Zaloguj się, aby obserwować  
damian95

Sterowanie radiowe

Polecane posty

damian95    22

Jestem ciekawy ostatnio na alledrogo znalazłem sporo takich zestawów. http://allegro.pl/zdalne-sterowanie-2-kanalowe-z-buzerem-12v-24v-i2253063669.html mógłby ktoś przybliżyć działanie tych zabawek?? Czy takie sterowanie nadawałoby się np. do otwierania i zamykania bramy przesuwanej?? Np. jeśli zastosować jakiś silniczek na 12v i lekka brama można to wszystko jakoś sensownie połączyć żeby łądnie działało i spełniało swoje zadanie?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W przybliżeniu działanie jest takie, że pilot wysyła drogą radiową odpowiednio zakodowany sygnał, który po odebraniu jest dekodowany w odbiorniku i w zależności od ustawień jest aktywowany przekaźnik. Po uzupełnieniu odpowiednim układem elektronicznym jak najbardziej nadaje się do sterowania bramą, niekoniecznie wyposażoną w silnik na napięcie 12V. Można użyć dowolnego silnika do dowolnej bramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Aha czyli trochę racji miałem. A czy nie będzie problemu z tym aby silnik mógł pracować w obie strony?? Czy takie urządzenie nadaje się do bardziej profesjonalnej czy to tylko taka chińska zabawka dla dzieci?? No i wreszcie więc jeśli trochę się pokombinuje i jeśli ktoś ma dobry silnik to może zrobić sterowanie bramą mieszcząc się w 150zł?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja powiem tak jak chcesz naprawiać bramę co miesiąc to nie ma problemu.

Mój kolega zakłada automatykę do bram. Jak klient się uprze to zakłada najtańsze zestawy na rynku które rzadko wytrzymują dłużej niż rok.

Zestawy za około 2000 zł są praktycznie bezawaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aha czyli trochę racji miałem. A czy nie będzie problemu z tym aby silnik mógł pracować w obie strony?? Czy takie urządzenie nadaje się do bardziej profesjonalnej czy to tylko taka chińska zabawka dla dzieci?? No i wreszcie więc jeśli trochę się pokombinuje i jeśli ktoś ma dobry silnik to może zrobić sterowanie bramą mieszcząc się w 150zł?? Pozdrawiam

 

Jak ma pracować silnik zależy wyłącznie od Ciebie (a dokładniej od układu automatyki), nie ma z tym żadnego problemu aby pracował w obie strony.

Jeżeli masz dobry silnik z przekładnią, umiesz zaprojektować i wykonać układ automatyki (zaprojektowanie układu, wykonanie płytek drukowanych, połączenie całości) to są szanse, że zmieścisz się w 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

ja mam cos podobnego do sterowania zmijkami, ktore ładuja pasze tresciwa do paszowozu.ja mam na 4 kanały ale używam tylko 3. układ kosztował 150 zł na allego i chodzi juz chyba z 3 lata i poza wymiana bateri w pilotach nic sie nie zepsuło. układ steruje stycznikiem który załącza silnik 3 fazowy, 2 kW. z ta brama to według mnie sterowanie sie nie zepuje wazne jest jednak dobry element wykonawczy czyli silniczek ktory otwieraz/zamyka brame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Ehh czyli jeśli zastosuje się wszystko z głową to jest oki. :) Wielkie dzięki za pomoc. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj