Skocz do zawartości
mataxenon

Na co zwracać uwagę przy kupnie rozsiewacza nawozu

Polecane posty

mataxenon    14

Witam. moje pytanie brzmi tak jak w temacie na co zwracać uwagę przy kupnie używanego rozsiewacza do nawozu Amazone Z-AF 603 ??

gadek5228    132

Napewno musisz zwrócić uwagę czy nie jest przerdzewiały,czy jest kompletny,najlepiej przy kupnie odrazu go wypróbować,jeżeli jest taka możliwość.

mataxenon    14

no wiem że na to też. a talerze wysiewające jak powinny wyglądać, chodzi tu czy nie powinny mieć luzu itp?

Wiadomość z agroFakt.pl

gadek5228    132

No tak,na to powinieneś zwrócić szczególną uwagę,bo jeżeli talerze lub łapki bedą powiginane lub mieć luz to rozsiewacz nie będzie Ci równo nawozu rozsiewał.Kupujesz od handlarza czy gospodarza?

mataxenon    14

ok dzięki za odpowiedz. właśnie, robię rozpoznanie na co zwrócić uwagę bo zamierzam kupić. myślę że od handlarza zresztą to raczej pewne.

gadek5228    132

Aha,jeszcze jedna uwaga,jak będziesz kupywał rozsiewacz to możesz zwrócić uwagę sprzedającemu że np. tu troche rdzy,tu jeszcze czegoś,co nie będzie miało wpływ na pracę rozsiewacza,najwyżej sam sobie to poprawisz,a cenę zawsze przez to negocjować można :P

mataxenon    14

spokojnie to wiem :D . chciałbym jeszcze podkreślić że ma to być rozsiewacz z hydraulicznym zamykaniem i otwieraniem; to co w tej kwestii?

tomi382    98

A co wy chcecie od używki? Że trochę rdzy ? W agromie są bez rdzy zapraszam ;)

ogólnie czy siewnik nie miał przygody gdy wyciągali ciągnik z bagna mocująć liny za siewnik hehe :D w galerii sporo różnych wtop z siewnikiem.

jeżeli hydraulika nie domyka dobrze klapek to trzeba sprawdzić czy da się to wyregulować. I przekładnia główna, ostatnio nam sypnęła w siewniku za 700zł :lol: Dlatego użwka to loteria a im straszy tym większa mina :P

tomi382    98

Sorki ale nie wiele się rózni siewnik od rozsiewacza, obydwa mają przekładnie i spust a w kołach poza łożyskami nie ma co sie psuć ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kaczor94
      Witam.
      Zamierzam kupić rozsiewacz nawozu Rauch AXIS z TELIMAT-EM i systemem QUANTRON-E bez wagi. Jakie są wszystkie funkcje tego systemu?? Warto go kupić z komputerem  czy lepiej w podstawowej wersji??
    • Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez sosek xu li
      Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza