NewVario
      Hej i czołem Koledzy ,
      zacznę może od najważniejszej rzeczy : ze względu na coraz to rosnące (chore ceny) maszyn i ciągników przeszła mi zajawka na modernizację ... mam podpisaną umowę od czerwca i chcę zacząć ją realizować poprzez jakieś zakupy.

      Czemu zakładam temat? Ponieważ chcę się doradzić osób, które mają jakieś doświadczenie w tym temacie. Kwota dofinansowania jest śmieszna, a potrzeby gospodarstw "milionowe".
      Mam stary główny ciągnik z 1986 r. o mocy 143 km, obecnie używam go w transporcie z przyczepą tandem 12t oraz  gruberem 2,6m, gdzie pracuję na 30-40 cm bezorkowo , ciągnik ciągnie ten agregat 6 zębowy na ciężkich ziemiach z prędkością 6-10 km / h. o ile pod pszenicę jestem zadowolony z efektu bezorki po rzepaku , o tyle po pszenicy pod rzepak bezorkowo wydaje mi się, że mam za słaby agregat (słabo miesza). Ciągnik nie psuje się często, lecz ma swoje mankamenty, nie wspominając o braku klimy; - ogólnie komfortu.
      Mam 15m opryskiwacz pilmet, bez rozwadniacza, bez komputera. o pojemności 1000l.
      Mam rozsiewacz mxl 850 z nadstawką na 2 big bagi. 
      Posiadam 12 t. tandem oraz 6t przyczepę wywrotkę.
      Pracuję na areale ponad 100 ha , 40 ha ziemii bardzo ciężkiej gliniastej oraz reszta ziemii lekkiej IVa,b-V klasa.
      Duży udział bo ok. 20-30% struktury zasiewów stanowi rzepak ozimy, 20% pszenica ozima, a 50% zboża jare.
      Ogólnie w sezonie jest problem z obsługą "na czas" oprysku w rzepaku, pszenicy ozimej, ogólnie staram się stosować najmniej jak to możliwe chemii, lecz jest to nieuniknione. Jestem młodym człowiekiem ok. 30 roku życia, mam świadomość tego, że najważniejszą maszyną w gospodarstwie powinien być opryskiwacz, ponieważ przez niego przelewa się ogrom "pieniędzy" oraz to on decyduje o naszym kontakcie z chemią ... obecnie nie jestem zadowolony z tego, że muszę stać nad beczką i "wdychać chemię" przy sporządzaniu cieczy roboczej, zamiast np. korzystać z komfortowego rozwadniacza oraz rozłączania sekcji z komputera, gdzie obecnie robię to ręcznie... musząc otwierać kabinę podczas oprysku.
      W żniwa pojawia się problem np. z odbiorem zboża, ponieważ mam za mało przyczep ...
      Uprawę bezorkową wykonuję ciągnikiem 143 km, lecz mam za słaby agregat, zresztą możliwości tego ciągnika są ograniczone i nie wiem czy pociągnąłby chociażby 3 belkowy agregat 2.5m na ciężkiej glinie .
      Ciągniki ze średnią wieku 30 lat są awaryjne. Często mnie zawodzą.
      Ścieżki modernizacji parku maszynowego swojego gospodarstwa przedstawiają się następująco:
      1. Zakup ciągnika 6 cylindrowego np. marki Massey Ferguson 7716 dyna6 , Valtra T154 , John deere 6155m za ok. 380 tyś netto lub ciągnika 6 cylindrowego t174e o mocy 177 km, gdzie na tryb eko mógłbym wgrać mapę np. 215 km z modelu t214. za ok. 410 tyś netto.
      do tego dokupiłbym agregat bezorkowy np. Agrolift 3 belkowy 8 rap 2.5m do wyżej wymienionych ciągników, bądź 3m spec hd do ciągnika t174e , lecz czy on da z nim radę jechać 12 km/h na ciężkiej glinie 30 cm głęboko nawet po podniesieniu mocy do 215km ?
      W tym wariancie, lepiej chyba dołożyć te 30 tysięcy do bardziej przyszłościowego modelu t174?
       
      2. Wariant: Zakup maszyn:
      -opryskiwacz UG 3200 l / 27m/15 m Amazone za ok. 170 - 220 tyś netto w zależności od wyposażenia. A może ze względu na krótkie okna pogodowe, lepiej kupić opryskiwacz z rękawem np. bury vento ?
      -przyczepa 14 t 2 osiowa - ok . 65-70 netto;
      - Agregat bezorkowy 2,5m agrolift 3 belkowy; ok. 25 tyś netto.
      - 5 zębowy pług dłutowy z agro liftu na zab. hydro za ok. 35 tyś netto.
      - dodatkowo myślałbym wtedy o używanym ciągniku ok . 160 km np. claas arion z 2010 r. itd.  np. za 100-120 tyś netto.
       
      Ogólnie mam 60% dofinansowania max 200 tyś . Więc najbardziej opłaca mi się zakup do 333 netto. Porządnego ciągnika 6 cyl za tę kwotę niestety nie kupię, średnio mi się widzi dokładać do 450 tyś . 
       
       
      Opisałem bardzo pokrótce moje problemy.
      Chciałbym uzyskać jakiejś rady, pomocy w którą stronę powinienem się zmodernizować. 
       
       
       
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez kubakar117
      Witam Mam problem w Valtrze n134 active mianowicie chodzi o tylny tuz.Czasami potrafi się przyciąć. Po naciśnięciu przycisku mruga kłódka na prawej konsoli z regulacją .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj