robert983

kucyki wasze spostrzeżenia

Polecane posty

robert983    38

witam mam takie pytanie hoduje ktoś z was kucyki? jeśli tak to wszelkie informacje mile widziane.jaką rasę najłatwiej hodować, ogólnie wszelkie wskazówki co do hodowli tych koników.interesują mnie jak najmniejsze.pozdrawiam wszystkich użytkowników AF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja miałem ale dzikie to nie polecam, mały ale wariat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

dzięki panowie za szybkie odpowiedzi.a mam jeszcze jedno pytanko ile trwa ciąża kucyka tyle co u dużych [normalnych ]koni czy krócej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

panowie kucyki kupione, ładna parka, są małe około 115cm jak na razie są bardzo grzeczne i spokojne dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulka    21

to chyba coś z walijskich albo felińskich? przypuszczam, choć w tym wzroście wiele więcej jest.. skoro parka to chyba mały zaprzęg się szykuje..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

panowie kucyki kupione, ładna parka, są małe około 115cm jak na razie są bardzo grzeczne i spokojne dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam

Kuce szetlandzkie?

 

@agulka walijskie mają więcej niż 115cm.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulka    21

zależy z jakiej sekcji walijczyki by to były.. sekcja a obejmuje do 122 bodaj, także może może.... szetlandy są ponoć do 107 maks także też nie pasują zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

A szetlandy nie są do 115 przypadkiem a walijskie ponad 120?


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

witam kucyki nie będą chodziły w zaprzęgu mają być ozdobą podwórka tylko dla oka je kupiłem jak koło nich stanę sięgają do pasa grzbietem więc mają 110 -115 cm rasy nie znam niestety ale wyglądają jak miniaturki dużych koni a nie jak nie które co mają krótkie nogi a w kłębie są grube.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

nie dał mi nic ten dziadek od którego je kupiłem nie mam pojęcia czy na kuce są, na klacz mam książkę rodowodową i paszport .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Każde bydle teraz paszport musi mieć- UNIA. W paszporcie masz na pewno napisane jaka to rasa i pochodzenie- poczytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulka    21

jak się okazuje nie każde... nawet na allegro są czasem bez niestety. pozostaje wyrobienie paszportów z wpisami NN... zatem i z paszportu czasem rasy można się nie doszukać ;)

 

A szetlandy nie są do 115 przypadkiem a walijskie ponad 120?

jestem "tej szkoły która pamięta w/w wysokości w kłębie" chodź od wszystkiego są za pewne ustępstwa.. wszelkie szetlandy z jakimi miałam do czynienia nie sięgały mi dużo ponad biodra a więc na pewno 115 nie miały. a walijczyki są i większe ale sekcja A to te najmniejsze i one są do 122 a więc mogą mieć i kapke mniej.. ale rasy wychodzi na to że bez paszportu nie poznamy. a może jakieś zdjęcia??....

Edytowano przez agulka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

zdjęcia z chęcią bym wrzucił ale nie mogę próbowałem wiele razy jeśli ktoś chętny pisać na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle hoduję kuce od 4 lat a mam 14lat mam szetlandzkie klacz 117cm w kłebie i wałacha 110cm w kłębie i co roku źrebaki sprzedaje ale to hobby miałem młodą hucułkę i sprzedałem teraz mam zamiar kupić klacz zimnokrwistą i nie zgodzę się że kuce to wariat pod moimi można leżeć (sprawdzone) chodzą w siodle i w zaprzęgu nawet w polu mam bryczke siodło szory homonto itp. najlepsze są moim zdaniem szetlandy , mało wymagające silne i mądre .I niech ktoś sobie nie myśli że dzieciak się nie zna itp. Niejednego hodowce znam i nie od jednego mam większą wiedzę na temat koni i wszystkiego z nimi związanego a także nowoczesnej hodowli bydła i maszyn rolniczych. Ale wiadomo człowiek całe życie się uczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Napiszcie jak jest z rejestracją kucyków ,muszą być gdzieś rejestrowane i jak wyrabia się paszport?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Myślę,że w Związku Hodowców Koni , ale jeżeli nabyłeś bez paszportu, to masz duży kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luksa96    33

No i co z tego, że nie masz gospodarstwa? Możesz nawet nie mieć domu a konia/kucyka możesz mieć. Kupujesz to za gotówke a nie na jakiś przydzial czy coś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

By mieć konia nie musisz mieć numeru siedziby itp. Nie działa to tak jak przy bydle. Poprostu idziesz do swojego rejonowego związku i rejestrujesz że jesteś właścicielem.  Każdy koń ma swój paszport i jest w nim opisany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj