wolowik

Kubota 8540-Instrukcja serwisowa

Polecane posty

wolowik    23

Znalazłem w sieci instrukcję serwisową do Kuboty 8540. Kosztuje to to 20$ i jest w formie elektronicznej PDF... Jest po angielsku. Wiem że żaden z nas nie jest serwisantem ale czasem można byloby gdzieś grzebnąć (a może lepiej nie ;) ).... Dlatego pytam czy warto? A może ktoś jeszcze byłby chętny to wtedy koszty owych 20$ by się rozłożyły?... Tu macie link: http://www.tradebit.com/filedetail.php/155457442-kubota-m8540-m9540-tractor-workshop-service-manual

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Masz pierwszego chętnego ! Tylko jest jeden mały problem - jak mam zaplacić swój udział ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

A może inaczej?? Kiedyś rozmawiałem z gościem z Marubieni to mówił, że mają taką instrukcję po polsku za ok. 450 zł. Może na to sie złożyć??

Edytowano przez rudemenes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

hmmm z tą instrukcją po polsku niezły pomysł, byłoby wszystko jasne bez tłumaczenia i dochodzenia co jest co i jaka czynność... w dodatku pewniejsze źródło...ale musiałoby się nas zebrać większe grono osób bo np. 5 osób to wydatek 90 zł.... tutaj przy 5 osobach 12 zł.... mam nadzieję że nie wyjdę na liczykrupę... a co do zbórki wystraczy na PW ustalić konto i spoko można się skrzyknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

nie czekając zbyt długo ściągnąłem sobie tą instrukcję... :) jest po angielsku (1141 stron ale dotyczy także sadownika M9540 i wersji na gąsienicach czyli kompleksowo i przekrojowo), ale jest dużo rysunków i zdjęć (ale te zdjęcia nie są zbyt wyraźne), merytorycznie jest bardzo dobra bo podaje wszelkie luzy, dokrecenia, zużycia itp.. ale pokazuje jak bardzo skomplikowane są te ciągniki (zresztą chyba teraz wszystkie takie są ;) ) przeraziła mnie ilość sprzęgieł i elektrozaworów a to przecież taki prosty ciągnik miał być :D plik ma wagę 52 MB... gdyby ktoś chciał to zapraszam na PW... mnie to kosztowało 63 złote z kart kredytowej ... nie chce zarobku ale jakby ktoś się zdecydował to chętnie się podzielę (kosztami również ;) )... mogę wkleić parę screenów jesli ktoś ma jakieś szczegółowe zapytanie to nie ma sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Instrukcja jest zajefajna lecz jak zwykle można mieć kilka zarzutów - a to że po angielsku lub że zdjęcia czasami nie do końca czytelne lecz co do merytorycznej wartości i zawartości to tylko pogratulować twórcom tej książki.

Wołowik - jeszcze raz -dziękuję bardzo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Spoko. :) Mam nadzieję że będzie to tylko służyło do lepszego poznania ciągnika a nie do faktycznych napraw... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Przesłałeś mi kiedyś instrukcję serwisową do kuboty m9540. Czy byłaby możliwość abyś zrobił to raz jeszcze. Oczywiście nie za darmo .  Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Serwisówki są dotępne w internecie za darmo wystarczy w google wpisać np WSM 9540 czyli z angielskiego Workshop Manual

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez kubaguzik
      co myslicie o marce kubota wasze wrazenia plusy i minusy tych ciagników
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj