Ferdek07

agromasz ł104 a agromasz ł106 czy to ten sam wysięgnik

Polecane posty

Ferdek07    75

Ma ktoś porównanie czym się różnią te wysięgniki? roltech.eu oferuje te ładowacze po 12,5 tyś ł104 a ł106 4 tyś drożej, do r3 to oni polecają ł106 na pytanie skąd taka różnica w cenie bo tak teraz mają nie chcieli się tłumaczyć, z mrągowa odpisali że ł104 też można załozyć do r3 ale oni polecają ł106, stąd mój temat bo 4 tyś mniej za polski ładowacz to dużo gdzieś kiedyś się przewineło przez af że to ten sam wysięgnik tylko masywniejszy, skąd ł106 ma 15cm więcej podnosi czy wyżej osadzony czy to jednak dłuższy ten wysiegnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Są to dwa różne ładowacze o innych parametrach. ł 104 ma udźwig 1200kg i podnosi na 3,25m a ł 106 ma udźwig 1650 i podnosi na 3,4m resztę parametrów można porównać na ich stronie link pod spodem

 

Osobiście bym polecał do r3 ł106 bo ten drugi to trochę przy mały zapas wysokości i udźwigu zawszę się przydaje. Dla porównania przy moim explorer3 100 mam quicke Q45 i całkiem nieźle sobie z nim radzi maksymalny udźwig 2300kg i podnosi na 3,75m

 

http://www.agromasz....php?p=ladowacze

Edytowano przez Pawel1344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

2 różne na stronie internetowej ale w rzeczywistości podejrzewam że to ten sam wysiegnik tylko różne siłowniki tak jak tur 4 i tur 6 z polmotu różnią się tylko siłownikami, ale pewności co do agromaszu nie mam, ciekaw jestem skąd firma ma w tak niskiej cenie ł104 czyżby chętnych nie było bo z tego co ja wiem to w cenniku producenta agromasz ł104 jest tylko 600zł tańszy od ł106 a tu 4 tyś różnicy, mniejszy udzwig to szybsze podnoszenie, parametry znam interesuje mnie tylko czy będzie pasować i czy mocowania da się dobrać czy najazdy w mocowaniu są takie same w obu łądowaczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

@Ferdek07 ładowacz Ł-104 jest węższy i jest niżej obsadzony od Ł-106. Mogą go zamontować ale będzie ci mocowanie wychodziło w połowie maski (na pewno nie przy kabine) a im bliżej przody tym trzeba większą przeciw wagę z tyłu. Na twoim miejscu zastanawiał bym się nad Ł-106 a Ł106A, sam mam Ł-106A jest zamocowany przy samej kabinie jak podnosiłem palety po 1200Kg bez przeciwwagi to na równym jeździłem bez napędu, a pozatym te ładowacze są bardzo dobre i mona się z nimi dogadać na temat sposobu podłączenia tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

chyba nieznacznie tylko weższy albo oba wysięgniki wystepują w 2 wersjach szerokości tak jak to jest w polmotach 4 i 6 bo ja nie widzę różnicy, a może ktoś ma gdzieś pod ręką instrukcje obsługi jakieś dane mógłby podać odnośnie szerokości wysięgnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Ł-106

Wymiary agregatu w położeniu transportowym

-długość, 6300 mm

-szerokość, 2100 mm

-wysokość, 3900 mm

 

Jakby ktoś miał jeszcze dane ł-104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Ł-106A

Wymiary agregatu w położeniu transportowym

-długość, 6330 mm

-szerokość, 2100 mm

-wysokość, 3900 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie jest może tak jak z ładowaczami polmotu czy metalfachu że te o mniejszym udzwigu występują w 2 szerokościach ramy? te na farmtrackach ł104 nie wydają się takie wąskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

hmm agromasz odpowiedział że te wysięgniki pasują w te same mocowania tylko ł104 jest wykonany z cieńszej blachy i jest delikatniejszy i może być za słaby do lambo z kolei jak ma być za słaby jak lambo waży tyle co i farmtrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAS    0

Ładowacz Ł - 106 oraz ładowacz Ł - 104 geometrycznie są takie same. Ł - 104 po prostu jest wykonany z cieńszej blachy oraz ma wstawione siłowniki o mniejszej średnicy niż są w ładowaczu Ł - 106. Zarówno Ł - 104 jaki i Ł - 106 wykonywane są w dwóch wersjach: wąskiej oraz szerokiej, zależy to od ciągnika. Z tego co się orientuje to do ciągników o mocy powyżej 80-85KM montowane są ładowacze

Ł – 106 gdyż zamontowanie ładowacza Ł – 104 do ciągnika o takiej mocy może po prostu skończyć się wygięciem wysięgnika gdyż jest to „delikatniejszy” ładowacz. Zależy to też w dużej mierze od tego do czego głównie ma być wykorzystywany ładowacz i z jakimi ciężarami będzie pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

agromasz napisał że ma pasować do mocowań od ł106, ale tak jak piszecie to cieńszy wysięgnik i niby do takiej mocy przydelikatny, no ale z 2 giej strony jaka to moc w r3 82km i 3,5t masy to farmtrac też tyle waży a na wszystkie farmtracki montują ł104, czy zetory i ursusy 5714 to nie może być tak całkiem delikatny w końcu ł104 też z krokodylem pracuje i większymi łyżkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAS    0

Jeżeli będzie użytkowany zgodnie z przeznaczeniem , i nie będą nim przenoszone ciężary większe niż dopuszczalne to pewnie nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę w tym temacie żeby nowego nie zakładać a takiej info, której potrzebuje nie mogę znaleźć. Otóż mam zamontowany TUR Ł-104 do NH 70-56 bis a chciałbym go przełożyć do NH T5060. Czy jest to możliwe? Czy musieliby na zamówienie robić nową adaptacje do tego ładowacza czy może wystarczyła by adaptacja od TUR Ł-106?(jeśli nie jest za szeroki oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

@BartlomiejMOW: Z góry przepraszam za odkop,ale sam niedawno też miałem ten dylemat. Ł104 występuje tj ktoś już powiedział w wersji szerokiej i wąskiej. Ja mam wąską. Nh ma o ile dobrze pamiętam 95cm szeroką maskę, a wysięgnik w wersji wąskiej ł104 ma coś ok 76cm szerokości, wiec nie wejdzie, na proximę (tę od 2008, z nową maską też nie wejdzie, poniżej 2008 pasuje), natomiast w wersji szerokiej nie wiem. Aha i wersja wąska ma mocowanie sms(węższy rozstaw mocowań, np krokodyl od euro nie pasuje), a szeroka euroramkę.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj