vitoma

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma

Polecane posty

Kuba16341    0

Mam pytanie zdjęłem w mojej 60 maske i kabine bo będzie nowe to chcę pomalować cały silnik wszystko na czarno to muszę jakies filtry paliwa zdjąć? Instalacja elektryczna mi nie potrzebna bo będzie nowa, chłodnica, rozrusznik filtry itp co można kupic to będzie nowe ;) nic się nie stanie jak wszystko pomaluję? Jestem w tym zielony


Ja niemam gospodarki, ale mój wuja ma i się bardzo tym interesuję. Będe teraz coraz częściej nagrywał filmy, narazie telefonem nagrywane, ale mam zamiar kamerę kupić. Ja jedynie co mam to psa, kilka sztuk prosiaków ( to tata hoduje) i 15 kur (są babci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Z technicznego punktu widzenia jak pomalujesz filtry paliwa to nic im nie będzie tylko pytanie jak to będzie wyglądać. Ogólnie moje zdanie jest takie czym więcej rozbierzesz do malowania tym lepiej.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Mam pewne watpliwosci czy ty wogole wiesz o czym piszesz ? Przeciez filtry paliwa w c330/c360 sa ukryte w stalowych "kubkach" a te kubki nawet orginalnie sa pomalowane pod kolor bloku - wiec w czym problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja wiem o co chodzi. Miałem na myśli to, że lepiej do malowania je zdjąć, bo można te "kubki" pomalować z każdej strony jak i blok za nimi.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba16341    0

Zdjęłem chłodnice (nowa będzie), filtry paliwa (nowe będą), tłumnik (nowy będzie), kolanko tłumnika (będzie nowe) instalacje elektryczną (nowa będzie), rozrusznik (nowy będzie), siedzenie(nowe będzie), maska(nowa będzie), błotniki (nowe będą z kabiną), kabina (nowe będą z błotnikami, koła zdjęte (felgi stare, opony nowe), altelnator (nowy), filtr powietrza (nowe będzie) i mozna malować? Najpierw prysne podkładem a zaś czarnym agtechem


Ja niemam gospodarki, ale mój wuja ma i się bardzo tym interesuję. Będe teraz coraz częściej nagrywał filmy, narazie telefonem nagrywane, ale mam zamiar kamerę kupić. Ja jedynie co mam to psa, kilka sztuk prosiaków ( to tata hoduje) i 15 kur (są babci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Siemka wszystkim fajny ten ciągnik po remoncie wygląda można powiedzieć piekny .

Ja sobie tak myśle żeby zrobić tur na podnośnik z tyłu co wy na to a otwieranie i zamykanie łyżki siłownikiem z ładowacza z ciężarówki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zamieniasz kable.A czemu chcesz to robić?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Ponieważ mam inny włącznik klaksona ;)

A do tego włącznika to musi być plus i minus z rozrusznika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

@Piotr1216 to nie maska 362, tylko nowe maski do 60

osobiscie nie podobaja mi sie one, jak i te z tworzywa, najlepiej wyglada w starej ori masce

pod ladowacz moze taka maska byla by praktyczna, bedziesz mial dobry dostep do silnika, a moze pomysl nad tworzywem do oborowej

osobisice przy tak pracujacym ciagniku nawet nie montowalbym maski, a napewno nie nowej, ale Twoj ciagnik zrobisz jak uwazasz


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

izydor6280,też uważam,że orginalna maska jest najładniejsza i najlepiej z nią ten ciagnik wygląda,ale co kto lubi i nikomu nie mozna zabronić.Kłębi mi się w głowie pewnien pomysł na przerobienie tej maski na podnoszona do góry jak w nowych ciągnikach,ale żeby jednocześnie wizualnie pozostała bez zmian,ale czy się zdecyduję,to czas pokaże.Jakoś szkoda mi cokolwiek psuć,bo jak nie wyjdzie,to albo trzeba będzie szukać drugiej,albo pospawać :unsure:

denis667 zarówno przyciski do klaksonu,jak i do rozrusznika podłaczane są tak samo,czyli plus po kluczyku,a drugi kabel do odbiornika (klakson lub rozrusznik).Jedyna różnica to taka,że do rozrusznika daje się zasilanie bezposrednio ze stacyjki z pominięciem bezpiecznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

no i włącznik do rozrusznika może przewodzić większy prąd, czyli montując włącznik od klaksonu pewnie się spali po niedługim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

przeciez te wlaczniki niczym sie nie roznia :blink:


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

a nie jest przypadkiem tak że włącznik klaksonu ma 5A, a rozrusznika 20A??? tak mi się wydaje przynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie kombinuj tylko jak chcesz założyć to załóż jakiś oryginalny, a jak nie masz to nowy ale uważaj żeby woda na niego nie leciała bo się może włączyć sam podczas jazdy i ci zacznie kręcić.Tak jak mi...I się klakson spalił <_<

Teraz te nowe są 24V 25A także nie ma różnicy.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Zaklada się takie coś i po sprawie.

http://www.moto-trans.koszalin.pl/product/STACYJKA-WLACZNIK-ZAPLONU-ZUK-zwykla-s-t/?id=1756

Ja mam tak zrobione i już parę lat chodzi bezproblemowo.Te orginalne stacyjki szybko się wypalają,bo to teraz sam badziew.Tą stacyjką włączam "zapłon" czyli prąd na odbiorniki i drugi stopień normalnie rozrusznik.Przycisk mam jako awaryjne rozwiązanie.Do swiateł mam osobny przełącznik i wszystko na przekaźnikach,ponadto całą instalacje przerobiłem i jest spinana na kostkach jak w samochodach,sobno całe zegary itd.Bardzo wygodne rozwiązanie.A na upartego mogę jeszcze zrobić gaszenie z kluczyka,jak w niektórych ciągnikach.Wystarczy zamontować elektromagnes przy pompie,np. z lublina.

http://koszalin.krajoweogloszenia.pl/75-415/cz%C4%99%C5%9Bci-samochodowe/siownik-elektromagnetyczny-gaszenia-silnika_138383.html

Dodatkową dżwignię mam do gaszenia,ale póki co to gaszone jest "na linkę" jak w 3P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

kolego bardzo ciekawe jest to co napisles o gaszeniu z kluczyka

mogl bys rozwinąć myśl i napisac w którym miejscu na pompie i jaj być zamontowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Widziałem to rozwiązanie,ale to jest troszkę z d*py strony,bo i tak nie zabezpiecza silnika np. w przypadku rozpięcia się listwy zębatej w pompie od regulatora obrotów (tam jest takie ciegno) i bywały przypadki,że ciągnik wtedy wchodzi na obroty odrzutowe,ja tak miałem kilka razy.Ja mam dodatkową dźwignię,którą sam sobie zamontowałem na wzór tej w pompie od Stara,chciałem nawet dorwać gdzieś orginalną obudowę regulatora,ale w końcu zrobiłem sam.Wolne obroty mam ustalone górną śrubą na regulatorze,a gaszony jest tą dźwignią,która popycha bezpośrednio listwę zębatą w kierunku "stop".Ja już to mam dobre kilkanaście lat.Widziałem tu u kogos coś takiego,ale on miał przełozoną obudowę regulatora od Stara i tam jest orginał,ja musiałem sam zrobić,bo nie miałem takiego czegoś pod ręką.Podobne gaszenie mozna znaleźć np. w silniku 6CT107 czyli SW400 turbo,tylko tam dźwignia jest inaczej skonstruowana,bo znajduje się w deklu z tyłu regulatora obrotów.Nie wiem,czy tak jest w każdym,ale silnik który ja widziałem pochodził z sieczkarni samobieżnej,czy czegoś takiego.Takie gaszenie stosuje teraz zetor,tylko nie wiedzieć czemu,w ciagniku za taką kasę gaszenie jest na linkę jak w 3P :) A wystarczyło zamontować prosty silowniczek powietrzny,jak w Starach,bo zetory i tak potrzebują powietrza do hamulców,blokad itd.więc co za róznica.A jak nie,to elektromagnes jak w lublinach,ale to gorsze rozwiazanie,bo taki elektrozawór od powietrza zeżre napewno mniej prądu,a te elektromagnesy się psuły często podobno.Tu macie pompę z lublina,produkcji nomen omen,Motorpal,to samo co w zetorach.Widać tą dźwignię do gaszenia.

http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-daewoo-lublin-i3233383554.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOLO86    0

 

 

Vitoman czy mógłbyś wrzucić dokładniejsze zdjęcia kabiny, mocowania, okolice pedałów i zwolnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1224    3

Pozdro dla vitoman nigdy jescze niespotkałem się z tak dokładnym opisem remontu c 360

Ps. NAJLEPSZY ciągnik jaki widziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

pytanie o podkład na silniku. Asharot wspomniał że u niego podkład epoksydowy odpadł po pół roku. Jak u ciebie to wygląda po 1,5 roku?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Podkład NIGDZIE nie odpada. Na dolnym zaczepie w c360 odszedł mi tylko po drugim myciu fragment lakieru od podkładu - dlaczego - nie wiem, bo cała reszta tez sie trzyma idealnie ;). Ale i tak wogole tego nie widac, bo lakier ma w zasadzie identyczny kolor co podkład .

 

Może u Asha cos nie było odtłuszczone ? Wg mnie jak przy przygotowaniu elementu do malowania novolem 360 nic sie nie spiepszy, dokładnie wszystko odtłuści i odpyli to przyczepnosc tego podkładu jest niesamowicie dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj