vitoma

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
crvx40    11

Kolego podziwiam cie z taka prace i zycze wytrwalosci a skoro malujesz juz wszystko to masz racje tura tez pociag zeby nie bylo zadnych otarc czy rdzy. Czekm na koncowe fotki bo efekt bedzie pewnie zaj..... Pozdrawiam crvx40

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dulcyn95    28

no gratuluję determinacji w pracy ja nie wiem czy by mi się chciało swoją 360 tak picować. Ja to bym te przewody do puki nie pękną B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

przewody i tak sa zbrojone, a to ze guma z zewnatrz popekala nie oznacza ze sa zle, moze troche stare <_<

nie myslales zeby zlozyc reklamacje na ten ladowacz, w koncu placisz i wymagasz


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

No przewody zawsze są zbrojone w zależności ilu oplotowe. Węże jedno oplotowe stomilu są bardzo dobre nie wspominając o dwu oplotowych, ale do tura wystarczą jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

za***ista robota :wub: czekam na wygląd z turem, bo w końcu brałeś go na dżoju?? :) jak możesz napisz mi cene i czy warto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Detalingowa robota ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

zimnyLECH : a co kupowałem po 2 razy bo mi sie kolor nie podobał ??

 

Klapke pierwsza kupilem wysylkowo wiec nie widzialem co dojdzie, miala pasowac ale okazala sie byc 60mm. Fakt tu kupiłem druga . Kosztowała cos koło 10zl wiec jest to NIC w porownaniu do kosztu calkowitego. Niektorzy wypalaja dziennie papierosy o wiekszej wartosci, a ja nie pale ;) .

 

Tur fakt prosto z fabryki, ale takie malowanie fabryczne to niech sobie za przeproszeniem wsadza w tylna czesc ciała. Tur sam byl ladnie pomalowany (a raczej jest bo jego nie bede malowal), tyle ze obity w transporcie, za to te elementy montazowe to juz ladnie pomalowanie nie byly, jakas gowniana farba i podkład, cienko i miekka powłoka , na dodatek poobijana.

 

Weze wg mnie był to najtanszy chinski shit dlatego spekały w pół roku. Wiem ze by wytrzymały pewnie jeszcze troche , ale chodzi mi o estetyke. Wszystko odswiezone a tu zostawie potrzaskane weze na nowym turze ? :blink: One wygladały jakby miały z 20 lat. Fakt byly 1 oplotowe, teraz dorobiłem 2 oplotowe Karlbar. Mam takie w C330 przy widlaku juz chyba ponad 2 lata i pekniec nie mam absolutnie nigdzie.

 

Tur jest na zwyklym rozdzielaczu 3 sekcyjnym. Za joy jest doplata chyba 1400 czy 1600zl, stwierdzilismy ze nie ma sensu szczegolnie przy naszym rzadkim uzywaniu tura. Kosztował w koncu po targowaniu (za stan wezy i obicia lakieru) 7100 zl + lyzka 1000zl. O reklamacji raczej nie bylo mowy, to bylo na zasadzie brac jak moze byc, a jak nie to dziekuje i tak ktos kupi bez marudzenia ...zreszta to byl chyba jeden z ostatnich 3B na normalnym rozdzielaczu w mazowieckim obecnie na sprzedaz, w roltechu maja teraz tylko na joyu, a na te ze zwyklym 2-4 tygodnie czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Pewnie remont wyniesie wartośc ciągnika a może i więcej :P Podoba mi się nie mogę doczekac się efektu końcowego

Klapka czasem będzie cę wkurzać bo mam taką samą :D

Przydałby mi się tak tur ale 7100 zł ;/ Odstrasza mnie to :)


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

 

Ten kolega co ma zaspawane sworznie od zaczepu to chyba nigdy przez rów nie przejeżdżał,albo ma ze 2cm luzu na uchu.

 

Pisałem że to poprzedni właściciel zrobił , a jeśli chodzi o przejazd przez rów to tak przez rów nigdy nie przejeżdżałem i przejeżdżał nie będę bo traktor służy do pracy a nie do nie do akrobacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiddenly    0

Dajcie mu spokój jak chce to niech sobie robi to jego pieniądze i jego traktor ...

juz mnie to denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@Hiddenly kolego zgadzam sie z Tobą.Co poniektórzy mogli by sie ogarnąć bo aż ich żal... Co wy macie do vitomy to ja nie wiem ... Gosciu ma czas, chęci i pieniądze to jego sprawa co z nimi zrobi :) inni by woleli te pieniadze przepić lub wydac na dyskoteki a On akurat sobie c-360 odpierniczy :P a to ze ma checi zeby remont opublikowac to bardzo fajnie bo przynajmniej jest na co popatrzec :D Także co poniektórzy to zamiast go krytykować to powinniście go wspierac i gratulowac cierpliwosci lub zamknąć sie i sie nie odzywać.. Amen.

 

@vitoma czekam z niecierpliwoscia na koniec remontu i fotki :D


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Detalingowa robota ;)

 

Dokładnie ;) Myślę, że w dziale PSB dałby radę :) Jeszcze nikt tak nie rozłożył auta jak kolega 60tkę ;p

 

Ja proponuję "zejść" zarówno z kolegi vitoma jak i z krytykujących go, aby temat nie wypełnił się pierdołami.

 

Trzymam kciuki i nadal, z ogromną niecierpliwością czekam końca projektu ;)


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Kolego @Vitoma pokazałeś klasę na tym portalu,nie ma tutaj drugiego tak dopracowanego ciągnika.Naprawdę kawał dobrej roboty wszystko jest jak się należy,a nie ''aby dziś''.Nie rozumiem tylko tej fali krytyki(która jest zbędna raczej).


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

koleg opisalez ze o reklamacji ladowacza nie bylo mowy, bo "jak sie nie podoba to zabieramy, ktos inny chetnie wezmie", a pozniej dziwisz sie, ze wykonanie takie slabe, jesli klijent nie wymaga tylko bierze jakie jest, to co sie beda przykladac


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

No wlasnie my chociaz wyrazilismy swoje zdanie osobie sprzedajacej tura (dystrybutor hydrametu), dostalismy w koncu za to jakis rabat. Mysle ze wiekszosc osob nie mowi NIC tylko kupuje myslac sobie nowe = musi byc super. Dlatego wlasnie tak wygladaja nowe wyroby - bo rynek toleruje tak niska jakosc. Mysle ze jakby kazdy tak marudzil jak my to i producent by zrobil cos zeby bylo lepiej.

 

Zreszta to juz byl drugi tur, WOLMET byl 3x gorszy i pojechal z powrotem od nas. Mielismy wg Ciebie zamawiac jeszcze od innych producentów i czekac miesiacami, w nadzi ze moze za 5 razem bedzie cos naprawde takiego w 100% jak powinno byc ? Tak naprawde nie wiele juz jest do wyrobu poza hydrametem i hydrometalem z malych turów tzn takich do C-360. Agromasz np. juz nie robi turów do C-360. Hydrometal AT-5 po prostu miazdzy, ale na zywo go nie widzialem wiec nie wiem jak z jakoscia. Czas oczekiwania 2-3 miesiace, i cena za samego tura 9500zl za At-5 i 11500zl za At-5+ (samopoziomowanie) mowia za to wszystko.

 

Dziekuje za mile komentarze tym ktorym sie podoba ten temat. :)

 

A tym ktorym sie nie podoba - zawsze mozecie tu nie zagladac, przeciez nikt was nie zmusza. Ja po prostu robie tak jak lubie i szczerze mowiac czerpie radosc i olbrzymia satysfakcje z takiej pracy. :D iec nie zamierzam nic zmieniac. Szkoda tylko ze czas juz mnie nieco pili -_- .

 

Aczkolwiek to forum, kazdy moze wyrazic swoje zdanie i jak juz pisałem wiedziałem ze negatywne kometarze takze sie pojawia .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

wcale nie twierdze, ze zle zrobiles, wrecz przeciwnie, zwrociles uwage na jakies ubytki i niedociagniecia, inny pewnie machnal by na to reka i stwierdzil, ze i tak jest dobrze, no i wlasnie przez takich ludzi producent robi jak robi


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Mysle ze jest dokladnie tak jak piszesz, co wiecej mysle ze takich ludzi co "machaja reka" na niedociagniecia jest z 70%, dlatego wlasnie troche denerwuje mnie takie generalnie niechlujstwo panujace w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

 

Dokładnie ;) Myślę, że w dziale PSB dałby radę :) Jeszcze nikt tak nie rozłożył auta jak kolega 60tkę ;p

 

W sumie nie głupi pomysł, praca i relacja jest na naprawdę wysokim poziomie, więc napewno @vitomia został by doceniony przez fanatyków detalingu ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52
Napisano (edytowany)

Cos tam o detailingu wiem ;) mam maly regalik kosmetykow do samochodu oraz m.in. Makite 9227CB wiec ta tematyka takze nie jest mi obca :P .

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dulcyn95    28

@vitoma mógł byś powiedzieć kiedy w przybliżeniu nie kończysz wiem że to jest pytanie takie bez sensu w tym przypadku ale jestem ciekawy strasznie efektu końcowego bo sam muszę swoje 360 odnowić. A z tym niechlujstwem to przyznam wam rację w 100% że ludzie machają na to ręką B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Cos tam o detailingu wiem ;) mam maly regalik kosmetykow do samochodu oraz m.in. Makite 9227CB wiec ta tematyka takze nie jest mi obca :P .

 

No to pewnie strone kosmetyka aut znasz? Wrzucaj tam swoją relację z odnowy tego ciągnika, jestem bardzo ciekawy jak zareagują użytkownicy tamtego forum na taką nietypową relacje ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

A kiedy będą jakieś nowe zdjęcia? :wub: :wub: :wub:


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

22203363.jpg

 

Poniewaz ciagnik bedzie pracowac glownie po zmroku to chce wyciagnać z tych lamp max B) . Przez chwile myslalem o xenonach HID, ale w tych najtanszych zestawach padaja ciagle przetwornice i nie byloby gdzie ich ukryc pod dachem kabiny. Zreszta nie ma co przesadzac :ph34r: .

 

62070956.jpg

 

W koncu po chyba miesiacu czekania mam pomalowane proszkiem czesci :D . A juz watpiłem, miałem to juz wczoraj zabierac nie pomalowane, zwodzili mnie juz tydzien ze "na jutro" bedzie, przyjezdzam, a tu miła niespodzianka - w koncu zrobili.

 

80892712.jpg

 

Przyszla takze nasadka potrzebna do odkrecenia kola pasowego (miałem tam nakretke bez zazebiacza wiec przecinak i mlotek nie zdal by egzaminu).

 

65207194.jpg

 

Nowe weze do tura na gorze, stare na dole.

 

42113213.jpg

 

Dalej wg was miałem montowac tura z tymi starymi wezami ? :ph34r: Producent - Flexstar - radze mozliwie unikac.

 

16239130.jpg

 

Pomalowane czesci od tura . Czarny zlamany białym,czerwonym i zoltym, polmat. Cos jak orginał.

 

91091382.jpg

 

68609772.jpg

 

Nowe wezyki juz przykrecone.

 

53461407.jpg

 

39454451.jpg

 

86272021.jpg

 

Do plomieniowki dorobiłem dluzszy przewod i wpialem sie za filtrami.

 

48004563.jpg

 

68785129.jpg

 

Podoba mi sie ta rurka miedziana, wiec nie probowałem jej chowac.

 

91846549.jpg

 

44901787.jpg

 

96885747.jpg

 

65091524.jpg

 

Izolacje z gumy 8mm miedzy akumulatory a pokrywy.

 

 

62274532.jpg

 

43978141.jpg

 

Powinienem to zrobic juz przed malowaniem bo i tak do zalozenia tura i kabiny to nie uniknione ...ale juz pomalowałem zbiornik, bo znajac zycie obejmy nie wyjda teraz w tych samych miejscach.

 

 

62585890v.jpg

 

Wzialem sie za odkrecenie kola pasowego ...efekt - rura 2 metry - ukrecony kwadrat 1/2' na przejsciowce na 3/4'. -_- A przejsciowka raczej niezlej firmy...no ale w sumie po dlugosci uzytej rury tego moglem sie spodziewac. Na zimno nie bylo mowy tego ruszyc.

 

36592190.jpg

 

Za to chwila grzania acetylenem i poszlo rurka 1 metr :).

 

70014729.jpg

 

Nowy simering.

 

14521100.jpg

 

No i jest.

 

25739116.jpg

 

93629471.jpg

 

Wentylator kazałem pomalowac na zolto - dobrze mysle ze w orginale te wiatraki takze sa zolte ?

 

87714988.jpg

 

33536603.jpg

 

53196445.jpg

 

59219435.jpg

 

66567275.jpg

 

40465827.jpg

 

 

Tam gdzie moge daje nakretki samokontrujace.

 

49074955.jpg

 

93929025.jpg

 

35490733.jpg

 

81671399.jpg

 

Plan na jutro - zalozyc wspomaganie i maske.

 

Koniec prac bardzo wstepnie planuje na koniec przyszlego tygodnia.

 

Kosmetykeaut znam ale juz tam nic nie pisze, to BARDZO stronnicze forum, kiedys zalozylem tam temat o kiepskich drogich srodkach i dostalem za to zakaz pisania :D . Ale nie ma co sie dziwic skoro zalozycielem tego forum jest osoba sprzedajaca SV ;). Trzeba nakrecac biznes i to forum ma tylko temu sluzyc. Zreszta zabawa w detailing juz mi przeszla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Ciągnik wygląda fantastycznie nic do zarzucenia, ale ten superol CC30?Nie mogłeś już mu wlać Turdusa 15W40?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj