vitoma

C360 remont wizualny zdjęcia by @vitoma

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TheMariko12    437

Ile cię wyniosło wykonanie takiego pługa ?


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pożadny ten pług :D Fajnie wszystko wyliczasz sobie co do grosza :D widać przedsiębiorczy jesteś i pracowity przedewszystkim. Takich ludzi sobie cenię :D Pozdrawiam i daj jakieś nowe foto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Nowe zdjecia powiadacie - no dobra, to cos tam znajde :D.

 

W zwiazku z zakupem nowej kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 nasza poczciwa 60tka bedzie potrzebowała przynajmniej 2 par wyjsc hydraulicznych z tyłu (kosiarka posiada 2 boczne podkaszacze, rozstaw kazdego regulowany jest hydraulicznie, niezaleznie od drugiego) : http://www.aedes.bz/macchine-agricole-Tagliaerba-Serie-AS_eng.html?id=14 .

 

Zakupiłem juz większość potrzebnych części - 2 rozdzielacze hydrauliczne - dodam 6 gniazd z tyłu wiec rozdzielacz 3 sekcyjny na tył, oraz na tura wpadnie także dodatkowa 4ta sekcja - para wyjsc na rozdzielaczu 1 sek. "z zapadka" - dzwignia blokowana by napedzic np. silnik hydrauliczny planowanego na przyszlosc wygarniacza gałęzi.

 

Zakupiłem wiec 2 rozdzielacze, 8 zenskich szybkozlaczek ISO, kilka mniej waznych pierdółek, oraz jak dla mnie wisienke na torcie ;) - oprawki z systemem odzysku oleju Faster TARV : http://okat.granit-parts.com/onlinekat/index.php?shopLanguage=GP&catalogLanguage=pl_PL&catalogName=Fricke_Katalog_9#/?onlinekatpage=330

 

Zbiorniczek na olej zamierzam zrobić sam z rury miedzianej 54mm. Ok. 130zł za orginalny, dedykowany do tego systemu plastikowy zbiorniczek z uchwytem to wg mnie lekka przesada. Zrobie więc sam coś z materiału trwalszego od plastiku.

 

Brakuje jeszcze uchwytów , nypli, kolanek, węzy oraz podstaw mocujacych do gniazd ktore zamierzam wyciac z blachy na laserze CNC i pomalowac proszkowo na czarno.

 

Montaż niezbyt prędko, najpierw remont opryskiwacza BAB ktory planowałem na tamten rok, ale nie wyrobiłem się. Także częsci sobie spokojnie leza i czekają.

 

Nie wiem czy na tym forum powstał juz jakis dział gdzie mozna wrzucac relacje z remontów ???

 

Dosyc gadania, kilka zdjęc:

 

81.jpg

 

82.jpg

 

83.jpg

 

84.jpg

 

85.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Zdjecia juz działają, po prostu miesieczny limit transferu na serwerze sie przekroczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Gościu mnie rozwalił :) Napewno chodzi lepiej i ciszej jak inne bo fajnie pomalowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Przecież tam nic nie było wyciszane, ciągnik wiernie przypomina oryginał, więc wiadomo jak tam jest.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Te lampy w środku obrzydliwie wyglądają...Jak jest na zewnątrz to jest elegancko :D


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Mi też się to nie podoba, nie powiem jest to jakaś alternatywa dla tych którzy zakładają TURa, nie trzeba wtedy wycinać dziur w atrapie i jest bardziej estetycznie, ale wg mnie na ciągniku bez TURa to nie będzie ładnie wyglądać.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

no lampy w srodku to ladniej wygladaja w 80tkach niz na zewnatrz. w 360 lepiej w oryginale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Mi też to średnio się podobało, ale chciałem się upewnić czy tylko mi :) Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Szacun-przecztałem cały temat i naprawde jestem pod wrażeniem. Czekam na dalsze fotki z udoskonaleń i prac Ursusa :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Nie wiem czy jest to cos ciekawego - fotki z przegladu.

 

Jak co roku u nas, zarówno c330 jak i c360, co 100-150mtg :)

 

Olej, filtry, smarowanie...

 

W 60tce akurat wyszło po 117 mtg od remontu.

 

10999354.jpg

 

Tym razem nie superol a o klase lepszy MILVUS :). Nowa uszczelka miski (której finalnie nie uzyłem), filtry Włocławek no i zestaw "helicoil" M8 Condor .

 

53979166.jpg

 

Nie wiele brakowało a bym miał czarny potok w pracowni ;).

 

57842778.jpg

14664722.jpg

98686240.jpg

 

Badziewny dolny waz chłodnicy juz spekał po niecałym roku :(. Szkoda ze nie robia tych wezy w 2 wersjach - szmelc za 5zł, i dobrej jakosci za 20zł. Bo co z tego ze te czesci sa tanie jak sa czesto nie warte nic :(. Na szczescie jakims cudem znalazlem zamiennik w pewnym Warszawskim sklepie gumiarskim ktory idealnie pasował , co prawda kosztował 29zł ale mysle ze wytrzyma lata, a nie miesiace.

 

20571980.jpg

 

O niczym nie mozna zapomniec ;).

 

16952452.jpg

 

89826933.jpg

 

37142862.jpg

 

Miska się pociła, okazało się ze sa zerwane 2 gwinty w pokrywach alu , z przodu i z tyłu silnika. Helicoile załatwiły sprawe szybko i skutecznie.

A miske założyłem finalnie na rewelacyjny wg mnie uszczeniacz (silikon) Victor Reinz- Reinzosil , a nie orginalna korkowa uszczelke - wkurzało mnie to ze korek siadał i trzeba było ze 2 razy dokrecic ta miske po załóżeniu w pewnych odstepach czasowych.

 

12548253.jpg

 

74344158.jpg

 

No i customowe mocowanie pod wentylatorek "komputerowy" 120mm - do chłodzenia kierowcy ciągnika ;). Mocowanko idzie do proszku na czarno, a na lato je założe. Chinski wiatraczek nawiewowy wytrzymał kilka miesiecy i przestał działać.

 

Teraz zaczynam remont opryskiwacza sadowniczego B.A.B Bamps ...

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/61070-remont-wizualny-opryskiwacz-sadowniczy-bab-zdjecia/

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

To swietnie sie w koncu cos sie zmieniło w tej materii ! Gdzie mozna kupic takie orginalne czesci ursus ? (internet) To bedze wiedział na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apokalipto    5

vitoma mam do ciebie pytanie.

pisałeś - tak mi się wydaje po przesledzeniu całego tematu , że wymieniałeś wałek pedałów i uszczelniacze po obu stronach bo kapał ci olej ze skrzyni. mógłbyś dokladnie napisać w jaki sposób to zrobiłeś , gdyż u mnie w 3p też mi cieknie olej i mam już zakupiony wałek i 2 pierścienie uszczelniajace ale nie wiem od której strony zacząć wymiane z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudek102    0

Konkretny remont ale koszta przerażają . wygląda i prezentuje się fantastycznie . ale mi by było szkoda takim w pole pojechać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

vitoma mam do ciebie pytanie.

pisałeś - tak mi się wydaje po przesledzeniu całego tematu , że wymieniałeś wałek pedałów i uszczelniacze po obu stronach bo kapał ci olej ze skrzyni. mógłbyś dokladnie napisać w jaki sposób to zrobiłeś , gdyż u mnie w 3p też mi cieknie olej i mam już zakupiony wałek i 2 pierścienie uszczelniajace ale nie wiem od której strony zacząć wymiane z góry dziękuje

 

Dokładnie nie pamiętam tego, ale na 100% musisz zdjac pedały zarówno sprzegła jak i hamulca, musi zostać goły wałek. Ja wybijałem wałek od strony pedału sprzegła. Powinien wyjsc bez zadnych wiekszych problemów. Ja miałem ułatwione zadanie bo miałem praktycznie goły korpus ciągnika wiec miałem wszędzie dobry dostęp. Wiec wspominam ta operacje jako dosyć łatwą.

 

27912258.jpg

 

Przyszly jeszcze nierdzewne pierscienie segera do zamocowania dodatkowych 6 gniazd hydraulicznych w panelu blaszanym z tyłu ciągnika. Nierdzewne, bo czernione po jakims czasie rdzewieją jeśli są narażone na częste działanie wilgoci.

 

93231717.jpg

 

No i zaprojektowane w autocadzie blaszane panele do montażu dodatkowych gniazd i złączek hydraulicznych. Teraz tylko musze znaleźć zakład który mi je wytnie na laserze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj