wojtekxx

SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów proszę o opinie

Polecane posty

wojtekxx    0

Witam was

 

Jestem na kupnie http://allegro.pl/separator-ziarna-m-502-wialnia-czyszczalnia-i2220377306.html SEPARATOR ZIARNA M502 firmy POM Augustów cena tej maszyny jest dość atrakcyjna i warta uwagi

 

ale jak to jest w praktyce jak ona się sprawuje i czy dobrze czyści zboże z kurzu, plew i innych zanieczyszczeń.

 

bardzo bym prosił o wasze opinie jak to wygląda w pracy

 

dzięki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

dobra maszyna lekka wydajna i bezproblemowa. Robaczki też odwieje :). w zeszłym roku przepuściłem przez to 600 ton pszenicy. Globalnie generuje dużo kurzu ale to chyba normalne


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

raczej tak ja tam tylko tym do siewu lece jak wolniej puścisz i przysłone otworzysz na maksa to to nawet poślad ci wywali więc nie jest źle


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja od roku również używam tej maszyny i także sobie chwalę :) Jest dokładnie tak jak pisze @garek jak wolniej puścisz i przysłone otworzysz to zbożę do siewu się nadaje ,bynajmniej ja jestem zadowolony z efektu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pacząc na cenę to nawet taniej niż wialnia Sosnowskiego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Dużo taniej :) Przed kupnem właśnie mocno interesowałem się wialnią Pana Sosnowskiego ,ale ta wyszła dużo taniej. Chodź trzeba przyznać ,że ten Pan ma pojęcie o tym co robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My też się tym interesowaliśmy, jako wialnią wstępną przed czyszczalnią, jednak docelowo zakupiliśmy firmowe rozwiązanie producenta czyszczalni. Nie mniej jednak, znajomy ma taką wialnie w użytkowaniu właśnie jako separator wstępny przed czyszczalnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crouzer    0

czy ten separator nadawałby się do czyszczenia zboża przed siewem?

Edytowano przez crouzer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Mam Sosnowskiego i ziarno do siewy przepuszczone 2 raz przez wialnie nie odbiega od czyszczonego na sitach.Produkt warty swojej ceny. http://www.agrofoto....w-sosnowskiego/


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Czy ktoś może napisać mi jaka jest odległość od podłoża do wylotu kosza wysypowego w separatorze M502, M502/1?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Nie każde ziarno można tym wiać przy pełnym wietrze. Na przykład owies prawie cały leci w kierunku worka na śmiecie. Z kosza wysypowego wylatują tylko najcięższe ziarna.
Regulacja przesłony jest skokowa i według mnie ma zbyt mało stopni. Trzeba się pogodzić z niedoczyszczonym zbożem lub z dużą jego zawartością w worku na odpady.
Urządzenie ma pewne wady - cyklon, do którego przyczepia się worek, ma tylko kołnierz - nie ma tam żadnego uchwytu, czy mocowania. Dodatkowo wylot jest o jakieś 10 cm za wysoko i pod typowe worki należy coś podkładać, bo się oberwą przy większym załadunku.
Wylot cyklonu nie daje możliowści skierowania kurzu gdzieś w bok, co powoduje spore zanieczyszczenie okolic separatora i ludzi, którzy koło niego pracują.
Zboże im cięższe, tym lepiej się czyści z lekkich zanieczyszczeń. W tym roku wiałem nim żyto i owies. Do żyta łatwiej go wyregulować. W owsie nie było łatwo - albo odwiewana jest duża ilość pośladu i ziarna, albo wszytko, łącznie ze śmieciami spada pod separator. Plewę z owsa wyciągnie, słomy już nie.
Najlepiej wiać zboże dobrze wysuszone - odlecą wówczas nasiona chwastów, które po wysuszeniu są dużo lżejsze i łatwo się oddzielają.
I jeszcze uwaga odnośnie producenta - wysłałem do niego kilka pytań pocztą elektroniczną, ale odpowiedzi się nie doczekałem.
Poza tym urządzenie przyjechalo poobijane i poodrapywane.
Niech każdy wnioski wyciągnie sam.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
00Dawidek00    3

Separator tej firmy jest pomysłem ściągniętym z krajów zachodnich i w dodatku jest nie dopracowany, w szkole na praktyce nauczyciel przywiózł coś podobnego całe zerdzewiałe, pogięte, i z brakującymi częściami, musieliśmy to odnowić. |Dostaliśmy projekt jak to ma wyglądać, gdzie on był zobiony przez nauczyciela i sie z tym bawiliśmy, efekt był duzo lepszy niż po M502 , zamontowane na podwoziu starej przyczepy, dwa podajniki ślimakowe, gdzie zboze czyści się prosto z przyczepy i podaje sie o silosu.O m502 dowiedzieliśmy sie dopiero po zakończeniu projektu, nastepnie mielismy porównac kilka separatorów różnych firm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekcn    0

Czy ktoś próbował separatorem M502 oddzielić mieszankę grochu i owsa – zależy mi na samym czystym owsie – czy separator da rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

sławek już pewnie sobie poradził, ale do wiadomości innych z takim problemem - przy dużym ciągu owies wyleci do worka. Inaczej się nie da. Do tego zadania lepsza będzie wialnia z sitami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

sławek już pewnie sobie poradził, ale do wiadomości innych z takim problemem - przy dużym ciągu owies wyleci do worka. Inaczej się nie da. Do tego zadania lepsza będzie wialnia z sitami.

 

na przykład petkus

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

koledzy czy odwiewał ktos czyms takim robaczki? mam w silosie trojszczyka i na próbie za dużo mi go wychodzi czy coś takiego rozwiąże sprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Pisałem już wcześniej, że rola tego urządzenia, to wstępne oczyszczenie zboża z lekkich zanieczyszczeń przed magazynowaniem. Rozwiązanie ze zdjęcia jest bardzo ciekawe, gdyż sam separator jest niezbyt przenośny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Z pewnością coś odciągnie ze ślimaka, ale czy nadaje się do dokładnego czyszczenia ziarna do siewu, to nie mogę wypowiedzieć, bo nie używałem takiego urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Splendor    0
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich czy ktoś z was miał styczność z separatorami do ziarna typu Alistan Agro ALS 5, czyszczalnie sitowe RBS http://alistan-agro.com/resheta/  bądź seprator ziarna "Łucz" ZSO https://www.olis.com.ua/pol/zernovoj-separator-luch-zso.html

tudzież separator do zboża ISm-5 http://separatory.pro/models/separator-wialnia-czyszczalnia-czyszczarka-mlynek-5t-ism.html Widział to ktoś w akcji, czy jest to alternatywa dla petkusów czy jedynie nieudolne próba i lepiej głowy sobie tym nie zaprzątać... dodam że chodzi mi głównie o przygotowanie materiału siewnego. Z góry dzięki za jakąś opinie na ten temat.

Edytowano przez Splendor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
    • Przez agro973
      Witam. Zastanawiam się jaki silos zbożowy jest najlepszy mam do wyboru 3 typy nie chodzi mi tutaj o firmę:
      1. Silos zbożowy płaskodenny http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-1.html
      2. Silos zbożowy z lejem wewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-2.html
      3.Silos zbożowy z lejem zewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-3.html
      Wiem że w 2 i 3 silosie zboże opróżni się samo ale w 1 trza do niego pewnie wejść i wygarnąć to zboże bo jak inaczej wybrać jak jest już na spodzie? Jak wygląda z takich silosów załadunek na przyczepę? czy do silosu 2 i 3 można podłączyć żmijkę do napełnienia przyczepy? Wiem też że w silosach płaskodennych nie można dużej ilości wziąć z jednej strony ponieważ się odkształci? Czytałem gdzieś że można w silosie zamontować takie coś jak "mieszadło" nie wiem jak to się fachowo nazywa i w tedy można cały czas podbierać zboże z jednej strony i nic się nie stanie.
      Ja na razie nie mam w planach kupowanie silosu, ale może w przyszłości i dlatego pytam się was który jest najlepszy. Nie wiem ile silosy kosztują ale jakby ktoś wiedział to proszę o napisanie jego ceny grubym drukiem :huh:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj