xsysiek

Siewnik Lemken Solitair 9 - półzawieszany

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ledwo to JD 6830 160km ciagnął :) Fendtem 240km 270max idzie jak burza choć w świeżą orkę miejscami cieżko ma... tzn ceizko przy predkosciach 12-14km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za szybko jeździsz. :) Pronto DC6 ciągnie 7530. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wiesz w swieza orce to nie uciagnie, ale jak juz sie odlezy 2 tygodnie to da rade, tylko na pewno nie 14 km/h :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dokladnie.... jednak ze wzgledu na nawał i ogrom pracy, oraz krótki okres miedzy zebraniem plonu a siewem, 2 tygodnie to marzenie nieosiagalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Dowiedziałem się jaka jest cena bazowa. Tak więc w przybliżeniu:

- zaczepiany Solitair 9 (4m) kosztuje 35000€

- do tego Zirkon 10 (4m) kosztuje 27000€

- lub Heliodor (4m) za 20000€

 

Kurczę, trochę drożyzna za tego Zirkona. Nie spodziewałem się takiej kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgd    3

A za maszynami konkurencji nie rozglądałeś się ? :D

Maszyny lemkena są chyba najdroższymi , gdy pytalem sie o pług to kosztował o około 20 000 zł więcej od kvernelanda :D

Zestaw jaki chcesz wziąć jest taki " nietypowy" jeszcze nigdy nie widziałem na żywo zestawu półzawieszanego z broną wirnikową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

No właśnie. I właśnie ta "nietypowość" tyle kosztuje. Bo chyba nikt inny nie produkuje składanych bron wirnikowych w zestawach z siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgd    3

Kuhn chyba robi taki zestaw tylko 6 m wiec on odpada.

A zawieszany lemken składany hydraulicznie( oczywiście brona wirnikowa i siewnik ) , jest taka opcja chyba, może on być tańszy chodz zapewne niewiele. Rozumiem że w zestaw z siewnikiem z przodu nie chcesz sie pchać. Do tej pory jaką maszyną siałeś? Wymieniasz na nowy bo tamten jest już stary czy nie spełnia twoich oczekiwań ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Tak samo Amazonka robi tylko 6m. Ale w Amazone masz dużo innych opcji do wybrania zobacz może któraś podpasuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

@michalgd Do tej pory sialiśmy accordem DA. Staruszek się mocno zużył. Do tego nie satysfakcjonuje nas jakoś jego wysiewu. Mamy górki i dolinki, więc często zdarzało się, że nasiona siał na różnej głębokości. Drugim powodem jest spory rozłóg pól - jedne mamy we Wrocławiu (pięknie widać SkyTower ;) ), a gospodarstwo koło Niemczy. W linii prostej to prawie 40 km! Siewnik zawieszany potężnie obrywa jadąc po naszych (jakże pięknych) drogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomektb05    0

Kolego ja mam podobny problem co Ty, też szukam nowego zestawu i coś podobnego do tego lemkena co Ty ale patrzę na Horscha pronto 4DC bez podsiewu nawozów. Tak jakoś mnie najbardziej przekonuje, a pozatym top farms obok nas ma taki siewnik tylko 8 metrowy i sieje pięknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACIEEK1910    0

Tematy połączone

 

Witam! Chciałbym sie was doradzić bo mam propozycje kupna siewnika ciąganego Lemken Solitair 9 o szerokości roboczej 4,5m. i jeszcze i mtz ts sobie z nim poradzi czy olej nie bedzie sie grzał bo naped dmuchawy ma hydrauliczny.? Prosze o opinie.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Witajcie

 

Siałem w tym roku takim oto wynalazkiem Lemken Solitair Compact 9 4m

 

Czytałem wcześniej, że ma często problemy z trzymaniem głębokości siewu i innymi dziwnymi rzeczami.

 

Mianowicie podczas siewu rzepaku po orce, im krótszy był czas po orce tym gorzej wyglądały wschody rzepaku. Ostatni dzień siałem zaraz za pługiem i od dwóch miesięcy zastanawiam się co mogło się stać ponieważ na powierzchni 45 ha nie wzeszedł rzepak na połowie siewnika. Sprawa jest o tyle dziwna, że nie zostało ziarna w siewniku a wygląda jakby pół siewnika nie siało ale jednak gdzieniegdzie wychodzi.

 

Odrzucone możliwości :

- zamknięta klapka od wysiewu (nie zostało ziarna siewnego)

- otwarta klapka od próby kręconej (ziarna leżało by na ziemi)

- zapchany przewód wysiewający (nie zostało ziarna siewnego)

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że z niezrozumiałych przyczyn pół siewnika zaczęło siać głębiej tylko dlaczego ?

Tym bardziej, że na następnym polu było wszystko ok, tzn. prawie ok bo tej siew też wyszedł jakby chciał a nie mógł.

Moje podejrzenia idą w tę stronę bo nawet te kółka kopiujące są takie dziwne bo zamiast być mocowane śrubą z redlicą są trzymane na jakimś sznureczku i wydaje mi się że idzie to za bardzo głęboko.

Tylko z drugiej strony dlaczego tylko pół siewnika ?

 

Sam już nie wiem, od kilkunastu lat sieję różnymi siewnikami i pierwszy raz spotkały mnie takie dziwne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Odkopie nieco temat, koledzy Lemken Solitair 9 3m zawieszany da rade z Case MX120? Z przodu mam balast prawie 500kg


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6
Dnia 20.08.2020 o 08:52, Lukas85 napisał:

Odkopie nieco temat, koledzy Lemken Solitair 9 3m zawieszany da rade z Case MX120? Z przodu mam balast prawie 500kg

Witam nowy nabytek lemken solitair z 2012r jak zrobić próbę kręcona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
    • Przez Blusik
      Witam
      sprzedam siewnik konny na drewnianych kołach. Koła uszkodzone, siewnik stoi pod chmurką od roku ale działał do końca. Pewnie po wymianie kół będzie nadal działać .
      cena 300 zł do negocjacji 
      slaskie powiat raciborski 
      kontakt PW lub pod postem
       
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj