vitoma

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vitoma    52

Witam

Jestem wlasnie w trakcie remontu wizualnego naszej C360 i korzystajac z chwili postanowilem wrzucic kilka zdjec z prac. Moze kogos zainteresuja ...

Wiec tak - glownym powodem malowania byla zmiana kabiny. Ciagnik potrzebowal nowej, szczelnej kabiny. Stanelo na produkcie firmy KOJA wraz z plastikowymi blotnikami. Niestety nie dalo sie zamowic pomaranczowej kabiny, tylko czerwona. Wiec postanowilem dopasowac do kabiny reszte ciagnika ;).

Jakosc wykonania kabiny - bardzo, ale to bardzo dobra . Niebo a Ziemia w porownaniu do produktu firmy GOLA ktory zamowilismy wczesniej - kabin GOLA nie polecam nikomu. Wykonane sa strasznie niechlujnie.

Przed malowaniem w ciagniku zostało zrobienione wszystko to z mechaniki co bylo nie sprawne - nowe hamulce (szczeki, sprezyny, uszczelnienia, przewody, pompy), naprawiona blokada, uszczelniony podnosnik. Generalnie usuniete wszystkie wycieki.

 

68943945.jpg

64479743.jpg

60251000.jpg

34543120.jpg

Tak wygladala w styczniu 2011 - w sumie przez ten rok nic sie nie zmieniło.

 

76101136.jpg

81037602.jpg

Kabina KOJA juz czeka od stycznia na montaz.

52717085.jpg

Maska zdjeta, podklad reaktywny Novol na miejsca zardzewiale.

68864738.jpg

75946834.jpg

74440172.jpg

75747210.jpg

I na calosc podklad akrylowy NOVOL i kontrast ulatwiajacy szlifowanie podkladu. Szlifowanie na mokro, wszystko recznie ....

87841628.jpg

Boki maski postanowilem pomalowac w pionie aby uniknać wpadania zanieczyszczen z powietrza w lakier.

76553745v.jpg

Kupilem 0,8l akrylu w kolorze takim samym jak kabina.

23472729.jpg

62177083.jpg

69247806.jpg

67695833.jpg

14535979.jpg

53613765.jpg

30551964.jpg

Tyle lakieru zostało po malowaniu wszystkich blach - jakies 0,1l . Wiec jak ktos chce pomalowac tak jak ja wszystkie blachy to minimum to 0,7l lakieru akryl.

Teraz mam dylemat czy malowac TURa takze na czerwono czy na szaro tak jak byl ?

pozdrawiam

Edytowano przez vitoma
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

OK juz ogarnalem jak to nalezy zrobic.

 

Zatem zainteresuje to kogos ? Bo jesli nie i jesli sadzicie ze to nie ten dzial to prosze usunac temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jaka jest cena brutto kabiny,z błotnikami była czy bez?

Co to jest za "kontrast ułatwiający szlifowanie podkładu" nie słyszałem o tym?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Normalna czarna farba w spraju. Pryskasz lekko i szlifujesz. Tam gdzie zostanie czarne jest dziura lub minięte.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Lakier po 80zl/litr + utwardzacz 1:2 w cenie 50zl/litr

 

Kabina jak juz pisalem z blotnikami z laminatu . Teraz taka z tego co widzialem na allegro kosztuje 3966 zl brutto, ale ja zaplacilem mniej, tylko nie pamietam dokladnie ile, ale wydaje mi sie ze ponizej 3500zl.

 

Co do kontrastu to tak jak pisze seweryn20 :) tylko polecam uzyc sprayu akrylowego samochodowego , a nie dekoracyjnego - na tych dekoracyjnych sie lubi wazyc lakier na ich nie dotartych resztkach - wiem bo przerabialem to .

A najlepiej uzyc dedykowanego kontrastu np. Novola Plus 790 , kosztuje 15zl/500ml butelke wiec jest tanszy jak lakiery w sprayu samochodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Temat jak najbardziej ciekawy, będę śledził postępy, tylko dodawaj informacje na bieżąco :)

 

PS. Całkiem ładna ta twoja C-360 była przed malowaniem :)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Zgadza sie :) jak ktos jest chetny na tego TUR'a to zapraszam :) wlasnie go maluje , za jakies 2 godziny bedzie juz w podkladzie epoksydowym .

 

Wlasnie jedyna wada kabiny KOJA jest chyba brak miejsc na swiatla robocze ...ciezko je tam bedzie gdzies sensownie umocowac :( . Ale oczywiscie i tak ja dam na gore kabiny w sumie 4 lampy robocze WESEM :) plus pomaranczowy kogut z boku.

 

To fakt, zla jeszcze ta 60tka nie byla, jakby nie zmiana kabiny to bym jej jeszcze nie malowal. Byla juz malowana raz przez nas, jakies 10 lat temu.

 

Tak wogole to oczywiscie jestesmy I wlascicielami tego ciagnika, rocznik 1986.

 

 

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

No podobny calkiem byl, to fakt, nawet rzeklbym taki sam jak orginal ;).

 

To autorenolak napewno jakis byl, wieczorem sprobuje odszukac puszke z ta farba - jak znajde to podam numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Autorenolak mial kolor F-208.

 

Ale i tak nie polecam autorenolaku bo kosztuje chyba obecnie z 60 zl/litr (i wypada do niego kupic jeszcze korektor - utwardzacz a to tez kosztuje) a jest ZNACZNIE mniej wydajny od akrylu i nie widzialem jeszcze malowania autorenolakiem zeby nie bylo morki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Nie rozumiem twojego pytania. Nr kolorów w formacie F-xxx z tego co wiem wystepuja tylko przy autorenolakach. Jak pojdziesz do sklepu z lakierami samochodowymi i powiesz ze chcesz dorobic akryl o kolorze F-208 to nie powinno byc problemu - bynajmniej w mieszalni gdzie ja kupowałem mieli wzorniki "polskich" lakierów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Ciag dalszy.

Wczoraj wyczyscilem i pomalowalem TURa podkladem epoksydowym. Z nadzieja ze dzisiaj pomaluje go na piekny czerwony karminowy RAL 3002 ...niestety nie udalo sie gdyz tur sie sprzedal ;-).

 

15922221.jpg

 

26491907.jpg

 

69443730.jpg

Zmieniłem olej w silniku i filtry paliwa.

 

75807630.jpg

 

47154509.jpg

 

94985101.jpg

 

32355790.jpg

 

Fotel, choc nie jest stary wymagał odswiezenia lakieru.

 

92816176.jpg

 

Nowy fotel w wersji "deluxe" :).

18136886.jpg

 

Po zdjeciu tura zrobil sie totalny golasek.

 

67055299.jpg

 

No i tur odjechal..

 

94222796.jpg

 

22879898.jpg

 

Fotel gotowy.

 

Kupilem tez troche czesci zeby ciagnik po malowaniu wygladał w miare swiezo :).

 

74883067.jpg

 

28325949ic.jpg

 

Kompletna nowa instalacja.

 

98530536.jpg

 

47337817.jpg

 

77532208.jpg

 

53096129.jpg

 

Na dzisiaj to by bylo na tyle.

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

a wracajac do tych halogenow to ma ktos pomysl jak je zamocowac?? wlasnie mam zamiar zamontowac ale nie mam pomyslu jak to zrobic i jak póścic przewody pradowe... Takze pomozcie bardzo prosze :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Widzę, że starannie i dokładnie wykonujesz swoją pracę i to bardzo mi się podoba. Naprawdę ogromny plus za profesjonalna robotę tak trzymaj.

Nie mogę się doczekać efektu końcowego.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

kolego a masz starą kabinę jeszcze??? potrzebuję tylną lewą szybę narożną z uszczelką bardzo chętnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Jest ale cała kabina na sprzedaż, grzechem było by póścic ją w części !


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Jeśli byłby ktoś zainteresowany jak mozna zamontowac w dosc łatwy sposób halogeny na kabinie takiej jaka własnie kupił kolega wyzej to moge wstawic zdjecia bo jestem juz na ukonczeniu prac zwiazanymi z zamontowaniem 4 halogenów :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj