krowa6

warfama z543 vs metal fach z562

Polecane posty

krowa6    3

Którą lepsza: warfama z543 czy metal fach z562? Prasa pracowała by z ciągnikiem o mocy 80 km. Prasowała by tylko słomę, owijając baloty tylko i wyłącznie siatką. Najważniejsze jest to aby balot był twardy jak kamień bo jak wiadomo im twardszy balot tym mniej strat w stogu , a przy dzisiejszych kosmicznie wysokich cenach słomy to na straty nie można sobie pozwolić. Proszę piszcie którą wy byście wybrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EnergyUrsus    0

Metal fach to prasa walcowa wiec wiadomo że zgniot bedzie lepszy , tylko słyszałem ze w słomie się zapycha. Warfama sie psuje najczesciej łancuchy pekaja .Na twoim miejscu wybrał bym metal fach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tylko że jak przyjdzie prasować krótką, kruchą słomę prasą walcową i zaczną Ci bele w komorze się zatrzymywać to będziesz się pluł w brodę że nie wziąłeś łańcuchowej.

 

Znam przypadek że w Warfamie padał łańcuch [ale to od podbieracza] i to dopiero w 110 konnym ciągniku. Przy 80KM nie powinno nic się dziać :)

 

Ale ogólnie jak ma być tylko do słomy i chcesz żeby od początku balot był mocno ubity to szukaj prasy zmiennokomorowej pasowej, która od samego początku ładnie zagęszcza bele a nie tylko na zewnątrz [jak stałokomorowa]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Znajomy ma Warfame i do słomy idzie za***iście ale co jakiś czas przy niej się dłubie, a MetalFach tak jak koledzy pisali się nie nadaje do prasowania suchej słomy jakoś dobrze idzie jak z rosą się zwija. Tak jak @kris napisał szukaj zmiennokomorowej pasowej lub łańcuchowej ( sam posiadam zmiennokomorową Krone Vario Pack 1500 i jestem z niej w pełni zadowolony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowa6    3

Tylko że jak przyjdzie prasować krótką, kruchą słomę prasą walcową i zaczną Ci bele w komorze się zatrzymywać to będziesz się pluł w brodę że nie wziąłeś łańcuchowej.

 

Znam przypadek że w Warfamie padał łańcuch [ale to od podbieracza] i to dopiero w 110 konnym ciągniku. Przy 80KM nie powinno nic się dziać :)

 

Ale ogólnie jak ma być tylko do słomy i chcesz żeby od początku balot był mocno ubity to szukaj prasy zmiennokomorowej pasowej, która od samego początku ładnie zagęszcza bele a nie tylko na zewnątrz [jak stałokomorowa]

 

Wiem że zmiennokomorowe robią najlepsze bele, ale ja chcę kopić nową prasę a nowe zmiennokomorowe są bardzo drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tylko że jak przyjdzie prasować krótką, kruchą słomę prasą walcową i zaczną Ci bele w komorze się zatrzymywać to będziesz się pluł w brodę że nie wziąłeś łańcuchowej.

 

Znam przypadek że w Warfamie padał łańcuch [ale to od podbieracza] i to dopiero w 110 konnym ciągniku. Przy 80KM nie powinno nic się dziać :)

 

Ale ogólnie jak ma być tylko do słomy i chcesz żeby od początku balot był mocno ubity to szukaj prasy zmiennokomorowej pasowej, która od samego początku ładnie zagęszcza bele a nie tylko na zewnątrz [jak stałokomorowa]

to zamiast pluć w brodę zmniejszy trochę zgniot i dalej będzie prasował, mi na 4 tyś bel słomy i siana 1 słoma staneła, że musiałem wywalić wcześniej bela zaczyna buchtować się w komorze to już jest znak że coś się dzieje zmniejszam zgniot i jadę dalej, natomiast w sianie kilkanaście razy staneła ale było to raczej ostra krótka jak zapałki trawa z ugorów lub torfowisk wysuszona na wiór co do różnic w masie i ogólnie walcowa vs łańcuchowa polska to w metalfachu zawsze będziesz miał bele o średnicy 120-125cm z dobrze ściśniętym wyprasowanym brzegiem, a w łańcuchowej bela ma te 10cm więcej średnicy i bo klapa popuści na słownikach czy łańcuchy w komorze się napną i większa średnica będzie tyle różnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Skoro bele maja byc zbite jak kamień,to watpie zeby popuszczał na zgniocie,według mnie to nie ekonomiczne wiesza ilosc sznurka lub siatki,zamiękniete bele w stogu,i wiekszy czas zwozenia bel wiec popuszczenie na zgniocie to według mnie to niezbyt przemyslane,wiec walcowa bym na samym poczatku odrzucił,nie to ze chwale swoje ale zwróc uwage na unia famarol 1,8V łańcuchowo walcowa,nadaje sie do wszystkiego,posiada rotor ktory płynnie podaje materiał,moze bedzie troche drozsza ale bedziesz zadowolony,poczytaj na forum o tej prasie i zastanów sie na nią B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowa6    3

to zamiast pluć w brodę zmniejszy trochę zgniot i dalej będzie prasował, mi na 4 tyś bel słomy i siana 1 słoma staneła, że musiałem wywalić wcześniej bela zaczyna buchtować się w komorze to już jest znak że coś się dzieje zmniejszam zgniot i jadę dalej, natomiast w sianie kilkanaście razy staneła ale było to raczej ostra krótka jak zapałki trawa z ugorów lub torfowisk wysuszona na wiór co do różnic w masie i ogólnie walcowa vs łańcuchowa polska to w metalfachu zawsze będziesz miał bele o średnicy 120-125cm z dobrze ściśniętym wyprasowanym brzegiem, a w łańcuchowej bela ma te 10cm więcej średnicy i bo klapa popuści na słownikach czy łańcuchy w komorze się napną i większa średnica będzie tyle różnic

 

A metal fach ma mechaniczne zamki komory czy siłowniki trzymają ją zamkniętą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Skoro bele maja byc zbite jak kamień,to watpie zeby popuszczał na zgniocie,według mnie to nie ekonomiczne wiesza ilosc sznurka lub siatki,zamiękniete bele w stogu,i wiekszy czas zwozenia bel wiec popuszczenie na zgniocie to według mnie to niezbyt przemyslane,wiec walcowa bym na samym poczatku odrzucił,nie to ze chwale swoje ale zwróc uwage na unia famarol 1,8V łańcuchowo walcowa,nadaje sie do wszystkiego,posiada rotor ktory płynnie podaje materiał,moze bedzie troche drozsza ale bedziesz zadowolony,poczytaj na forum o tej prasie i zastanów sie na nią B)

chyba nigdy kolego z prasa nie robiłeś po to jest regulacja zgniotu żeby dobrac zgniot do odpowiedniego materiału sianokiszonkę belować można na 5tym otworze na max zgniot siano na trzecim a słomę na 2gim, a różnica pomiędzy max zgniotem siana czy słomy a luźniejszymi belami to na 100m jechania po pokosie to może 5-8m ta prasa nie zwiększy objętości beli tzn srednicy jak łańcuchowa dlatego powierzchnia beli jest bardzo twarda

 

tak ma zamki mechaniczne metalfach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowa6    3

chyba nigdy kolego z prasa nie robiłeś po to jest regulacja zgniotu żeby dobrac zgniot do odpowiedniego materiału sianokiszonkę belować można na 5tym otworze na max zgniot siano na trzecim a słomę na 2gim, a różnica pomiędzy max zgniotem siana czy słomy a luźniejszymi belami to na 100m jechania po pokosie to może 5-8m ta prasa nie zwiększy objętości beli tzn srednicy jak łańcuchowa dlatego powierzchnia beli jest bardzo twarda

 

tak ma zamki mechaniczne metalfach

 

Rozumiem że prasa ma 5stopni zgniotu. Napisałeś że słomę prasuje się na 2 stopniu, a co by się stało gdyby ustawić na max 5 stopień i wjechać w słomę?

 

Skoro bele maja byc zbite jak kamień,to watpie zeby popuszczał na zgniocie,według mnie to nie ekonomiczne wiesza ilosc sznurka lub siatki,zamiękniete bele w stogu,i wiekszy czas zwozenia bel wiec popuszczenie na zgniocie to według mnie to niezbyt przemyslane,wiec walcowa bym na samym poczatku odrzucił,nie to ze chwale swoje ale zwróc uwage na unia famarol 1,8V łańcuchowo walcowa,nadaje sie do wszystkiego,posiada rotor ktory płynnie podaje materiał,moze bedzie troche drozsza ale bedziesz zadowolony,poczytaj na forum o tej prasie i zastanów sie na nią B)

 

Znajomy ma prasę unia 1.8v i bele robi bardzo ładne. No niestety ta prasa jest dosyć droga ,a ja mam małe gospodarstwo i dla mnie różnica w cenie 10-15 tysięcy to bardzo dużo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

na 5tym nigdy nie robiłem poza stopniami można regulować śrubką naciąg linki więc regulacja jest prawie płynna, ja robiłem na 4ce ale tak jak pisałem jest wtedy wywalcowana jakby wyprasowana wierzchnia warstwa że aż podleśnieć suche siano potrafi tak zbita zewnętrzna warstwa aż widły dzwonią jakby wbić hehe, więc takie bele nie są do niczego potrzebne bo środek i tak dość średnio zbity a tylko skorupka ciasna, na mniejszym zgniocie najwyżej 5% mniej materiału albo i to nie a przynajmniej jak owijam sznurkiem to prasa nie skacze i nie trzęsie ciągnikiem, nie raz zapomniałem przestawić i tak w słomie jechałem i bele też nie stawały, jest wtedy minimalna różnica tylko w twardości beli więc po co katować prasę jak na duzym zgniocie wjedzie się w taką drobną słomę w południe co leży z tydzień w słońcu to w pewnym momencie bela przestanie się obracać a walce wyskubią sieczki że wywali z pomiędzy kazdego walca sieczki i cała prasa wygląda tak jakby w niej bela wybuchła hehe, czasami wystarczy zwolnić obr i wjechać w pokos to bela ruszy a czasami wywalić rozwinąć i jeszcze raz sieczkę połknąć tak z połowę a resztę dobrać świeżym materiałem, to logiczne słoma słabo się prasuje więc zgniot powinien być słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

u mnie w okolicy jest kilka Metal Fach i Warfama. Warfama niestety troche gorzej zbija. Co do stawania bel w Metal Fach to znajomy beluje albo zaraz za kombajnem, albo na drugi dzień i bela mu nie zatrzymuje sie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowa6    3

u mnie w okolicy jest kilka Metal Fach i Warfama. Warfama niestety troche gorzej zbija. Co do stawania bel w Metal Fach to znajomy beluje albo zaraz za kombajnem, albo na drugi dzień i bela mu nie zatrzymuje sie :D

 

Dzięki za odpowiedz.Właśnie o to mi chodziło że jeśli ktoś ma styczność z obydwiema prasami to żeby napisał która lepiej zbija balot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

co tu się zastanawiać metalfach masz o ile się nie mylę 3 tyś taniej a do tego masz w standardzie szerokie koła bez których ani rusz, tak więc masz ponad 4 tyś do przodu więc po co przepłacać za to masz siatkę czy wczasy w egipcie co tam chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

i żeby nie było... Obie prasy chodziły w Zetor 7211. Bo zaraz ktoś powie że były różne moce ciągników :P

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

Zetor jest przysłaby do tej prasy, ale bele i tak były lepiej zbite niż po Warfamie ;) Teraz beluje Proxą 8441 i bele są jak kamień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maarrek    6

U mnie w okolicy prasowaliśmy słomę na brykiet prasy sipma, warfama i metal fach bele były ważone w brykieciarni sipma i warfama waga suchej słomy 170-180kg a metal fach 120-130kg wszystkie pracowały z zetorem 7211.

Kumpel który posiada prasę metal fach mówił, że gdy próbował lepiej ściskać to mu urywało śrubkę na wałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Cuda niewidy.

Jaką śrubkę ? No patrz że u mnie parę razy c-385 zgasła przy Metal Fachu (za dużo materiału naszło przy końcowym dobijaniu) i żadnej śrubki nie obcięło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maarrek    6

A czy ważyłeś swoje bele? Nie wiem czy nie umiał jej ustawić czy coś innego, wiem tylko ile ważyły bele(moje po warfamie, kumpla po sipmie i drugiego kumpla właśnie po metal fachu) i to nie jedna bela tylko średnia waga z około 500-600 bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

też się zastanawiam nad metalfach i unia df i nie wiem którą wybrać, warfamy nie brałem pod uwagę mogę je ciągać 360 lub proximą 90 ok 15 ha słomy ok 5- 8 ha siana/sianokiszonki zależy kiedy i 3 ha lucerny co wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

też się zastanawiam nad metalfach i unia df i nie wiem którą wybrać, warfamy nie brałem pod uwagę mogę je ciągać 360 lub proximą 90 ok 15 ha słomy ok 5- 8 ha siana/sianokiszonki zależy kiedy i 3 ha lucerny co wybrać

metal fach jest dobra do sianokiszonki ale do slomy sie nie nadaje prasowac slome nia to jest meka i ma bardzo mala przepustowosc jak bym mial kase to bym zmienil na df

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

ja wybrałem w koncu df jak na razie ok ale nie bez małych przygód ale i tak jakbym miał znowu wybierać wybrałbym tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj