genesis01

Spalanie Case'ów w orce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
genesis01    0

Jestem ciekawy ile pali w orce wasz case ja mam maxxum 115 i oram 4 -obrotową i wychodzi mi że pali w granicach 18l/ha i przy prędkości 8-9km/godz. i 1600-1700 obr. Jak mam orać, żeby spalał mi mniej??

Edytowano przez genesis01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A myślą ludzie że będą paliły po 10 litrów. Chyba w krainie fantazji.

Mi Case MX 150 z Pługiem 5 skib KV Vario na roztawie 2,7 metra pali 14- 14,5 jestem w szoku że tam mało, bo liczyłem na 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Jak dla mie to ten temat Ci wiele nie pomoże, na spalanie ciągnika ma wpływ wiele czynników pochyłosc terenu, rodzaj pluga, ustawienie pługa, glebokosc orki, operator, klasa ziemi, kształt i wielkosc areału i wiele innych wiec spalanie każdy bedzie miał inne nawet biorąc pod uwage ten sam ciągnik.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Ja mam Case Jx 95 i przy oraniu rżyska pod agregat spala około 7l na mth. Pług 4x40

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk    6

mój case cx z 4 obrotową uni ibis pług bierze ok 170cm to tak 12-15 nahehtar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

haha takie oszczedne pisza a spalanie jak w zetorze

 

mój 12145 bez turbo w orce weźmie 13-15l na hektar z cztero skibowym obrotowym pługiem

 

Mój case 895xl (83KM) 5-6 litrów ma mth przy pługu 5x35 i szerokoś orki 1.80m. Myśle ze to mało na tą moc.

 

to musisz mieć spory piach że tyle ci tylko spali albo źle liczysz bo u nas takimtraktorem z tym pługiem nie pośmigasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

powiem Ci że w orce gdy zalałeś paliwo do pełna w Case mxm 175 pro to śmigałeś cały tydzien ;d a teraz w JD 7830 (mocniejszy od case) bak nie starczy Ci na dzien :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karkop39    0

 

mój 12145 bez turbo w orce weźmie 13-15l na hektar z cztero skibowym obrotowym pługiem

 

 

 

to musisz mieć spory piach że tyle ci tylko spali albo źle liczysz bo u nas takimtraktorem z tym pługiem nie pośmigasz

 

właśnie że mam 3 i 4 klase ziemie tylko na jednym kawałku mam piach ale spalanie licze na tych lepszych ziemiach i wiem ze napewno tyle pali bo np.wleje do PUSTEGO zbiornika paliwa 30 litrów ropy i zrobie 5/6 mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
langedorf    0

maxxum multicontroller 130 pług lemken ażurowy 4x45 przy kawałku o powierznchni 10ha i długości 1,1kilometra bez klinów i poprzeczniaków spalił 11l/ha ale jak zaczełem wykańczać poprzeczniaki to spalanie wzrosło do 14 litrów. Przy zagonowym pługu 5x30 uni palił prawie 17 litrów na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej28    163
Dnia 11.04.2012 o 22:28, tstanek napisał:

Mój JX80 w gliniastej ziemi na strasznych górkach z zagonowym 4x40 pali ok 12l/h

To jest nierealne aby aż tyle palił.Jaki masz kont nachylenia tych strasznych górek ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na podorywke  5 litrów 6 litrów to i tak dobry wynik ale nie nazywajcie tego orka bo nie uwierzę zetor proxima 90 w takiej robocie ok 7  8 litrów 

Jestem ciekawy jak te wszystkie case New Hollandy będą się sprawować na dłuższą metę  żywotność maja duża bynajmniej tak się chwała ale czy jak się zacznie sypać to czy opłaci się remontować czy lepiej nowy. Proxime  spokojnie zrobię  remont generalny bo praktycznie to technologia od lat znienawidzonego Ursusa c 360 tylko czesci droższe tez stałem przed wyborem case czy zetor trafiło na zetora a czy decyzja dobra okaże się   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj