vitoma

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursusc385    1562

Wszystkie części wspomagania są wpakowane w jedną skrzynie więc co w tym dziwnego że jest porysowane ?

 

Co do tura to dziwie się że wierzyłeś w to że tur od prywaciarza będzie lepiej wykonany jak firmowy :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

@Ursusc385 : no to co wg Ciebie wszystko jest OK jak dostajesz nowy wyrob ktory ma rysy ?? Opakowany w jedna skrzynie z drewna (bez pokrywy bo i po co sie trudzic z jej robieniem, lepiej owinac calosc cienkim strechem) ? Kazdy element powinien byc owiniety osobno w strecha - o folii babelkowej nawet nie marze. Zreszta- to sie porysowało juz przed pakowaniem. Jest to pomalowane bez zadnego podkladu, farba odchodzi niemalze po paznokciem. Wstyd dla firmy wg mnie.

 

Ojciec juz ogladał tura z Hydrametu, takze miał otarcia transportowe (zle opakowanie). Wszedzie to samo. Juz chinczyki lepiej potrafia opakowac swoje badziewne wyroby.

 

A za wolmet nie placilismy zadnej zaliczki, na zdjeciach wygladał lepiej jak Hydramet wiec warto było sie przekonac co to za miod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

znajomy kupił oryginalna maske do c-360 i nawet podklad sie ledwo trzymał.. jak dla mnie kompletna porażka...


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Moje uwagi:

1. Orbitrol - dlaczego nie zakładasz ( w turze rzecz oczywista )

2. Przedni napęd - jeżeli już tak picujesz to przodek w turze świetna sprawa

Co do przodka to ładnie by pasował jakiś oryginał np od starych zetorów z lat 70 tych bo te z uaza są za niskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Prawda jest taka ze TUR bedzie uzywany dosyc okazjonalnie. Ciagnik bedzie glownie pracowal z rozdrabniaczem gałęzi lub opryskiwaczem.

 

ad 1. Orbitrol czyli chyba masz na mysli całe wspomaganie ?- jak pisałem wyżej - zakładam.

ad 2. Za duża rzeźba, wieksze ryzyko ze coś się popsuje, nie mam czasu tego rzeźbić , bo niby koleś spod Ryk sprzedaje komplet za 4000zl wraz z mostem z UAZ'a, ale jednak nie jest to taki zestaw plug&play jak np. wspomaganie. Widac to świetnie na przykładzie tego co robił kolega dominik1007- chocby dorobienie mechanizmu rozłączania napedu. On jak sie przyznał kosztowało go to wszystko ok. 6000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Dlatego kolego chciałbym Ci doradzić oryginał PLUG & PLAY od starego zetorka 4745, 5745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

41779613.jpg

 

Wspomaganie z Agricoli.

 

11117089.jpg

 

55292659.jpg

 

Jak widac nowa rzecz tez moze wygladac na uzywana - rdza na kole pasowym, odpyski i obicia farby wszedzie gdzie sie da.

 

51382893.jpg

 

Pompa wg producenta polska - okazała się być ukrainska. Orbitrol - w opisie belgijski - w rzeczywistości bułgarski - http://www.mz-bg.eu/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=3

 

Nie wiem po co Agricola robi z siebie i z klientów idiotów wypisując takie brednie :mellow: ?

 

Oby to chociaż wszystko działało tak jak nalezy - długo i szczęśliwie :) .

 

90444518.jpg

 

55737072.jpg

 

Farby nie moga być przechowywane przez dluzszy czas w plastikowych pojemnikach - paruje z nich rozpuszczalnik. Trzeba przelać je do szklanych lub metalowych pojemników po skonczonej pracy.

 

79839614.jpg

 

Przy okazji zamowiłem z internetowego sklepu Agricoli troche roznych drobiazgów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
Napisano (edytowany)

Wygląd tego wspomagania rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia,widać że firma ma po prostu już za dużo kljentów

Wygląda na nowe tylko przechowywane w jakiś spartańskich warunkach.Warto zapytać forumowego kolegi farmexper jak wyglądają zestawy sprzedawane przez jego sklep.

Zobacz jak pasuję wąs na frezy przy tej nowej podstawce,wiele osób narzeka że jest duży luz i po czasie się wyrabia,wybierają wersje innego producenta z krótkim siłownikiem przykręcanym do korpusu silnika.

Farba masz chyba z poliuretanu i przelewanie farby do słoika nic nie da,taka farba i już.

W moim przypadku podkład epoksydowy na silnik nie sprawdził się.Po 3 miesiącach zaczyna odchodzić od silnika,napewno nie był tłusty bo cały silnik ze skrzynią i mostem był piaskowany i przemyty benzyną ekstrakcyjną.Teraz porobiłem zaprawki zwykłym podkładem antykorozyjnym z Dekoralu i na razie się trzyma.

Jak stosujesz mat pastę to musisz mieć inny utwardzacz taki do lakierów pół matowych i matowych w innym przypadku bardzo dużo musisz nakłaść tej pasty i farba traci krycie.

Przerywacz kierunkowskazów najlepszy jest od Fiata 126p,posiada wdudowane dwa przekaźniki od świateł kierunku jazdy i awaryjnych.Na auto złomie kupisz za 10zł.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

te napędy co robią od uaza to nie zbyt zdaje egzamin. Kolega ma w swojej 60-ce napęd z allegro od ROBURA i bardzo sobie chwali go :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jesli bedzie go uzywal do lekkich prac to po co naped, szczegolnie ze straci na zwrotnosci

przerywacz lepszy ten elektryczny, jak w 3p

mocowanie na wasie tez mi sie nie podoba, przy korpusie niewiele lepsze, najlepiej rownolegle do osi


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

@asharot: a malowałem Novolem czy podkładem innej firmy ? Malowałem goły wypiaskowany metal i odpadło ? Az mi sie wierzyć nie chce ...

Daj znac na PW jak tam naklejki.

 

59438096.jpg

 

Ze tez nie wstydzili sie naklejac swoich naklejek na tak dziadosko wykonczone elementy ...

 

95262217.jpg

 

11835414.jpg

 

Cale wspomaganko poszlo pod epoksyd.

 

85037120.jpg

 

Ze zostało troche farby to psiknalem takze obciazniki ktore juz i tak pewnie nie beda uzywane.

 

18358171.jpg

 

67244278.jpg

 

77939044.jpg

 

Tłumik został pomalowany czarna farba Theromtan (do 900*C).

 

33575746.jpg

 

Zaczałem w koncu cos składać. Opaski sa po to zeby weże sie nie przecierały w wyniku wibracji.

 

42167724.jpg

 

37802911.jpg

 

71809634.jpg

 

Kolorek wciąż mnie cieszy jak na niego patrze. Niby czerwony za którym nie przepadam- ale ten jest jakis taki niezwykły :).

 

88618953.jpg

 

24067575.jpg

 

Przyduża klapka od AGTech - a miała pasowac do C-360 :(.

 

61061108.jpg

 

97830253.jpg

 

62189884.jpg

 

Układ hamulcowy juz złożony.

 

18962508.jpg

 

I kawałek przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Świetne postępy, oby tak dalej ;)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

no niezla ta klapka, na tlumik o przekroju 60mm, tylko oposka mniejsza :D

a nie myslales o szubkozlaczkach?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

O jakich szybkozłączkach ? Hydraulicznych ? Nie nie myslałem. Musialbym zmieniać także złączkę w przyczepie.

 

Tak rzeczywiscie klapka na rure 60mm, a opaske zmniejszałem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

długo takiej klapki na wydechu nie będziesz miał bo Cię nerwowo wykończy :P


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Ja tez założyłem do swej c360 :P Czasem denerwuje jak są takie "brzdęki" :) U mnie już z takiego koloru prawie czarna się zrobiła od dymu :D

 

SUper czekam na dalsze efekty,

mam pytanie ? czy te pompki od hamulców i itp są polskie czy chinszczyzna ? :P


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Pompy hamulcowe sa czeskie - firmy FRAGOKOV. Bardzo polecam, maja chyba 2 lata a jak widac wciaz wygladaja jak nowe - to ze nie rdzewieja tez swiadczy o ich jakości. Cylinderki tez zalożyłem FRAGOKOV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Czekamy na fotki. Coś dzisiaj wymodził :D


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Cierpliwosci ;) .

 

2 szybkie pytanka:

 

1. Jakim momentem obrotowym powinno sie dokrecac korek spustowy oleju silnikowego ?

2. Gdzie orginalnie jest zamocowany klakson (zdjecie mile widziane) ?

 

dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

super robota, co do tego korka to chyba nie ma określonego momentu, dokręca sie tak aby nie ciekło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

sygnal jest mocowany przy filtrze powietrza na takim plaskowniku


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Pompy hamulcowe sa czeskie - firmy FRAGOKOV. Bardzo polecam, maja chyba 2 lata a jak widac wciaz wygladaja jak nowe - to ze nie rdzewieja tez swiadczy o ich jakości. Cylinderki tez zalożyłem FRAGOKOV.

Bardzo dobra firma naprawdę polecam cylinderki i pompki FRAGOKOV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj