garek

STOP maszynom po tych cenach

Polecane posty

ralfMTX140    3

@szczewko tak robią rozsądni rolnicy :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielz    0

Daniel, to na dłuższą metę nie wypala, bo jeden dba, reszta nie, aby robić tym, a jak przyjdzie coś naprawić to wtedy niema komu i kłótnie. Ja nie mam nic wspólnie i fajnie jest. Wszystko zadbane i nawet na jedną noc idzie do garażu choć rano to samo potrzebne.

U mnie jest tak samo wszystko zadbane jednak mnie to drażni jednak nie myślę o tym żeby były to wspólne maszyny a tak jakby usługi tylko bez gotówkowe paliwo pełen przyjeżdżasz pełen odjeżdżasz a wartość to na podstawie jakiegoś przelicznika np. za ofoliowanie 2 kul sprasowanie 1 lub według innego przelicznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dotacja to po części PROMOCJA, najpierw cenę windujemy do góry a potem dajemy dofinansowanie i każdy kupuje bo zwracają.

 

Czy nikt sie nie spotkał z taką sytuacją zakup maszyny bez dofinansowania i upust większy jak z dofinansowaniem to upust mniejszy??


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja kiedyś dzwoniłem do dealera z pytaniem o kosiarkę-pierwsze pytanie brzmiało "na dofinansowanie czy bez"-na moje "a co to za różnica ?" usłyszałem- 2,5 tys :D .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Może i mam dużo nowych maszyn ale szykowały się duże zakupy jeszcze ale jak pojezdziłem popytałem to jest maskara więc czekam na normalny handel a nie taki jak jest teraz zwariowany.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Za te bezsensowne tamaty jakies nagrody powinni dawać. Tak jak ktos napisał nie jedzmy, nie ubierajmy się itd. Bo przecież wszystko drożeje. Wrócimy do jaskiń i będzie ok. Tok rozumowania założyciela tematu jest dość karkołomny. Niech cała polska nie kupuje maszyn. Bo on pojeździł jest za drogo więc jak nikt nie kupi to mu taniej sprzedadzą. Czasami jak czytam to forum to normalnie szczęka opada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ojtam ojtam hubertus już nie można mieć własnych przemyśleń? jeśli 5 lat temu kupiłem maszyne za 60 tys a dzisiaj za taką samą chcą 100 tys to chyba nie jest normalne. Podczas gdy 10 lat temu kupiłem golfa golasa za 50 tys a dzisiaj tylko z dużo lepszym wyposażeniem trzeba zapłacić 65 tys. Czyli ceny maszyn poszły w góre nieproporcjonalnie do innych rzeczy


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Bo pewnie golfy nie schodzą tak jak maszyny rolnicze.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egal    22

Gary, lepiej sie przyznaj, ze juz braklo zdolnosci kredytowej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałem kiedyś stary cennik Ursusa, za 1 KM wychodziło 1000 zł, 1014 kosztował ok 100 000. Teraz nowy 100 konny ciągnik z niższej półki kosztuje 150 tyś, na Fendta 300 tys nie starczy. Jeszcze ciekawsze są ceny prostych maszyn, pługów, gruberów itp. W przeliczeniu na kilogramy wychodzi drożej niż za kilogram silnika. Coś mi tu nie gra.

Edytowano przez Mariusz x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Po pierwsze wydaje mi się, że chcielibyśmy, aby polski sprzęt miał niemiecką jakość i niską cenę. Po drugie podwyżki mnie nie dziwią, widzę jak państwo dokłada kolejne obciążenia na przedsiębiorce - a nikt nie chce pracować za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko czemu niemieckie ciągniki i kombajny drożeją, a niemieckie samochody są w tej samej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ponieważ Niemcy więcej do budżetu UE wkładają niż biorą. Muszą sobie jakoś to odbić.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale w cały czas o tą ziemie trąbicie.

Kiedyś ziemia była po 10 tyś za ha dziś jest 40 tyś za ha tylko kiedyś dla rolnika który ma 100 ha dać za ziemię 10 tyś za ha i kupić z 10 ha to było nie realne bo go nie było stać ponieważ takie ciężkie czasy były że wtedy pszenica była po 300 zł za tonę i ludzie narzekali

Patrzcie ile wam teraz unia daje, pewien użytkownik powiedział mi że unia to szajs ja od nich nie biorę żadnych pomocy finansowych bo tylko frajerzy to biorą ale gdy się zapytałem go czy on bierze dopłaty to mi odpowiedział że tak więc on też jest frajerem. Gdy weszliśmy do unii wszystko poszło do góry ale i unia też nam dała korzyści byśmy tej drożyzny tak nie odczuli. W moim gospodarstwie gdyby nie unia to pewnie połowy nowego sprzętu by nie było. W się cieszcie że granice zostały otwarte bo tak to byśmy mieli jeden wielki chu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak dla mnie trochę chory jes sytsem dystrybucji maszyn. To on sprzyja dyktatowi cen. Mam tu na myśli regionalizację. W zasadzie jak chcesz kupic maszynę danego producenta jesteś skazany na jednego dealera, jego cnę i marżę. Ci, których maszyny dobrze schodzą dyktują ceny, bo i tak klient kupi na zasadzie płacz i płać. Ciekawe co na takie praktyki UOKiK? Nie porównujcie produkcji aut do produkcji maszyn tam działa prawo serii pozatym jest większa automatyzacja.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nieprawda. Maszynę możesz kupić na drugim końcu polski, a nawet w Niemczech.ale może być później mały problem z serwisem. Zależy jak najbliższy serwis podejdzie do sprawy. Nawet pare lat temu było głośno że rolnicy kupowali ładowarki w Niemczech serwis też przyjeżdżał z Niemiec. I tak się opłacało.

Kolega kupił agregat nie u naszego dilera tylko z 150 parę km dalej. A różnica była ładnych parę tyś. tak twierdzi kolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kup coś u korbanka u dealera innego niż tobie przypisany to porozmawiamy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w pronarze jest niby rejonizacja ale jej nie przestrzegają i jak dobrze się poszuka to można spokojnie 10tys zaoszczędzić. My kupiliśmy ciągnik 200km od domu a mamy dilera pod nosem. Chłopaki w serwisu mówili że sprzedają na cały kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

skonczyly sie unijne pieniadze, a nowe programy nie wiadomo kiedy i czy w ogole beda .za rok-dwa [jak wszystkie umowy zostana zrealizowane] nagle wszystkie maszyny i ciagniki w cudowny sposob beda tanie stojac i rdzewiejac na placach dilerow- tylko nieliczne gospodarstwa w ktorych ciagniki i maszyny naprawde zarabiaja na siebie setkami mtg pracy rocznie beda wymieniac park maszynowy, wtedy niewidzialna reka rynku doprowadzi do wojen cenowych i ceny spadna do normalnych poziomow czyli o procent dotacji unijnych..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

podzielam zdanie jacusia i może nie o 50 % będą tańsze ale napewno cena na dzieńdobry poleci bo nie ma co się oszukiwać skończyły się dofinansowania dilerom urwie się przy samej du*ie, jak już to serwis będzie zarabiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja prognozuje 15-20 procent w dół


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Pp-popyt-zapotrzebowanie.

Pż-podaż-ilość prod. towarów

Cena:

C rośnie, pp maleje. c rośnie pż rośnie.

Pż>PP - nadwyżka towarów

Pż<pp - brak towarów

Pż=pp - równowaga rynkowa.

 

Tak to będzie, taka kolej rzeczy. Jak można to trzeba czekać na niższe ceny. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj