szumi123

Czy warto kupić ciągnik John Deere 6210SE

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
atomik    148

podałem tylko przykład i nie musisz mnie wysmiewać, dla Ciebi może to oczywiste, dla mnie nie i chciałem się upewnić


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk    6

najlepszym ciągnikiem dla ciebie bendzie case 5120 on pali 10 litrów na hektar w pługu 1.8 m ja też go szukam bardzo oszczędne i nie psujące się ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: powiem tak w naszej okolicy ciągników John Deere przybywa jak grzybów po deszczu, praktycznie ci bauerzy co mają kilkaset ha to w tym roku zakupili tylko JD, ale i mniejsi gospodarze coś bardzo upatrzyli sobie tą markę, a powiedzmy sobie szczerze byłem jedynm z prekursorów tej super marki w okolicy, dodam że nie najnowszego, ale nie sposób nie pokochać tej maszyny, polecam potrafi się odwdzięczyć w skrajnie trudnych warunkach polowych :D


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamsmolen    0

Wg mnie powinienes wybrać JD a to jaka wersje nie robi różnicy.

6210 to starsze modele a jak niektórzy twierdza chodza lepiej niż te nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

który bezpiecznik czy też przekaźnik odpowowiada za obrotomierz i licznik mth ? prosze o pomoc


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

mam też książkę w której nie mogę znaleźć który to dlatego pytam tutaj może ktośmi pomoże


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal3122    0

Ja wam powiem, najlepszymi ciągnikami są URSUSY, wiadomo ursus power xD. Zapytaliśmy panów będacych przy sprzedaży ursusa 934, mówili że przywieźli do nich JD do naprawy i ten pan powiedział że  JD 130 km  to fajna zabawka która pali 30 l na ha... I która ciągle sie psuje -_-.


Ja wam powiem, najlepszymi ciągnikami są URSUSY, wiadomo ursus power xD. Zapytaliśmy panów będacych przy sprzedaży ursusa 934, mówili że przywieźli do nich JD do naprawy i ten pan powiedział że  JD 130 km  to fajna zabawka która pali 30 l na ha... I która ciągle sie psuje -_-.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Weź nie opowiadaj głupot....   Ursus to na powietrze chodzi a jak dasz w pi***  to jeszcze paliwa przybędzie <_<  Typowy komentarz kogoś kto miał styczność z daną marką ciągnika ( w tym przypadku JD ) , że gdzieś coś słyszał że JD = największe spalanie.   Ja wcale nie mówię że też nic nie weźmie, ale jak następny rok będzie taki sam jak ubiegły to typowe 60-tki będą zdychać w polu spalając te 40 l na hektar robiąc dziennie 2 ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal3122    0
Napisano (edytowany)

Tak dokladnie to nie bardzo miałem styczność z JD ale słyszałem to co napisałem i mój dziadek mechanik który przywrócił ursusa 934 do porządku poprosił mnie o sprawdzenie ceny częśći do JD za głowe sie chycił za głowe. Obecne mamy farmtraca 675 DT pali 6 litrów na ha z 5 zagonową. Od dwóch lat sie nie psuje ;)

 


Jescze mój drugi dziadek ma firme leśną od 8 lat i od 7 lat chodzą 2 mtzty. Jeden z 1980 r a drugi 2007. Pracują w polu na 9 ha i bardzo ciężko w lesie. Ten stary mtz pracuje w lesie głównie przy pługu leśnym który waży ponad tone i spokojnie pod górke sobie jedzie, lecz miał wypadek, wywrócił się na bok gdy wjechał na pniak ;). A nowy no to przy wyciągarce i przyczepie leśnej, żadnych awarii nie był. Polecam też mtz ;)


 

Edytowano przez ziomal3122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

brak eurohaków do zawieszania narzedzi, wszystkie biegi,połbiegi ze sprzegłem, zero półbiegów pod obciażeniem,skręcane felgi,brak klimy,brak pneumatyki,wąskie ogumienie to tyle z braków tego ciagnika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

czyli słabo wyposażony rozumiem ?:) nie mam porównania ,bo obecnie posiadam ursusa 3512:) czyli nie warto ? bo dobrze wyposazony ten rocznik to jakieś 10 -12 tys więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł20498
      Witam wszystkich mam taki problem z john deerem 6310 a mianowicie czasem dzieje sie tak ze wrzuce rewers do przodu a ciagnik nie jedzie poruszam troche rewersem albo zgasze ciagnik i odpale wrzuce rewers i ciagnik jedzie. Zadne kontrolki sie nie pala problem jest tylko do przodu  do tylu ciagnik jedzie bez zarzutu dodam ze problemu z uciagiem nie ma dzieje sie to to sporadycznie czasem tez lubi wyrzucic rewers po czym wrzuce i jedzie dalej. Czy jest jakis przekaznik rewersu w tej skrzynce  z bezpiecznikami albo moze to ktoras z cewek ? Gdzie one sie znajduja.? Pozdrawiam
    • Przez Przemektsp
      Dzień  dobry
      Mam problem z moim john-deere 6610 przechodzi sam w tryb diagnostyczny d1a podczas jazdy , zapala sie ,,i,, niebieskie, czerwony i żółty wykrzyknik 
      Nie mam wsadzonego bezpiecznika do diagnostyki
    • Przez Lukas85
      Koledzy mam problem z przyciskami od EHR na błotnikach ciagnika JD 6910. Problem polega na tym że pod błotnikami sa jedynie uciete kable a przycisk dostałem oddzielnie wraz z kawałkiem wiazki. Po lewej stronie jest 8 kabli, natomiast wtyczka w przycisku ma tylko 6. Po prawej stronie jest 6 kabli ktorych kolory odpowiadaja kolorom w uciętej wtyczce ktora dostałem. Podłaczyłem przycisk z prawej strony dopasowujac kolory ale nic nie działa. Zmierzyłem napiecia na przewodach i po przekreceniu kluczyna na 4 z nich jest napiecie. Troche to według mnie nie logiczne bo wydaje mi sie ze napiecie powinno byc tylko na dwoch przewodach. Sam przycisk sprawdziłem i jest na 100% sprawny. Wewnąttrz są dwa mikrostyki z 3 przewodami każdy. Jak dany przycisk nie jest wcisniety styk zwiera dwa przewody. Po nacisnieciu rozwiera jeden z nich i dolacza drugi. Wyglada mi to na kontrole obecnosci lub sprawnosci przycisku na błotniku. 
      Czy ktos moglbym sprawdzic ile ma przewodów i jakie sa kolory we wiazce z lewej strony?
      Czy w tym ciagniku da sie w jakis sposób sprawdzic błędy podnosnika bez podłaczania komputera?
    • Przez Artur312
      Witam.pytanie czy ktoś przerabiał temat z .Skrzynia mechaniczna z rewersem elektrohydraulicznym. Na wstecznym biegu słychać stukanie pod kabiną ale tylko gdy włączony napęd.
      Może ktoś pomoże w tymacie .
    • Przez Joejoe
      Świeci kontrolka nr 1. Nie ma żadnych objawów spadku mocy itp. Pod obciążeniem podczas orki świeci kontrolka nr 9. Czujnik wymieniony, ciśnienie na hydraulice 200bar. 100mtg po wymianie oleju i filtrów oryginał jd
      Jak sprawdzić ciśnienie na skrzyni?
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj